Zimowe utrzymanie dróg na terenie sołectw gminy Kęty w sezonie 2024/2025 – 3 części

Gmina Kęty

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00564434
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00564434/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-10-25 12:32
Lokalizacja
Kęty, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c7761a74-daf5-4d9c-a09c-3189ebba7028
Identyfikator
5492202969
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi odśnieżaniaUsługi usuwania oblodzeń

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00564434 z dnia 2024-10-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zimowe utrzymanie dróg na terenie sołectw gminy Kęty w sezonie 2024/2025 – 3 części

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kęty

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181824

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 7

1.5.2.) Miejscowość: Kęty

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-650

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: +48338447600

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@kety.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.malopolska.pl/ugkety

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gminakety.ezamawiajacy.pl/pn/gminakety/demand/178592/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zimowe utrzymanie dróg na terenie sołectw gminy Kęty w sezonie 2024/2025 – 3 części

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c7761a74-daf5-4d9c-a09c-3189ebba7028

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00564434

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00037820/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.11 Zimowe utrzymanie dróg na terenie sołectw gminy Kęty w sezonie 2024/2025 – 3 części

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00547640

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.22.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: zapewnienie przejezdności, przejścia oraz ograniczenie zakłóceń płynności ruchu drogowego, wywołanych opadami śniegu poprzez odśnieżanie dróg, zatok autobusowych itp., zwalczanie i likwidowanie śliskości zimowej przez stosowanie środków chemicznych lub/i materiałów uszorstniających, oraz wykonanie innych prac i podejmowanie działań organizacyjno-technicznych niezbędnych do należytego wykonania przedmiotu zamówienia.
Miejscowości objęte zimowym utrzymaniem dróg (drogi publiczne gminne oraz wewnętrzne administrowane przez Gminę Kęty) oraz planowana do wykonania ilość jednostek w sezonie: CZĘŚĆ 1: sołectwo Bulowice (31,3 km): odśnieżanie – 380 m-g, uszorstnianie – 135 m-g.
Do rozliczeń przyjęte zostały stawki za godzinę pracy sprzętu w rozbiciu na: odśnieżanie, uszorstnianie. W okresie od 1 listopada do dnia zakończenia akcji zimowej Wykonawcy prac przysługiwać będzie na poszczególne zadanie miesięczne wynagrodzenie w wysokości 1.512,00 zł brutto z tytułu gotowości sprzętowo-kadrowej. W miesiącu w którym zakończona zostanie akcja zimowa należność ta wyliczona zostanie proporcjonalnie do liczby dni prowadzonej akcji.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 oraz 4a do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.5.) Wartość części: 274625,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: zapewnienie przejezdności, przejścia oraz ograniczenie zakłóceń płynności ruchu drogowego, wywołanych opadami śniegu poprzez odśnieżanie dróg, zatok autobusowych itp., zwalczanie i likwidowanie śliskości zimowej przez stosowanie środków chemicznych lub/i materiałów uszorstniających, oraz wykonanie innych prac i podejmowanie działań organizacyjno-technicznych niezbędnych do należytego wykonania przedmiotu zamówienia.
Miejscowości objęte zimowym utrzymaniem dróg (drogi publiczne gminne oraz wewnętrzne administrowane przez Gminę Kęty) oraz planowana do wykonania ilość jednostek w sezonie: CZĘŚĆ 2: sołectwo Malec (9,0 km):odśnieżanie – 80 m-g
uszorstnianie – 70 m-g.
Do rozliczeń przyjęte zostały stawki za godzinę pracy sprzętu w rozbiciu na: odśnieżanie, uszorstnianie. W okresie od 1 listopada do dnia zakończenia akcji zimowej Wykonawcy prac przysługiwać będzie na poszczególne zadanie miesięczne wynagrodzenie w wysokości 1.512,00 zł brutto z tytułu gotowości sprzętowo-kadrowej. W miesiącu w którym zakończona zostanie akcja zimowa należność ta wyliczona zostanie proporcjonalnie do liczby dni prowadzonej akcji.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 oraz 4a do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.5.) Wartość części: 107000,00 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: zapewnienie przejezdności, przejścia oraz ograniczenie zakłóceń płynności ruchu drogowego, wywołanych opadami śniegu poprzez odśnieżanie dróg, zatok autobusowych itp., zwalczanie i likwidowanie śliskości zimowej przez stosowanie środków chemicznych lub/i materiałów uszorstniających, oraz wykonanie innych prac i podejmowanie działań organizacyjno-technicznych niezbędnych do należytego wykonania przedmiotu zamówienia.
Miejscowości objęte zimowym utrzymaniem dróg (drogi publiczne gminne oraz wewnętrzne administrowane przez Gminę Kęty) oraz planowana do wykonania ilość jednostek w sezonie: CZĘŚĆ 3: sołectwo Witkowice (24,2 km), odśnieżanie – 215 m-g, uszorstnianie – 70 m-g.
Do rozliczeń przyjęte zostały stawki za godzinę pracy sprzętu w rozbiciu na: odśnieżanie, uszorstnianie. W okresie od 1 listopada do dnia zakończenia akcji zimowej Wykonawcy prac przysługiwać będzie na poszczególne zadanie miesięczne wynagrodzenie w wysokości 1.512,00 zł brutto z tytułu gotowości sprzętowo-kadrowej. W miesiącu w którym zakończona zostanie akcja zimowa należność ta wyliczona zostanie proporcjonalnie do liczby dni prowadzonej akcji.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 oraz 4a do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.5.) Wartość części: 153650,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 63 ust. 2 ustawy Pzp w postępowaniu o udzielenie zamówienia o wartości mniejszej niż progi unijne ofertę, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub osobistym.
W dniu 21.10.2024 r. SARKA PAWEŁ ZAKŁAD USŁUGOWO-HANDLOWY SARKA-P z siedzibą ul. Różana 4,32-652 Bulowice za pośrednictwem platformy przetargowej Zamawiającego przekazał plik „dokument_oferta_20241024_1031.zip”
Zgodnie z SWZ Zamawiający w dniu 25.10.2024 r. o godzinie 10.30 przystąpił do procedury otwarcia oferty i deszyfrowania złożonego pliku. Zamawiający pobrał i zapisał dokumenty które uzyskał w procesie deszyfryzacji. Łącznie pobrał 9 plików, z czego 9 były to pliki typu Xades. Przy próbie otwarcia dokumentów złożonych jako pliki Xades, między innymi pliku pod nazwą: SWZ- Załącznik nr 1.1 - formularz ofertowy- CZESC 1.docx.XAdES w programie PWPW pojawiała informacja „nie znaleźliśmy plików źródłowych. Musisz dodać pliki ręcznie”. Z podpisów odczytanych ze wskazanych plików nie udało się zlokalizować pliku zawierającego podpisane dane. Podobnie przy weryfikacji podpisu innym programem (SZAFIR) pojawia się komunikat „Dla przynajmniej jednego z podpisów odczytanych ze wskazanych plików nie udało się zlokalizować pliku zawierającego podpisane dane”. Zamawiający zauważył, że złożone pliki typu Xades mają małą pojemność (4-5 KB), co świadczy, o tym że Wykonawca przesłał same pliki podpisów bez plików źródłowych – podpisanych dokumentów. W przypadku podpisu zewnętrznego użytego do podpisania oferty wykonawca powinien przekazać zamawiającemu plik oferty (plik źródłowy) wraz z plikiem podpisu. Wtedy zostaje dostarczona całość, którą można nazwać podpisanym dokumentem.
Korespondencja przysłana do Zamawiającego, niezawierająca ani ceny za wykonanie zamówienia publicznego, ani innych oferowanych elementów nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy.
Z uwagi na fakt, że złożona zamawiającemu korespondencja nie jest ofertą, Zamawiający nie ma obowiązku postępować z nią w sposób opisany w ustawie w tym poddawać jej ocenie, czy weryfikować podmiot, od którego korespondencja ta pochodzi. Możliwość zapoznania się z treścią oświadczenia woli przez adresata jest warunkiem sine qua non złożenia takiego oświadczenia. W świetle bowiem art. 61 § 2 Kodeksu Cywilnego oświadczenie woli wyrażone w postaci elektronicznej jest złożone innej osobie z chwilą, gdy wprowadzono je do środka komunikacji elektronicznej w taki sposób, żeby osoba ta mogła zapoznać się z jego treścią. Ponadto warto mieć na uwadze stanowisko wyrażone w wyroku WSA w Rzeszowie z 12 września 2017 r. (sygn. akt I SA/Rz 468/17). Podkreślono w nim, że w przypadku podpisu zewnętrznego tworzony jest (w tej samej lokalizacji) dodatkowy plik o rozszerzeniu .xades zawierający podpis i zaświadczający o nieingerencji w treść pliku. W takiej sytuacji występują zatem 2 pliki: plik źródłowy i plik podpisu. Obydwa muszą zostać łącznie wysłane adresatowi, wtedy zostanie dostarczona całość, którą można nazwać dokumentem podpisanym.

Jeżeli Zamawiający nie ma oferty (tj. treści, z którą może się zapoznać), jest uprawniony, aby uznać, że Wykonawca nie złożył oferty.
Biorąc pod uwagę powyższe Zamawiający – Gmina Kęty informuje, iż unieważnił niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt 1) ustawy z powodu, iż w wyznaczonym terminie na składanie ofert tj. do 24 października 2024 r. do godz. 10.00 nie złożono żadnej oferty (brak ofert).

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 63 ust. 2 ustawy Pzp w postępowaniu o udzielenie zamówienia o wartości mniejszej niż progi unijne ofertę, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub osobistym.
W dniu 21.10.2024 r. SARKA PAWEŁ ZAKŁAD USŁUGOWO-HANDLOWY SARKA-P z siedzibą ul. Różana 4,32-652 Bulowice za pośrednictwem platformy przetargowej Zamawiającego przekazał plik „dokument_oferta_20241024_1031.zip”
Zgodnie z SWZ Zamawiający w dniu 25.10.2024 r. o godzinie 10.30 przystąpił do procedury otwarcia oferty i deszyfrowania złożonego pliku. Zamawiający pobrał i zapisał dokumenty które uzyskał w procesie deszyfryzacji. Łącznie pobrał 9 plików, z czego 9 były to pliki typu Xades. Przy próbie otwarcia dokumentów złożonych jako pliki Xades, między innymi pliku pod nazwą: SWZ- Załącznik nr 1.1 - formularz ofertowy- CZESC 1.docx.XAdES w programie PWPW pojawiała informacja „nie znaleźliśmy plików źródłowych. Musisz dodać pliki ręcznie”. Z podpisów odczytanych ze wskazanych plików nie udało się zlokalizować pliku zawierającego podpisane dane. Podobnie przy weryfikacji podpisu innym programem (SZAFIR) pojawia się komunikat „Dla przynajmniej jednego z podpisów odczytanych ze wskazanych plików nie udało się zlokalizować pliku zawierającego podpisane dane”. Zamawiający zauważył, że złożone pliki typu Xades mają małą pojemność (4-5 KB), co świadczy, o tym że Wykonawca przesłał same pliki podpisów bez plików źródłowych – podpisanych dokumentów. W przypadku podpisu zewnętrznego użytego do podpisania oferty wykonawca powinien przekazać zamawiającemu plik oferty (plik źródłowy) wraz z plikiem podpisu. Wtedy zostaje dostarczona całość, którą można nazwać podpisanym dokumentem.
Korespondencja przysłana do Zamawiającego, niezawierająca ani ceny za wykonanie zamówienia publicznego, ani innych oferowanych elementów nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy.
Z uwagi na fakt, że złożona zamawiającemu korespondencja nie jest ofertą, Zamawiający nie ma obowiązku postępować z nią w sposób opisany w ustawie w tym poddawać jej ocenie, czy weryfikować podmiot, od którego korespondencja ta pochodzi. Możliwość zapoznania się z treścią oświadczenia woli przez adresata jest warunkiem sine qua non złożenia takiego oświadczenia. W świetle bowiem art. 61 § 2 Kodeksu Cywilnego oświadczenie woli wyrażone w postaci elektronicznej jest złożone innej osobie z chwilą, gdy wprowadzono je do środka komunikacji elektronicznej w taki sposób, żeby osoba ta mogła zapoznać się z jego treścią. Ponadto warto mieć na uwadze stanowisko wyrażone w wyroku WSA w Rzeszowie z 12 września 2017 r. (sygn. akt I SA/Rz 468/17). Podkreślono w nim, że w przypadku podpisu zewnętrznego tworzony jest (w tej samej lokalizacji) dodatkowy plik o rozszerzeniu .xades zawierający podpis i zaświadczający o nieingerencji w treść pliku. W takiej sytuacji występują zatem 2 pliki: plik źródłowy i plik podpisu. Obydwa muszą zostać łącznie wysłane adresatowi, wtedy zostanie dostarczona całość, którą można nazwać dokumentem podpisanym.

Jeżeli Zamawiający nie ma oferty (tj. treści, z którą może się zapoznać), jest uprawniony, aby uznać, że Wykonawca nie złożył oferty.
Biorąc pod uwagę powyższe Zamawiający – Gmina Kęty informuje, iż unieważnił niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt 1) ustawy z powodu, iż w wyznaczonym terminie na składanie ofert tj. do 24 października 2024 r. do godz. 10.00 nie złożono żadnej oferty (brak ofert).

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 63 ust. 2 ustawy Pzp w postępowaniu o udzielenie zamówienia o wartości mniejszej niż progi unijne ofertę, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub osobistym.
W dniu 21.10.2024 r. SARKA PAWEŁ ZAKŁAD USŁUGOWO-HANDLOWY SARKA-P z siedzibą ul. Różana 4,32-652 Bulowice za pośrednictwem platformy przetargowej Zamawiającego przekazał plik „dokument_oferta_20241024_1031.zip”
Zgodnie z SWZ Zamawiający w dniu 25.10.2024 r. o godzinie 10.30 przystąpił do procedury otwarcia oferty i deszyfrowania złożonego pliku. Zamawiający pobrał i zapisał dokumenty które uzyskał w procesie deszyfryzacji. Łącznie pobrał 9 plików, z czego 9 były to pliki typu Xades. Przy próbie otwarcia dokumentów złożonych jako pliki Xades, między innymi pliku pod nazwą: SWZ- Załącznik nr 1.1 - formularz ofertowy- CZESC 1.docx.XAdES w programie PWPW pojawiała informacja „nie znaleźliśmy plików źródłowych. Musisz dodać pliki ręcznie”. Z podpisów odczytanych ze wskazanych plików nie udało się zlokalizować pliku zawierającego podpisane dane. Podobnie przy weryfikacji podpisu innym programem (SZAFIR) pojawia się komunikat „Dla przynajmniej jednego z podpisów odczytanych ze wskazanych plików nie udało się zlokalizować pliku zawierającego podpisane dane”. Zamawiający zauważył, że złożone pliki typu Xades mają małą pojemność (4-5 KB), co świadczy, o tym że Wykonawca przesłał same pliki podpisów bez plików źródłowych – podpisanych dokumentów. W przypadku podpisu zewnętrznego użytego do podpisania oferty wykonawca powinien przekazać zamawiającemu plik oferty (plik źródłowy) wraz z plikiem podpisu. Wtedy zostaje dostarczona całość, którą można nazwać podpisanym dokumentem.
Korespondencja przysłana do Zamawiającego, niezawierająca ani ceny za wykonanie zamówienia publicznego, ani innych oferowanych elementów nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy.
Z uwagi na fakt, że złożona zamawiającemu korespondencja nie jest ofertą, Zamawiający nie ma obowiązku postępować z nią w sposób opisany w ustawie w tym poddawać jej ocenie, czy weryfikować podmiot, od którego korespondencja ta pochodzi. Możliwość zapoznania się z treścią oświadczenia woli przez adresata jest warunkiem sine qua non złożenia takiego oświadczenia. W świetle bowiem art. 61 § 2 Kodeksu Cywilnego oświadczenie woli wyrażone w postaci elektronicznej jest złożone innej osobie z chwilą, gdy wprowadzono je do środka komunikacji elektronicznej w taki sposób, żeby osoba ta mogła zapoznać się z jego treścią. Ponadto warto mieć na uwadze stanowisko wyrażone w wyroku WSA w Rzeszowie z 12 września 2017 r. (sygn. akt I SA/Rz 468/17). Podkreślono w nim, że w przypadku podpisu zewnętrznego tworzony jest (w tej samej lokalizacji) dodatkowy plik o rozszerzeniu .xades zawierający podpis i zaświadczający o nieingerencji w treść pliku. W takiej sytuacji występują zatem 2 pliki: plik źródłowy i plik podpisu. Obydwa muszą zostać łącznie wysłane adresatowi, wtedy zostanie dostarczona całość, którą można nazwać dokumentem podpisanym.

Jeżeli Zamawiający nie ma oferty (tj. treści, z którą może się zapoznać), jest uprawniony, aby uznać, że Wykonawca nie złożył oferty.
Biorąc pod uwagę powyższe Zamawiający – Gmina Kęty informuje, iż unieważnił niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt 1) ustawy z powodu, iż w wyznaczonym terminie na składanie ofert tj. do 24 października 2024 r. do godz. 10.00 nie złożono żadnej oferty (brak ofert).

2024-10-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi