Dostawa oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024/2025

Gmina Płaska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00572466
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00572466/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-10-30 14:51
Lokalizacja
Płaska, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cbc73f0e-1205-46f5-ae7e-95953ba08af5
Identyfikator
8461593261
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Olej opałowy

Wykonawcy

1 przyznane

ADAM KOZŁOWSKIOlecko, PL · lot 0
224 425,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00572466 z dnia 2024-10-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024/2025

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Płaska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671001

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Płaska 53

1.5.2.) Miejscowość: Płaska

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-326

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.7.) Numer telefonu: 876439080

1.5.8.) Numer faksu: 876439081

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: plaska@home.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.plaska.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cbc73f0e-1205-46f5-ae7e-95953ba08af5

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024/2025

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cbc73f0e-1205-46f5-ae7e-95953ba08af5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00572466

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00522741

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPP.271.9.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 213170,73 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju opałowego na sezon grzewczy 2024/2025 na potrzeby:
- Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Płaskiej,
- budynku po byłej szkole w Gruszkach,
w łącznej ilości szacunkowej 60.000 litrów.


1. Ilość oleju opałowego objętego postępowaniem jest szacunkowa, może ulec zmianie w stosunku do wielkości całego zamówienia ze względu na aktualne potrzeby. Ewentualne zmiany mogą być uzależnione w szczególności od warunków atmosferycznych panujących w okresie obowiązywania umowy.

2. Olej opałowy lekki o niskiej zawartości siarki przeznaczony do celów grzewczych spełniający wymagania normy : PN-C-96024:2011 oraz rozporządzenia Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016 r. (Dz. U. z 2016 poz.2008).
3. Dostawa oleju opałowego będzie odbywać się sukcesywnie według potrzeb Zamawiającego przy rozliczeniu w temperaturze 15 stopni zgodnie z dowodem wydania z bazy paliw.
4. Dostawy oleju opałowego będą realizowane własnym transportem Wykonawcy w terminie maksymalnym do 3 dni od daty pisemnego bądź telefonicznego zamówienia. Dostawy należy realizować w godzinach pracy szkoły. Nie zastosowanie się do wyznaczonych przez Zamawiającego godzin dostaw i przyjazd w innych godzinach spowoduje przestój, za co Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności.
5. Wykonawcy powinni zapoznać się z systemem przelewu paliwa do zbiorników.
6. Autocysterna musi być wyposażona w legalizowany przyrząd pomiarowy do napełniania i opróżniania cysterny. Odbiór oleju opałowego odbywał się będzie przez osobę reprezentującą Zamawiającego, zgodnie z odczytem urządzeń pomiarowych posiadających aktualną legalizację zainstalowanych na jednostkach dostawczych Wykonawcy.
7. Zamawiający zastrzega sobie możliwość nie przyjęcia dostarczonego oleju opałowego w przypadku braku wymaganych przez Zamawiającego odpowiednich dokumentów / certyfikat jakości – oryginał lub kserokopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, dokument zakupu oleju opałowego – oryginał lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
8. W przypadku dostaw oleju opałowego o niewłaściwych parametrach co w znaczny sposób wpłynie na niewłaściwą pracę kotłów i ograniczy ich wydajność, Zamawiający przeprowadzi w trybie natychmiastowym badania w najbliższym, niezależnym laboratorium posiadającym uprawnienia do ich wykonywania. Jeżeli ich wyniki nie będą odpowiadały wymaganym normom i będą niezgodne z załączonym certyfikatem jakości Wykonawca w trybie natychmiastowym, na swój koszt dokona usunięcia niewłaściwego paliwa, czyszczenia zbiornika i ponownie zatankuje go paliwem spełniającym wymagane normy. Cała operacja od chwili złożenia reklamacji Wykonawcy do chwili ponownego zatankowania winna nie trwać dłużej niż 6 godzin, w takim przypadku Wykonawca pokrywa również koszty wykonania badań. Zamawiający nie zapłaci za olej opałowy dostarczony, który nie odpowiada normie i jest niezgodny z dostarczonym certyfikatem jakości.
9. Wykonawcy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za zbadanie z należytą starannością SWZ i każdego uzupełnienia do SWZ wydanego podczas postępowania o udzielenie zamówienia, oraz za uzyskanie informacji w odniesieniu do każdego i wszelkich warunków i zobowiązań, które w jakikolwiek sposób mogą wpłynąć na wartość lub charakter oferty. W przypadku, kiedy Wykonawca zostanie wybrany, żadne żądanie o zmianę Ceny Ofertowej nie może zostać wniesione na podstawie błędów lub ominięć w świetle powyższych zobowiązań Wykonawcy.
10. Uznaje się, iż złożenie ofert oznacza, że Wykonawcy zapoznali się ze wszelkimi odpowiednimi ustawami i innymi przepisami prawnymi obowiązującymi w Rzeczypospolitej Polskiej, które mogą w jakikolwiek sposób wpłynąć na, lub dotyczyć działań i czynności objętych ofertą i wynikającej z niej umową.
11. Całkowita ilość i wartość przedmiotu zamówienia nie może przekroczyć wielkości wynikającej z oferty, jednakże Zamawiający zastrzega sobie prawo do tego, że nie będzie żądał wykonania umowy w całości tzn. może zrezygnować z realizacji części przedmiotu. Powyższe nie pociąga za sobą dla Zamawiającego żadnych negatywnych skutków finansowych i nie będzie traktowane jako odstąpienie od umowy.
12. Ceny za olej opałowy będą naliczane według ceny jednostkowej ofertowej uwzględniającej marżę i upust. Wykonawca udzieli Zamawiającemu marży i upustu na zakup oleju opałowego w stałej wysokości. Wykonawca będzie zobowiązany: do utrzymania niezmiennej kwoty marży i upustu składającego się na cenę oleju opałowego przez okres trwania umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 224425,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 243540 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 224425,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Auto-Myjnia, Hurtowa i Detaliczna Sprzedaż Paliw Płynnych i Gazowych Adam Kozłowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8470003684

7.3.3) Ulica: Aleje Lipowe 1D

7.3.4) Miejscowość: Olecko

7.3.5) Kod pocztowy: 19-400

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 224425,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące

2024-10-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy