Remont budynku Zarządu Zlewni w Tczewie przy ul. Kołłątaja 6 w ramach realizacji zadania pn. Zakup i modernizacja budynku sądu na potrzeby siedziby ZZ i NW oraz archiwum, ZZ Tczew, woj.Pomorskie
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00574130
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00574130/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-31 12:14
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a691fa9b-5f2d-4f12-9d0c-ee5e1d5aa670
- Identyfikator
- 5272825616
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00574130 z dnia 2024-10-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont budynku Zarządu Zlewni w Tczewie przy ul. Kołłątaja 6
w ramach realizacji zadania pn. Zakup i modernizacja budynku sądu na potrzeby siedziby ZZ i NW oraz archiwum, ZZ Tczew, woj.Pomorskie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia-gd@wody.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://przetargi.wody.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont budynku Zarządu Zlewni w Tczewie przy ul. Kołłątaja 6w ramach realizacji zadania pn. Zakup i modernizacja budynku sądu na potrzeby siedziby ZZ i NW oraz archiwum, ZZ Tczew, woj.Pomorskie
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a691fa9b-5f2d-4f12-9d0c-ee5e1d5aa670
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00574130
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00225727/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Modernizacja budynku sądu na potrzeby siedziby ZZ i NW oraz archiwum, ZZ Tczew, woj. pomorskie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00452116
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: G.ROZ.2710.34.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont budynku Zarządu Zlewni w Tczewie przy ul. Kołłątaja 6 w ramach realizacji zadania pn. Zakup i modernizacja budynku sądu na potrzeby siedziby ZZ i NW oraz archiwum, ZZ Tczew, woj. Pomorskie. Budynek zlokalizowany jest przy ulicy Kołłątaja 6, 83-110 Tczew, budynek o charakterze administracyjno – biurowym.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają:
- Opis przedmiotu zamówienia - Załącznik Nr 1 do SWZ,
- Projektowane postanowienia umowy – Załącznik Nr 7 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podstawa prawna unieważnienia postępowania – art. 255 pkt 7) ustawy PZP:art. 255. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
7) wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263.
Uzasadnienie faktyczne:
W dniu 09.10.2024 r. Zamawiający poinformował Wykonawców o wyborze oferty nr 1 Wykonawcy KAPIBARA Mateusz MAŁYJUREK Spółka Komandytowa, ul. Floriana 7, 44-190 Knurów - jako najkorzystniejszej. W tym samym dniu tj. 09.10.2024 r. Zamawiający wezwał Wykonawcę KAPIBARA Mateusz MAŁYJUREK Spółka Komandytowa do zawarcia umowy w dniu 15.10.2024 r. Wykonawca w wyznaczonym dniu tj. 15.10.2024 r. złożył pismo z prośbą o zmianę terminu podpisania umowy na dzień 21.10.2024 r, natomiast w dniu 18.10.2024 r. złożył pismo, w którym poinformował, że:
„W związku z dokonaniem przez zamawiającego czynności wyboru oferty najkorzystniejszej złożonej przez wykonawcę, którego reprezentuję i wyznaczeniem terminu podpisania umowy, oświadczam, że wykonawca nie podtrzymuje woli zawarcia umowy o zamówienia publiczne.
W związku z tym, że „(…) za uchylanie się od zawarcia umowy może być uznana jedyna wyraźna odmowa zawarcia umowy lub innego rodzaju zachowanie w sposób nie budzący wątpliwości wskazujący na brak takiego zamiaru (…)” sygn. akt KIO/KD 38/17 oświadczam, że umowa nie będzie podpisana”.
W związku z powyższym pismem Wykonawcy, Zamawiający uznał, że Wykonawca KAPIBARA Mateusz MAŁYJUREK Spółka Komandytowa, ul. Floriana 7, 44-190 Knurów uchylił się od zawarcia umowy. W związku z tym Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych.
| 2024-10-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |