Budowa placu zabaw oraz remont pomieszczeń w budynkach szkół podstawowych
Miasto i Gmina Sztum
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00573902
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00573902/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-31 11:31
- Lokalizacja
- Sztum, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-136eed07-1a46-4257-ae69-b33bfa223357
- Identyfikator
- 5792211352
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00573902 z dnia 2024-10-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa placu zabaw oraz remont pomieszczeń w budynkach szkół podstawowych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Sztum
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747773
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Mickiewicza 39
1.5.2.) Miejscowość: Sztum
1.5.3.) Kod pocztowy: 82-400
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sztum@sztum.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.sztum.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/sztum1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa placu zabaw oraz remont pomieszczeń w budynkach szkół podstawowych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-136eed07-1a46-4257-ae69-b33bfa223357
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00573902
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00033078/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.12 Budowa placu zabaw oraz remont pomieszczeń w budynkach szkół podstawowych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt pn. Przedszkolaki mają moc - upowszechnianie i podniesienie jakości edukacji przedszkolnej w Mieście i Gminie Sztum oraz projekt pn. ON/OFF Włącz wspólne kształcenie, wyłącz ograniczenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-20272.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00437567
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MGZO.271.1.4.2024.AD
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 664434,01 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 568330,03 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Sztumie w ramach projektu pn. Przedszkolaki mają moc - upowszechnianie i podniesienie jakości edukacji przedszkolnej w Mieście i Gminie Sztum współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027.Budynek szkoły położony jest w Sztumie przy ul. Sienkiewicza 54, gmina Sztum, powiat sztumski, województwo pomorskie. Budowa placu zabaw prowadzona będzie w południowo-wschodniej części działki nr 147/8 obręb 1-Sztum, jed. ew. 221605_4 w miejscu boiska o nawierzchni asfaltowej i graniczy z działką 149 na której znajduje się boisko sportowe o nawierzchni trawiastej.
Roboty będą prowadzone na terenie czynnego obiektu. Należy uwzględnić i zapewnić możliwość bezkolizyjnego funkcjonowania szkoły w trakcie wykonywania robót budowlanych. Prowadzone prace nie mogą mieć żadnego negatywnego wpływu na pracę szkoły.
Wykonawca musi przewidzieć zabezpieczenie terenu budowy, prace wykonywać zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska, ochrony przeciwpożarowej, ochrony własności publicznej i prywatnej, bezpieczeństwa i higieny pracy, stosować się do przepisów praw a, zapewnić właściwe materiały i normy związane z wykonaniem zamówienia, zapewnić kontrolę jakości robót oraz dokumentacji potrzebnej do odbioru robót.
a) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 2.1 do SWZ, przedmiar robót stanowiący załącznik nr 2.2 do SWZ, Specyfikacja techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych stanowiąca załącznik nr 2.3 do SWZ oraz projekt umowy stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ.
b) Szczegółowe wymagania stawiane Wykonawcy, w tym sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa projekt umowy stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45262210-6 - Fundamentowanie
45233262-3 - Roboty budowlane w zakresie stref ruchu pieszego
37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw
45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
4.5.5.) Wartość części: 396787,18 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest:1) remont pomieszczenia z przeznaczeniem na salę dydaktyczną do prowadzenia zajęć specjalistycznych w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sztumie w ramach projektu pn. Przedszkolaki mają moc - upowszechnianie i podniesienie jakości edukacji przedszkolnej w Mieście i Gminie Sztum współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027. Budynek szkoły położony jest w Sztumie przy ul. Sienkiewicza 54, gmina Sztum, powiat sztumski, województwo pomorskie;
2) remont:
- pomieszczenia z przeznaczeniem na salę dydaktyczną do prowadzenia zajęć edukacji włączającej w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sztumie. Budynek szkoły położony jest w Sztumie przy ul. Sienkiewicza 54, gmina Sztum, powiat sztumski, województwo pomorskie,
- pomieszczenia z przeznaczeniem na salę terapeutyczną integracji sensorycznej z przestrzenią relaksu i wyciszenia świata w Szkole Podstawowej Nr 2 w Sztumie. Budynek szkoły położony jest w Sztumie przy ul. Reja 15, gmina Sztum, powiat sztumski, województwo pomorskie
- dwóch pomieszczeń z przeznaczeniem na salę dydaktyczną do prowadzenia zajęć edukacji włączającej oraz salę terapeutyczną integracji sensorycznej i doświadczania świata w Szkole Podstawowej w Czerninie. Budynek szkoły położony jest w Czerninie przy ul. Donimirskich 19, gmina Sztum, powiat sztumski, województwo pomorskie,
w ramach projektu pn. ON/OFF Włącz wspólne kształcenie, wyłącz ograniczenie współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027.
Roboty będą prowadzone na terenie czynnych obiektów. Należy uwzględnić i zapewnić możliwość bezkolizyjnego funkcjonowania szkół w trakcie wykonywania robót budowlanych. Prowadzone prace nie mogą mieć żadnego negatywnego wpływu na pracę szkół. Roboty hałaśliwe należy wykonywać w uzgodnieniu z Zamawiającym, w godzinach popołudniowych - po godzinach pracy szkół tj. od 15.00 do 22.00. Zamawiający wskazuje, żeby część robót – utrudniająca funkcjonowanie pracy szkół - wykonywać po uzgodnieniu z Zamawiającym w czasie dni wolnych od pracy (weekendy, godziny popołudniowe, wieczorne, nocne).
Wykonawca musi przewidzieć zabezpieczenie terenu budowy, prace wykonywać zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska, ochrony przeciwpożarowej, ochrony własności publicznej i prywatnej, bezpieczeństwa i higieny pracy, stosować się do przepisów praw a, zapewnić właściwe materiały i normy związane z wykonaniem zamówienia, zapewnić kontrolę jakości robót oraz dokumentacji potrzebnej do odbioru robót.
a) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Zakres prac stanowiący załącznik nr 3.1 do SWZ, przedmiar robót stanowiący załącznik nr 3.2 do SWZ, Specyfikacja techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych stanowiąca załącznik nr 3.3 do SWZ oraz projekt umowy stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ.
b) Szczegółowe wymagania stawiane Wykonawcy, w tym sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa projekt umowy stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ.
Przedmiar robót należy traktować jako dokument pomocniczy, który nie może stanowić jedynej podstawy do obliczenia wynagrodzenia za realizację przedmiotu zamówienia.
Wykonawca nie może wykorzystać błędów lub opuszczeń występujących w dokumentacji SWZ, a o ich wykryciu winien natychmiast powiadomić Zamawiającego, który dokona odpowiednich zmian lub poprawek, w przypadku zaś zaniechania powyższego skutki z tym związane obciążać będą wyłącznie Wykonawcę.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
37440000-4 - Sprzęt do ćwiczeń fizycznych
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45442100-8 - Roboty malarskie
4.5.5.) Wartość części: 171542,85 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Art. 255 pkt 7 z uwzględnieniem art. 263 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320).
Zamawiający w dniu 10.09.2024 roku poinformował Wykonawców o wyborze najkorzystniejszej oferty. Wykonawca, którego oferta wybrana jako najkorzystniejsza uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Zamawiający nie skorzystał z możliwości dokonania ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców w oparciu o art. 263 ustawy PZP i zdecydował o unieważnieniu postępowania w części nr 1.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 406515,72 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 651900 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 186925,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 193537,13 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 186925,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Remontowo-Budowlane Sebastian Cyran
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5791958787
7.3.3) Ulica: Osiedle Różane
7.3.4) Miejscowość: Sztum
7.3.5) Kod pocztowy: 82-400
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 186925 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
| 2024-10-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |