Wykonanie usługi konserwacji oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Miasta i Gminy Czerniejewo

GMINA CZERNIEJEWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00565115
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00565115/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-10-25 15:02
Lokalizacja
Czerniejewo, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c35aefd2-69ac-40af-80dd-2f755bfc4d60
Identyfikator
7842299724
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

Wykonawcy

1 przyznane

ENEA OŚWIETLENIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSzczecin, PL · lot 0
232 055,1 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00565115 z dnia 2024-10-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie usługi konserwacji oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Miasta i Gminy Czerniejewo

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZERNIEJEWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631259525

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Poznańska 8

1.5.2.) Miejscowość: Czerniejewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-250

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.7.) Numer telefonu: +48 61 429 13 10

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@czerniejewo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czerniejewo.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie usługi konserwacji oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Miasta i Gminy Czerniejewo

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c35aefd2-69ac-40af-80dd-2f755bfc4d60

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00565115

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00066080/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Wykonanie usługi konserwacji oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Miasta i Gminy Czerniejewo

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00475798

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Na terenie Gminy znaczna część punktów świetlnych, sieci i urządzeń pozostaje we władaniu ENEA. Aby realizować usługi
w zakresie oświetlenia ulic, dróg i placów znajdujących się w obrębie granic gminy, Gmina musi posiadać zgodę właściciela
sieci oświetleniowej na świadczenie usługi konserwacji oświetlenia ulicznego, przez innego wykonawcę. Gmina nie posiada
zgody na podejmowane jakichkolwiek działań zmierzających do zlecenia innemu podmiotowi, wybranemu w inny sposób
usług utrzymania, konserwacji i eksploatacji urządzeń oświetlenia drogowego, gdyż wszelkie działania na urządzeniach
oświetlenia drogowego prowadzone bez stosownych uzgodnień z ENEA, traktowane będą jako niezgodne z prawem, a
ponadto stanowić to będzie naruszenie prawa własności. Z przepisów KC oraz prawa energetycznego wynika prawo
zakładu będącego właścicielem urządzeń do podejmowania decyzji odnośnie podmiotu, który prowadzić będzie prace
związane z utrzymaniem (konserwacją) punków oświetleniowych w należytym stanie.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.13.2024.SP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 198000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie usługi w zakresie utrzymania i konserwacji oświetlenia drogowego zgodnie z obowiązującymi przepisami, w
szczególności z: a. Ustawą z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne b. Instrukcją organizacji bezpiecznej pracy przy
urządzeniach i instalacjach energetycznych w ENEA Operator Sp. z o.o.. c. Instrukcją ruchu i eksploatacji sieci
dystrybucyjnej ENEA Operator Sp. z o.o. oraz z zaleceniami i wytycznymi Zamawiającego. 2. Eksploatacją zostają objęte
urządzenia oświetlenia drogowego pozostające we władaniu ENEA Oświetlenie sp. z o.o. w obszarze administrowanym
przez Gminę Czerniejewo. 3. Wykonawca prowadzi, a Zamawiający umożliwia eksploatację urządzeń objętych umową w
sposób zapewniający: a. bezpieczeństwo obsługi i otoczenia, b. optymalną żywotność urządzeń, c. utrzymanie efektywności
i jakości urządzeń oświetlenia drogowego, d. zachowanie wymagań ochrony środowiska, e. bezpieczną i ekonomiczną
pracę urządzeń, f. racjonalne i oszczędne użytkowanie energii elektrycznej

4.5.3.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENEA Oświetlenie sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 852-19-62-912

7.3.3) Ulica: Ku Słońcu 34

7.3.4) Miejscowość: Szczecin

7.3.5) Kod pocztowy: 71-080

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 232055,10 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-10-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi