„Dostawa lekkiego oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024-2025 dla Gminy Dmosin i jednostki organizacyjnej Gminy Dmosin”
Gmina Dmosin
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00572633
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00572633/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-10-30 15:40
- Lokalizacja
- Dmosin, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2bfc221a-c354-4dc4-8f78-6baf8bde1b43
- Identyfikator
- 8331014738
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00572633 z dnia 2024-10-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Dostawa lekkiego oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024-2025 dla Gminy Dmosin i jednostki organizacyjnej Gminy Dmosin”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dmosin
1.3.) Oddział zamawiającego: Zamówienia Publiczne
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148213
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Dmosin 9
1.5.2.) Miejscowość: Dmosin
1.5.3.) Kod pocztowy: 95-061
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.5.7.) Numer telefonu: tel. 46 874 74 85
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dmosin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dmosin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2bfc221a-c354-4dc4-8f78-6baf8bde1b431.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
1.9.) Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
Zamawiający 2
1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa w Kołacinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 001111931
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kołacin 105a
1.5.2.) Miejscowość: Dmosin
1.5.3.) Kod pocztowy: 95-061
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.5.7.) Numer telefonu: (46) 874-71-22
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: spkolacin@onet.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: spkolacin.edupage.org
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Dostawa lekkiego oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024-2025 dla Gminy Dmosin i jednostki organizacyjnej Gminy Dmosin”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2bfc221a-c354-4dc4-8f78-6baf8bde1b43
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00572633
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00069784/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa lekkiego oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024 -2025 dla Gminy Dmosin i jednostki organizacyjnej Gminy Dmosin
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00524353
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.TP.9.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 205274,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa lekkiego oleju opałowego w maksymalnej ilości nieprzekraczającej 51 000 litrów:
1) w maksymalnej ilości nieprzekraczającej 33 000 litrów na sezon grzewczy 2024 - 2025 do kotłowni budynków:
- Urzędu Gminy Dmosin
- Ośrodka Zdrowia w Nagawkach
- Świetlicy w Nagawkach
2) w maksymalnej ilości nieprzekraczającej 18 000 litrów na sezon grzewczy 2024 - 2025 do kotłowni budynku:
- Szkoły Podstawowej w Kołacinie.
Jednocześnie olej powinien posiadać następujące parametry podstawowe:
-Wartość opałowa- nie mniej niż 41 300 kJ/kg
-Gęstość w temp. 150C – nie większa niż 0,860 kg/l
-Temperatura płynięcia, max -20 stopni C
Zamawiający oświadcza, że minimalna ilość oleju opałowego, który zostanie zamówiony w okresie obowiązywania umowy wyniesie nie mniej 80% maksymalnych nieprzekraczalnych ilości określonych w punktach 1 lub 2. Jednocześnie Zamawiający zastrzega możliwość zamówienia mniejszej ilości oleju opałowego niż 80% maksymalnej nieprzekraczalnej ilości oleju opałowego, o której mowa w § 4 ust. 1 Projektowanych Postanowień Umowy, jeżeli przy zachowaniu mechanizmu waloryzacji wynagrodzenia określonego w § 4 ust. 6 pkt 2 Projektowanych Postanowień Umowy, wynagrodzenie Wykonawcy z tytułu dostaw partii oleju opałowego osiągnie wartość maksymalnego wynagrodzenia, o którym mowa w § 4 ust. 1 Projektowanych Postanowień Umowy.
4.4. Olej opałowy będzie dostarczany sukcesywnie w ilościach i do miejsc wskazanych przez Zamawiającego.
4.5. W okresie obowiązywania umowy bez zgody Zamawiającego Wykonawca nie może zmienić producenta paliwa na podstawie, którego danych złożono ofertę na dostawę przedmiotu zamówienia.
4.6. Gmina Dmosin na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych przeprowadza postępowanie na wyłonienie wykonawcy na dostawę lekkiego oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024 - 2025 w imieniu następujących jednostek:
1) Gminy Dmosin
2) Szkoły Podstawowej w Kołacinie.
4.7. Poszczególne jednostki wymienione w pkt. 4.6. zobowiązują się do zawarcia umowy z wybranym Wykonawcą na dostawę oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024- 2025 na warunkach określonych w niniejszym postępowaniu.
4.8. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania zamówienia przez Wykonawcę.
4.9. Zamawiający nie żąda wskazania w ofercie części zamówienia, których wykonanie Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcy i podania przez Wykonawcę nazw (firm) podwykonawców.
4.10. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, nie obejmujących całości zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 186308,10 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 200736,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 186308,10 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Michał Pajdziński "MER-TRANS"
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 140738616
7.3.3) Ulica: Grabina 2
7.3.4) Miejscowość: Grabina
7.3.5) Kod pocztowy: 26-640
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 186308,10 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-04-30SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę lekkiego oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024 - 2025 zostało przygotowane i przeprowadzone w imieniu następujących jednostek: Gminy Dmosin i Szkoły Podstawowej w Kołacinie przez Zamawiającego Wiodącego Gminę Dmosin – w oparciu o zawarte porozumienie na podstawie art. 38 ust. 2 w związku z art. 38 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Zgodnie z warunkami określonymi w niniejszym postępowaniu poszczególne jednostki wymienione wyżej zawarły umowy z wybranym Wykonawcą:Umowa dla Gminy Dmosin na kwotę: 98 010,00 zł netto 120 552,30 zł brutto
Umowa dla Szkoły Podstawowej w Kołacinie na kwotę: 53 460,00 zł netto 65 755,80 zł brutto.
| 2024-10-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |