Prace remontowo – konserwatorskie w zabytkowej oficynie budynku położonego w Brzezinach przy ul. Reformackiej 3

POWIAT BRZEZIŃSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00571379
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00571379/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-10-30 11:43
Lokalizacja
Brzeziny, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-85f5444c-9b3b-461b-b895-b916c8696630
Identyfikator
8331394936
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Wykonawcy

1 przyznane

MURO BUDOWNICTWO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŁódź, PL · lot 0
2 731 078 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00571379 z dnia 2024-10-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Prace remontowo – konserwatorskie w zabytkowej oficynie budynku położonego w Brzezinach przy ul. Reformackiej 3

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT BRZEZIŃSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750731786

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Henryka Sienkiewicza 16

1.5.2.) Miejscowość: Brzeziny

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-060

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.7.) Numer telefonu: 48 874 11 11

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiat-brzeziny.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-brzeziny.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-85f5444c-9b3b-461b-b895-b916c8696630

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Prace remontowo – konserwatorskie w zabytkowej oficynie budynku położonego w Brzezinach przy ul. Reformackiej 3

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-85f5444c-9b3b-461b-b895-b916c8696630

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00571379

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00037344/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Prace remontowo - konserwatorskie w zabytkowej oficynie budynku położonego w Brzezinach przy ul. Reformackiej 3

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00430699

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OK.271.10.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są prace remontowo – konserwatorskie w oficynie budynku stanowiącego siedzibę Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Brzezinach przy ulicy Reformackiej 3. Budynek, objęty przedmiotem zamówienia znajduje się pod ochroną konserwatora na podstawie wpisu do rejestru zabytków pod numerem 736/A na podstawie decyzją z dnia 1 czerwca 1984 r.

Przedmiotem zamówienia jest także utwardzenie działki zlokalizowanej na obszarze historycznego układu urbanistycznego miasta Brzeziny wpisanego do rejestru zabytków pod numerem 671 decyzją z dnia 16 lutego 2015 r.
W związku z powyższym Wykonawca zobowiązany będzie do uzyskania pozwolenia Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie badań archeologicznych i pełnienia nadzoru archeologicznego nad prowadzonymi pracami.

Roboty budowlane będą, w oparciu o sporządzoną przez Zamawiającego dokumentację projektową oraz specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, wykonywane w następującym zakresie:

Piwnica:
- zabetonowanie odstojnika na wodę betonem wodoodpornym W8;
- skucie istniejących tynków i wykonanie nowych;
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej;
- wykonanie systemowej hydr izolacji podłóg i ścian do wysokości terenu;
- wykonanie wylewki samopoziomującej i ułożenie płytek.

Parter:
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej na nową drewnianą z odtworzeniem istniejącej stolarki;
- skucie istniejących tynków i wykonanie nowych;
- rozbiórka istniejącego stropu drewnianego oraz wykonanie nowego stropu w konstrukcji drewnianej;
- malowanie ścian farbami emulsyjnymi zmywalnymi.

I Piętro:
- rozbiórka ściany pomiędzy pomieszczeniami nr 2/3 i 2/4;
- rozbiórka istniejącego stropu drewnianego, wykonanie nowego stropu w konstrukcji drewnianej;
-skucie istniejących tynków i wykonanie nowych;
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej na nową drewnianą z odtworzeniem istniejącej stolarki.

Schody na I piętro (stopnie):
- część stopni i podstopni schodowych do wymiany, pozostałe stopnie do wymiany metodami konserwatorskimi;
- część poręczy do wymiany, pozostałe tralki do renowacji metodami konserwatorskimi.

Elewacje:
Elewacje należy odtworzyć z zachowaniem stanu istniejącego, elementów architektonicznych z zastosowaniem zapraw renowacyjnych stosowanych w obiektach zabytkowych. Wszystkie roboty winny być wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną i pod nadzorem osoby uprawnionej.

Utwardzenie terenu:
Przedmiotem robót budowlanych jest także przebudowa utwardzenia terenu zlokalizowanego na działce nr 2800 obręb 0008 Brzeziny, zlokalizowanej w Brzezinach 95-060, ul. Reformacka 3.
Projektowane roboty budowlane polegają na usunięciu istniejącego, zdewastowanego utwardzenia działki w postaci trylinki oraz asfaltu. Nawierzchnia ma zły stan techniczny.
W licznych nierównościach poprzecznych i podłużnych koleinach powstają zastoiska wodne. Po rozbiórce zniszczonej nawierzchni planuje się wykonanie utwardzenia terenu o powierzchni 1141,49 m ² kostką granitową w kolorze szarym, wykonanie oświetlenia terenu oraz pasów zieleni niskiej o łącznej powierzchni 191,51 m ². Kostka granitowa szara o wymiarach 8-11 cm powinna być ułożona zgodnie z przekrojem zawartym w projekcie budowlanym na podbudowie wykonanej z ubitego piasku (10 cm), kruszywa kamiennego (minimum 15 cm), podsypki cementowo-piaskowej (3-5 cm).

Ponadto w ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania i dostarczenia zabudowy meblowej, stołów, krzeseł oraz do dostarczenia i montażu zestawu nagłośnieniowego wraz z kamerą IP i interaktywnym ekranem dotykowym do sali konferencyjnej (parametry zabudowy meblowej, zestawu nagłośnieniowego wraz z kamerą IP i interaktywnym ekranem dotykowym określone zostały w załącznikach do Modyfikacji SWZ z dnia 13 sierpnia 2024 r.).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2731078,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3677424,32 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2731078,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MURO BUDOWNICTWO Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 529439290

7.3.3) Ulica: ul. Niciarniana 2/6

7.3.4) Miejscowość: Łódź

7.3.5) Kod pocztowy: 92-208

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Część robót budowlanych: MURO BUDOWNICTWO AGNIESZKA EL-SAYED z siedzibą w Łodzi
Branża elektryczna - nie jest znany podwykonawca
Branża sanitarna - nie jest znany podwykonawca

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2731078,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 360 dni

2024-10-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane