Profilowanie dróg gminnych na terenie miasta i gminy Szamotuły

MIASTO I GMINA SZAMOTUŁY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00563765
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00563765/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-10-25 09:47
Lokalizacja
Szamotuły, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-46829e50-1f29-11ef-a7c1-72acb4a2af8f
Identyfikator
7872074467
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

SZYMON BIAŁKOWSKIPniewy, PL · lot 0
99 261 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00563765 z dnia 2024-10-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Profilowanie dróg gminnych na terenie miasta i gminy Szamotuły

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO I GMINA SZAMOTUŁY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258230

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dworcowa 26

1.5.2.) Miejscowość: Szamotuły

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-500

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.7.) Numer telefonu: +48612927501

1.5.8.) Numer faksu: +48612920072

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@szamotuly.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/szamotuly

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/szamotuly

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Profilowanie dróg gminnych na terenie miasta i gminy Szamotuły

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-46829e50-1f29-11ef-a7c1-72acb4a2af8f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00563765

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00069602/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Profilowanie dróg gminnych na terenie miasta i gminy Szamotuły

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00346695

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WI.271.9.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 121950,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis stanu istniejącego:
W okresie wiosny i jesieni są najgorsze warunki dla ruchu kołowego. Odcinki tych dróg w tym okresie bardzo często są nieprzejezdne w całości bądź częściowo ze względu na zalegające błoto i wodę.
Wymienione drogi gruntowe w wykazie dróg na terenie miasta i gminy Szamotuły są w złym stanie i wymagają poprawy warunków ruchu kołowego poprzez ich profilowanie i równanie, zaznaczeniem że nawierzchnia jezdni gruntowej pozostaje bez zmian. Odwodnienie powierzchniowe poprzez zastosowanie spadków poprzecznych.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1. Profilowanie dróg gminnych utwardzonych o nawierzchni
z kruszywa betonowego, betonowo-ceglanego na terenie miasta i gminy Szamotuły
o powierzchni ca. 31.500 m2 na wskazanych przez Zamawiającego odcinkach
wraz z miejscowym wałowaniem i profilowaniem.
2. Dostawę kruszywa betonowo-ceglanego Wykonawcy z transportem i wbudowaniem w ilości ca. 300 ton.
3. Dostawę kruszywa granitowego Wykonawcy z transportem i wbudowaniem w ilości ca. 60 ton.
Uzupełnienie ubytków na drogach gminnych utwardzonych o nawierzchni z kruszywa betonowego, betonowo-ceglanego na terenie miasta i gminy Szamotuły na pow. 31.500 m2 na wskazanych przez Zamawiającego odcinkach dróg w oparciu o zestawienie dróg wraz z miejscowym wałowaniem i profilowaniem.
Zakres prac według technologii wykonania obejmuje:
1) uzupełnienie ubytków w nawierzchni kruszywem betonowym bądź betonowo-ceglanym o frakcji 2/16 mm w ilości ca 15% ogólnej powierzchni do profilowania wraz z wałowaniem i zagęszczeniem;
2) miejscowe przeprofilowanie fragmentów dróg i ich zawałowanie i zagęszczenie po wcześniejszym wykonaniu miejscowego uzupełnienia ubytków – w miarę potrzeb,
3) Zakup, załadunek, transport materiałów i sprzętu w celu uzupełnienia ubytków i doziarnienia wierzchniej warstwy nawierzchni.
Prace wykonywane będą na terenie miasta i wsi w oparciu o zestawienie powierzchni dróg gruntowych do profilowania i miejscowego utwardzenia – załącznik nr 9 do SWZ.
Średnie odległości dróg gruntowych na terenie wsi od centrum miasta Szamotuły wynoszą ok. 15 km.
Po zakończonych pracach teren przyległy należy przywrócić do stanu pierwotnego.

Uwaga:
W związku z faktem, że roboty będą prowadzone w ruchu ulicznym,
przed sporządzeniem oferty zaleca się (ale nie obowiązkowo) dokonanie wizji lokalnej terenu budowy.

1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi:
- Formularz ofertowy - załącznik nr 1 do SWZ,
- Projekt umowy - załącznik nr 7 do SWZ,
- Szczegółowa Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót – załącznik nr 8 do SWZ;
- Wykaz ogólny powierzchni dróg objętych zamówieniem - załącznik nr 9 do SWZ;

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 99261,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 131517,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 131517,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): 4ROAD Szymon Białkowski ul. Turowska 31, 62-045 Pniewy

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Vejservice Sp. z o. o. ul. Turowska 31, 62-045 Pniewy

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7872102809

7.3.3) Ulica: Turowska 31

7.3.4) Miejscowość: Pniewy

7.3.5) Kod pocztowy: 62-045

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 99261,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-10-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane