Wyłapywanie bezdomnych zwierząt z terenu Gminy Brzesko oraz zapewnienie im opieki w roku 2025.
GMINA BRZESKO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00571649
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00571649/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-10-30 12:34
- Lokalizacja
- Brzesko, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f214ae70-47f9-4aab-81c3-c68ab6d9d5e0
- Identyfikator
- 8691002648
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00571649 z dnia 2024-10-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wyłapywanie bezdomnych zwierząt z terenu Gminy Brzesko oraz zapewnienie im opieki w roku 2025.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRZESKO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661139
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Bartosza Głowackiego 51
1.5.2.) Miejscowość: Brzesko
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-800
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.5.7.) Numer telefonu: 14 68 63 100
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umbrzesko@brzesko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.brzesko.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f214ae70-47f9-4aab-81c3-c68ab6d9d5e01.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wyłapywanie bezdomnych zwierząt z terenu Gminy Brzesko oraz zapewnienie im opieki w roku 2025.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f214ae70-47f9-4aab-81c3-c68ab6d9d5e0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00571649
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001995/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Wyłapywanie bezdomnych zwierząt z terenu gminy Brzesko i zapewnienie im opieki.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00550699
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.19.2024.KK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wyłapywanie bezdomnych zwierząt z terenu Gminy Brzesko oraz zapewnienie im opieki w roku 2025.
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Utrzymanie zwierząt (psów, kotów) w schronisku (w tym m.in. wyżywienie, leczenie, opieka weterynaryjna).
2) Zapewnienie zwierzętom należytych warunków bytowych i sanitarnych poprzez:
- stały dostęp do wody pitnej,
- zapewnienie wystarczającej ilości pożywienia,
- trzymanie w pomieszczeniach umożliwiających swobodne poruszanie się zwierząt,
- wydzielenie pomieszczeń dla zwierząt agresywnych i chorych,
- opiekę lekarską w zakresie: kontroli stanu zdrowia, profilaktyki i leczenia, zwalczania pasożytów wewnętrznych i zewnętrznych, szczepień przeciwko wściekliźnie,
3) Całodobowa gotowość do wykonania przedmiotu zamówienia po przyjęciu zgłoszenia od Zamawiającego lub Policji - pracownik Zamawiającego, Policja zgłasza potrzebę odłowienia zwierzęcia telefonicznie. Wymagany maksymalny czas reakcji Wykonawcy na wyłapanie zwierzęcia od momentu zgłoszenia przez Zamawiającego wynosi 180 minut.
4) Odławianie, transport i dostarczanie zwierząt (psów, kotów lub zwierząt gospodarskich) do schroniska lub gospodarstwa rolnego.
5) Wyłapywanie wolno żyjących kotów, transportowanie do miejsca wykonania zabiegu sterylizacji albo kastracji oraz ponowne odwiezienie w miejsce ich wyłapania.
6) Sterylizację lub kastrację (psów, kotów) dostarczonych do schroniska, a także posiadających właściciela.
7) Sterylizację lub kastrację zwierząt posiadających właściciela w ilości do 30 sztuk kotów i do 20 sztuk psów. W ramach umowy Wykonawca przeprowadzi zabiegi sterylizacji i kastracji za 50% ceny, a pozostałe 50% poniesie właściciel zwierzęcia.
8)Zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt.
9) Usypianie ślepych miotów.
10) Eutanazje zwierząt nierokujących nadziei na wyleczenie i utylizacja ich zwłok.
11) Objęcie wolno żyjących kotów całodobową opieką weterynaryjną.
12) Oznaczenie numerem identyfikacyjnym bezdomnych zwierząt przebywających w schronisku dla zwierząt poprzez czipowanie.
13) Przyjęcie do schroniska zwierząt z terenu Gminy Brzesko, posiadających właściciela, który z przyczyn niezależnych od siebie nie może zapewnić im należytej opieki lub zwierząt które zostały odebrane właścicielowi decyzją Burmistrza Brzeska za rażące zaniedbanie.
14) Przeprowadzenie przynajmniej raz w czasie trwania umowy (w trakcie trwania roku szkolnego) akcji promujących właściwe utrzymanie oraz adopcję bezdomnych zwierząt (w postaci pogadanek, prezentacji lub filmików o działalności schroniska i opieki nad zwierzętami, itp.) w szkołach zgodnie z załącznikiem do umowy (w przypadku niemożności przeprowadzenia akcji bezpośrednio w szkołach akcję edukacyjną można przeprowadzić poprzez transmisję online, bądź przy użyciu podobnych narzędzi komunikacji).
Wykonawca winien dysponować schroniskiem z odpowiednim zapleczem kadrowym i technicznym oraz używać sprzętu i środków transportu przystosowanych do przewozu zwierząt, pozytywnie zaopiniowanych przez właściwy Powiatowy Inspektorat Weterynarii.
Wykonawca powinien kierować się zasadami humanitaryzmu, wyłapywanie powinno odbywać się w sposób łagodny, w przypadkach koniecznych używać sprzętu specjalistycznego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wskazano w załączniku nr 8 SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 98380000-0 - Usługi psiarni
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
85210000-3 - Ośrodki pielęgnowania zwierząt domowych
85200000-1 - Usługi weterynaryjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił postępowanie zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy PZP tj. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli (…) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.W wyznaczonym terminie na składanie ofert na realizacje przedmiotowego zadania wpłynęła 1 oferta opiewająca na kwotę 359.999,88 zł brutto, Zamawiający zamierzał natomiast przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 331.000,00 zł brutto. W związku z faktem, iż cena najkorzystniejszej oferty na realizację zadania przewyższa środki jakimi obecnie dysponuje Zamawiający postanowiono unieważnić przedmiotowe postępowanie.
| 2024-10-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |