Opracowanie planu ogólnego Gminy Świlcza

Gmina Świlcza

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00565855
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00565855/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-10-28 09:54
Lokalizacja
Świlcza, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9945a24b-43f6-4cf7-8312-1b77fc6a80bf
Identyfikator
5170045613
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi planowania przestrzennego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00565855 z dnia 2024-10-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie planu ogólnego Gminy Świlcza

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Świlcza

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690582140

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Świlcza

1.5.2.) Miejscowość: Świlcza

1.5.3.) Kod pocztowy: 36-072

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@swilcza.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.swilcza.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_swilcza

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie planu ogólnego Gminy Świlcza

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9945a24b-43f6-4cf7-8312-1b77fc6a80bf

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00565855

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00040279/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Opracowanie planu ogólnego Gminy Świlcza

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00550772

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RGI.271.30.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja usługi pn. „Opracowanie planu ogólnego Gminy Świlcza” w oparciu o uchwałę Nr II/10/2024 Rady Gminy Świlcza z dnia 27 maja 2024 r.
o którym jest mowa w art. 13a ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 977 ze zm.) oraz udział w czynnościach związanych ze sporządzeniem
i uchwaleniem planu ogólnego.
2. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązuje się opracować kompleksową dokumentację niezbędną do uchwalenia planu ogólnego Gminy Świlcza zgodną z wymogami przewidzianymi w: ustawie z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2024r. poz. 1130), rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 8 grudnia 2023 r. w sprawie projektu planu ogólnego gminy, dokumentowania prac planistycznych w zakresie tego planu oraz wydawania z niego wypisów i wyrysów (Dz. U. z 2023 r. poz. 2758), rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 26 października 2020 r. w sprawie zbiorów danych przestrzennych oraz metadanych w zakresie zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. z 2020 r. poz. 1916 ze zm.), ustawie z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r. poz. 54 ze zm.), ustawie z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji
o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 9 września 2002 r. w sprawie opracowań ekofizjograficznych (Dz. U. Nr 155, poz. 1298), oraz wszelkich aktów wykonawczych odnoszących się do danej materii.
3. Wykonanie wszelkich czynności jakie okażą się niezbędne w celu finalnego uchwalenia planu ogólnego w szczególności:
1) wykonanie inwentaryzacji urbanistycznej i oceny istniejącego stanu zagospodarowania przestrzennego terenu Gminy Świlcza w wersji elektronicznej;
2) opracowanie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko, w tym sporządzenie prognozy oddziaływania na środowisko projektu planu ogólnego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1112) – w wersji papierowej i elektronicznej;
3) sporządzenie opracowania ekofizjograficznego na potrzeby opracowania Planu Ogólnego Gminy Świlcza w ilości 2 egzemplarzy (forma papierowa i elektroniczna);
4) opracowanie Planu Ogólnego Gminy Świlcza należy sporządzić w wersji elektronicznej oraz papierowej w ilości 4 egzemplarzy wraz z częścią graficzną;
5) prognozę oddziaływania na środowisko należy sporządzić w wersji papierowej w ilości 4 egzemplarzy oraz w wersji elektronicznej na nośniku w formacie pdf i docx.;
6) rysunki należy przekazać Zamawiającemu w skali umożliwiającej swobodny
i wyraźny odczyt: w wersji elektronicznej (w formacie jpg, pdf, w wersji wektorowej
w formacie GML, SHP, DXF w ten sposób aby zachować podział na poszczególne warstwy obejmujące obiekty tej samej kategorii oraz w formacie GeoTIFF);
7) przekazany tekst oraz rysunki Planu Ogólnego w formie numerycznej winny być dostosowane do systemu informacji przestrzennej, a format ich przekazania uzgodniony z dostawcą usługi;
8) do sporządzonego planu Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć bazę metadanych opracowanych zgodnie z dyrektywą 2007/2/WE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO
I RADY z dnia 14 marca 2007 r. ustanawiającą infrastrukturę informacji przestrzennej we Wspólnocie Europejskiej (INSPIRE) – Dz.U.UE.L.2007.108.1 oraz ustawą z dnia 4 marca 2010r. o infrastrukturze informacji przestrzennej (Dz. U. z 2021r. poz. 214).
4. Szczegółowy zakres oraz podział prac do wykonania a także obowiązki Wykonawcy zostały określone w Harmonogramie rzeczowo – finansowym stanowiącym załącznik do projektu umowy.
5. Integralną częścią Specyfikacji Warunków Zamówienia są następujące załączniki:
1) Uchwała Nr II/10/2024 Rady Gminy Świlcza z dnia 27 maja 2024 r., stanowiąca załącznik nr 5 do SWZ,
2) Projekt umowy, stanowiący załącznik nr 4 do SWZ wraz z załącznikami do umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
Przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego zostało ogłoszone
w dniu 17 października 2024 r. Termin składania i otwarcia ofert został wyznaczony na dzień 25 października 2024. r. W terminie składania ofert nie złożono żadnej oferty.
Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zgodnie z którym, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału
w postępowaniu albo żadnej oferty.
2024-10-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi