Ścinanie poboczy w ciągu dróg powiatowych i wojewódzkich zarządzanych i powierzonych do utrzymania PZD Pszczyna
POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W PSZCZYNIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00566909
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00566909/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-28 13:26
- Lokalizacja
- Pszczyna, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a635c665-169a-4e5c-8510-b2006cabb32d
- Identyfikator
- 6381520000
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00566909 z dnia 2024-10-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Ścinanie poboczy w ciągu dróg powiatowych i wojewódzkich zarządzanych i powierzonych do utrzymania PZD Pszczyna
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W PSZCZYNIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276291963
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Sygietyńskiego 20
1.5.2.) Miejscowość: Pszczyna
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-200
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.7.) Numer telefonu: 322128068
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@pzdpszczyna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pzdpszczyna.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://pzd-pszczyna.logintrade.net/zapytania_email,177752,9873823e818e05c8b552c93bb51c3c11.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Ścinanie poboczy w ciągu dróg powiatowych i wojewódzkich zarządzanych i powierzonych do utrzymania PZD Pszczyna2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a635c665-169a-4e5c-8510-b2006cabb32d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00566909
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00030151/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Ścinanie poboczy w ciągu dróg powiatowych i wojewódzkich zarządzanych i powierzonych do utrzymania PZD Pszczyna
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00529593
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZD-ZP.271.1.18.2024.BJ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 123995,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest:
„Ścinanie poboczy w ciągu dróg powiatowych i wojewódzkich zarządzanych i powierzonych do utrzymania PZD Pszczyna”
Roboty polegają na:
ścinaniu poboczy w ciągu dróg powiatowych w ilości 20 000 m2, w ciągu dróg wojewódzkich w ilości 12 750 m2 oraz w ciągu dróg wojewódzkich pod barierami w ilości 5 250 m2 w szczególności:
- na mechanicznym ścięciu zawyżonych poboczy o grubości do 25cm z odwozem i utylizacją pozyskanego materiału.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawneNa podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r., poz. 1320) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne
W związku z podjętym postępowaniem, Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zadania pn.: „Ścinanie poboczy w ciągu dróg powiatowych i wojewódzkich zarządzanych i powierzonych do utrzymania PZD Pszczyna” kwotę 152 600,00 zł brutto. Z uwagi na fakt, iż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia a Zamawiający nie może zwiększyć kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty - Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie postanawia unieważnić postępowanie.
| 2024-10-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |