Zimowe utrzymanie dróg gminnych w sołectwach Poronin, Stasikówka i Suche w sezonie zimowym 2024/2025.

GMINA PORONIN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00571971
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00571971/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-10-30 13:32
Lokalizacja
Poronin, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-531ee1ca-122c-40b6-856e-c2e4a63b4ec7
Identyfikator
7361705814
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi odśnieżaniaUsługi usuwania oblodzeń

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00571971 z dnia 2024-10-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zimowe utrzymanie dróg gminnych w sołectwach Poronin, Stasikówka i Suche w sezonie zimowym 2024/2025.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PORONIN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892630

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Józefa Piłsudskiego 5

1.5.2.) Miejscowość: Poronin

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-520

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: usc@poronin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: poronin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://poronin.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zimowe utrzymanie dróg gminnych w sołectwach Poronin, Stasikówka i Suche w sezonie zimowym 2024/2025.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-531ee1ca-122c-40b6-856e-c2e4a63b4ec7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00571971

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00011551/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Zimowe utrzymanie dróg gminnych w sezonie zimowym 2024/2025 - Poronin, Suche , Stasikówka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00557005

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.27.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 957523,15 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 266550,93 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na zimowym utrzymaniu dróg gminnych w sołectwach Poronin, Stasikówka i Suche w sezonie zimowym 2024/2025 – 23,03 km dróg oraz 4,05 km chodników, w standardzie I-II i V. Zakres robót obejmuje:
1) odśnieżanie dróg i chodników,
2) posypywanie dróg w celu usunięcia śliskości zimowej (gołoledzi, lodowicy, śliskości pośniegowej, śliskości śniegowej),
3) odśnieżanie placów,
4) prowadzenie dyżurów w celu sprawnego przeprowadzania akcji zimowego utrzymania dróg,
5) wywóz śniegu (max. 2 wywozy),
6) sprzątanie pozimowe.
Wykonawca jest zobowiązany do zainstalowania w pojazdach obsługujących akcję czynną nośników rejestrujących tj. lokalizatorów GPS dostarczonych przez Zamawiającego oraz przednich kamer rejestrujących zainstalowanych na koszt Wykonawcy.
Zamawiający jest upoważniony do wprowadzenia zmian w zakresie ilości usług objętych umową – wydłużyć lub skrócić liczbę km dróg i chodników o 10% w stosunku do wykazu dróg objętych zimowym utrzymaniem. Zmiany takie nie będą powodowały zmiany cen za świadczone usługi.
Szacowana maksymalna liczba płatnych dób w okresie realizacji zamówienia to 120 dób*. Szczegółowe warunki wykonywania w/w usługi opisane są w Specyfikacji technicznej stanowiącej załącznik nr 8 do SWZ oraz w projekcie umowy – zał. nr 4.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt. 3) Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia chyba, że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

2024-10-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi