Dostawa pomocy dydaktycznych do Szkoły Podstawowej w Brojcach

SZKOŁA PODSTAWOWA W BROJCACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00563611
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00563611/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-10-25 09:07
Lokalizacja
Brojce, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-deec6518-193f-4cf8-b8fc-9f934f8b1508
Identyfikator
8571842038
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pomoce naukowePomoce dydaktyczneSprzęt dydaktycznyPomoce i artykuły szkoleniowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00563611 z dnia 2024-10-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa pomocy dydaktycznych do Szkoły Podstawowej w Brojcach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SZKOŁA PODSTAWOWA W BROJCACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000697337

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Długa 19

1.5.2.) Miejscowość: Brojce

1.5.3.) Kod pocztowy: 72-304

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sp.brojce@brojce.net.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://spbrojce.szkolnastrona.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/brojce

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa pomocy dydaktycznych do Szkoły Podstawowej w Brojcach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-deec6518-193f-4cf8-b8fc-9f934f8b1508

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00563611

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00460518/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Dostawa pomocy dydaktycznych do Szkoły Podstawowej w Brojcach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Realizacja zamówienia jest współfinansowana przez UE w ramach FEPZ lata 2021-2027, Priorytet VI: a) w Części 1 - Działanie 6.8 Wsparcie na rzecz wczesnej edukacji i opieki nad dzieckiem (z wyłączeniem infrastruktury) pn. "RÓWNY START - WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI" - Gmina Brojce; b) w Części 2 - Działanie 6.9 Edukacja ogólna, pn. „Zielona i cyfrowa Szkoła Podstawowa - rozwój edukacji w Gminie Brojce”.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00545455

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SP.271.5.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa pomocy dydaktycznych do Szkoły Podstawowej w Brojcach w Części 1 do Oddziału Przedszkolnego, ul. Długa 19 72-304 Brojce zgodnie z załącznikiem nr 6 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia, w związku z realizacją projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach FEPZ lata 2021-2027, Priorytet VI, Działanie 6.8 Wsparcie na rzecz wczesnej edukacji i opieki nad dzieckiem (z wyłączeniem infrastruktury), pn. "RÓWNY START - WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI" - Gmina Brojce;

4.5.3.) Główny kod CPV: 39162000-5 - Pomoce naukowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

39162110-9 - Sprzęt dydaktyczny

39162200-7 - Pomoce i artykuły szkoleniowe

4.5.5.) Wartość części: 122218 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa pomocy dydaktycznych do Szkoły Podstawowej w Brojcach w Części 2 do Szkoły Podstawowej w Brojcach, ul. Długa 19 72-304 Brojce zgodnie z załącznikiem nr 6 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia, w związku z realizacją projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach FEPZ lata 2021-2027, Priorytet VI, Działanie 6.9 Edukacja ogólna, pn. „Zielona i cyfrowa Szkoła Podstawowa - rozwój edukacji w Gminie Brojce”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39162000-5 - Pomoce naukowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

39162110-9 - Sprzęt dydaktyczny

39162200-7 - Pomoce i artykuły szkoleniowe

4.5.5.) Wartość części: 93200 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), zwanej dalej ustawą PZP, przekazuję informacje o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na realizację zadania pn. „Dostawa pomocy dydaktycznych do Szkoły Podstawowej w Brojcach – Część 2”.

Uzasadnienie faktyczne i prawne unieważnienia:
Postępowanie o udzielenie zamówienia zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy, zgodnie z którym Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

W Części 2 niniejszego postępowania w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu zostały złożone 2 ofert. Zamawiający po dokonaniu wstępnej czynności badania ofert ocenił, iż najwyżej oceniona oferta złożona przez Wykonawcę nie podlegającego wykluczeniu z udziału w niniejszym postępowaniu, którego oferta nie podlega odrzuceniu, firmę TRONUS POLSKA SP. Z O.O. 01-237 Warszawa, ul. ORDONA 2A NIP 5272680141, znacząco przekracza zasoby finansowe Zamawiającego. Zaoferowana cena jest o 129 293,38 zł brutto a Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.

Biorąc pod uwagę przywołane okoliczności prawne i faktyczne Zamawiający informuje, że postępowanie zostaje unieważnione.

Postępowanie po udoskonaleniu dokumentacji postępowania zostanie ogłoszone ponownie o czym Zamawiający poinformuje Wykonawców, którzy złożyli oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 83736,98 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 222493,38 PLN

2024-10-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy