Dostawa oleju opałowego lekkiego w sezonie grzewczym 2024/2025

Gmina Dorohusk

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00568768
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00568768/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-10-29 11:19
Lokalizacja
Dorohusk-Osada, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-99ee0851-ea48-4ef8-bb73-32c87bcb5e58
Identyfikator
5632160539
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Olej opałowy

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00568768 z dnia 2024-10-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa oleju opałowego lekkiego w sezonie grzewczym 2024/2025

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dorohusk

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 110198095

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Niepodległości 50

1.5.2.) Miejscowość: Dorohusk-Osada

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-175

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.8.) Numer faksu: 825661061

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@dorohusk.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dorohusk.ezamawiajacy.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://dorohusk.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa oleju opałowego lekkiego w sezonie grzewczym 2024/2025

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-99ee0851-ea48-4ef8-bb73-32c87bcb5e58

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00568768

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00010006/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Dostawa oleju opałowego lekkiego w sezonie grzewczym 2024/20245

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00497430

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: I.Z.P. 271.11.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 141320,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa oleju opałowego lekkiego w sezonie grzewczym 2024/2025 w przewidywanej ilości 40 000 dm3 o następujących parametrach:
1) wartość opałowa min 42,6 MJ/kg
2) gęstość w temperaturze 15ºC max 860kg/m3
3) lepkość kinematyczna w temperaturze 20ºC nie większa niż – 6,0 mm2/s
4) temperatura zapłonu min. 56ºC
5) temperatura płynięcia max (-20ºC)
6) Skład frakcyjny
a) do temperatury 250ºC destyluje się nie więcej niż 65% (v/v)
b) do temperatury 350ºC destyluje się nie mniej niż 85% (v/v)
7) zawartość siarki nie więcej niż 0,10% (m/m)
8) całkowita zawartość zanieczyszczeń max 24mg/kg

4.5.3.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W prowadzonym postępowaniu zostały złożone dwie oferty, które podlegają odrzuceniu.
1. Oferta TERM-OIL Sp. z o.o., ul. Ofiar Firleja 7, 26-600 Radom podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 PZP, gdyż jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia tj. nie zawierała „marży” jako elementu składowego ceny zgodnie z pkt. 13.3. lit. b SWZ (tj. (...), marża wykonawcy nie może mieć wartości ujemnej ani zerowej (…)”;
2. Oferta ANNVA Sp. z o.o., ul. Towarowa 25, 20-205 Lublin podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 2 lit. c, gdyż Wykonawca dwukrotnie wzywany przez Zamawiającego, nie złożył w przewidzianym terminie podmiotowego środka dowodowego (tj. aktualną na dzień złożenia koncesję lub dokument równoważny na obrót paliwem będącym przedmiotem niniejszego postępowania).

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2024-10-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy