Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Pyrzyce i ich zagospodarowanie.

Gmina Pyrzyce

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00574771
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00574771/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-10-31 13:47
Lokalizacja
Pyrzyce, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fbf1c137-6725-4a70-ad3c-082bfbbabae2
Identyfikator
8531456990
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi związane z odpadami

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00574771 z dnia 2024-10-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Pyrzyce i ich zagospodarowanie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pyrzyce

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811685711

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Ratuszowy 1

1.5.2.) Miejscowość: Pyrzyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 74-200

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.7.) Numer telefonu: 091/39 70 310

1.5.8.) Numer faksu: 091/39 70 314

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pyrzyce.um.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pyrzyce.um.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/um_pyrzyce/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Pyrzyce i ich zagospodarowanie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fbf1c137-6725-4a70-ad3c-082bfbbabae2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00574771

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00559055

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GKŚiR.271.45.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Pyrzyce i ich zagospodarowanie.
Do zakresu tego zamówienia wchodzi: odbiór i zagospodarowanie tj. odzysk lub unieszkodliwienie wskazanych w opisie zamówienia odpadów z nieruchomości położonych na terenie Gminy Pyrzyce, na których zamieszkują mieszkańcy w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów
recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024 poz. 399), zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami (WPGO) zatwierdzonego Uchwałą Sejmiku Zachodniopomorskiego nr XX/240/20 z dnia 22 października 2020 roku w sprawie uchwalenia Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2020-2026 z uwzględnieniem perspektywy na lata 2027-2032, oraz zgodnie z obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Pyrzyce zatwierdzonego Uchwałą Rady Miejskiej w Pyrzycach nr XXIII/169/20 z dnia 28 maja 2020 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Pyrzyce ( Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego z 2020 r. poz. 3016 z późn. zm),

2. Usługa odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Pyrzyce i ich zagospodarowanie obejmuje następujące rodzaje odpadów:
1) odpady komunalne niesegregowane (zmieszane),
2) odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji oraz odpady zielone zebrane w sposób selektywny,
3) papier, tektura, czasopisma itd., w tym opakowania,
4) tworzywa sztuczne,
5) metal,
6) szkło,
7) opakowania wielomateriałowe, typu tetra pak,
8) odpady wielkogabarytowe,
9) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
10) zużyte baterie i akumulatory,
11) zużyte świetlówki i inne odpady zawierające rtęć (np. termometry),
l2) przeterminowane leki,
13) chemikalia powstałe tylko w gospodarstwie domowym (resztki farb, lakierów, klejów, rozpuszczalników, środki ochrony roślin i opakowania po nich, przepracowane oleje etc.),
14) zużyte opony z samochodów osobowych,
15) odpady budowlane i rozbiórkowe w tym papa powstałe w gospodarstwie domowym,
16) popioły,


3. Zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych zgodnie z wytycznymi przyjętymi w przepisach prawa i Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dotyczącego Województwa Zachodniopomorskiego ( WPGO).



4. Powierzchnia Gminy Pyrzyce wynosi 205 km².

1) Przewidywana ilość wytworzonych odpadów komunalnych, którą należy odebrać i zagospodarować w okresie trwania umowy wynosi ok. 984,0000 Mg (+/- 10%) w tym:
a) zmieszane odpady komunalne – ok. 550,0000 Mg (+/- 10%),
b) odpady zbierane selektywnie – ok. 311,0000 Mg (+/- 10%),
c) odpady dostarczone do PSZOK – ok. 92,0000 Mg (+/- 10%).
d) odpady wielkogabarytowe – ok. 31,0000 Mg (+/- 10%).


2) Liczba mieszkańców według złożonych deklaracji wynosi 14.710 osób na dzień 30.09.2024 r.
3) Przewidywana liczba obsługiwanych nieruchomości- 2.970 z czego:
a) teren miejski:
- zabudowa jednorodzinna- ok.1.100
- zabudowa wielorodzinna- ok. 140
b) teren wiejski:
- zabudowa jednorodzinna- ok. 1.700
- zabudowa wielorodzinna- ok. 30

4) Spółdzielnie mieszkaniowe:

Pyrzycka Spółdzielnia Mieszkaniowa
SM" Słoneczna" w Pyrzycach
SM "Świt" w Żabowie
SM " Nasz Dom” w Krzemlinie

5) Zarządcy (w Pyrzycach):

MENTOR, Nieruchomości- Zarządzanie
POSESJA S.C.
GESTOR Zarządca Nieruchomościami
„WSPÓLNOTA” Doradztwo i Zarządzanie
PPK Sp. z o.o.

5. Odbiór odpadów następował będzie w następujący sposób:

1) W zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej:

Na terenie zabudowy jednorodzinnej obowiązywać będzie system mieszany pojemnikowo - workowy do zbiórki odpadów komunalnych.

a) Niesegregowane ( zmieszane) odpady komunalne ( 20 03 01).
Niesegregowane odpady komunalne odbierane będą z pojemników o pojemnościach określonych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Pyrzyce.
Częstotliwość odbioru i wywozu zmieszanych odpadów komunalnych przez Wykonawcę:
- teren miejski - jeden raz na dwa tygodnie, zgodnie z ustalonym przez Zamawiającego i Wykonawcę harmonogramem
- teren wiejski - jeden raz na dwa tygodnie, zgodnie z ustalonym przez Zamawiającego i Wykonawcę harmonogramem.
b) Selektywnie zbierane odpady komunalne ( 15 01 01, 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 39,20 01 40,) w oparciu o worki:
- kolor niebieski- papier, tektura, czasopisma ,itd.,
- kolor zielony- szkło białe i kolorowe,
- kolor żółty- tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe typu tetra pak, metal,
- kolor brązowy- odpady ulegające biodegradacji, w tym zielone,
będą odbierane przez Wykonawcę z częstotliwością:
- teren miejski- jeden raz na dwa tygodnie,
- teren wiejski- jeden raz na dwa tygodnie,
c) Odbiór odpadów biodegradowalnych ( 20 02 01) , w tym odpady zielone (w workach), odbywać się będzie w terminach podanych przez podmiot odbierający odpady komunalne, według ustalonego harmonogramu, z nieruchomości, nie rzadziej niż:
- na terenie miasta w zabudowie jednorodzinnej – jeden raz na tydzień, w okresie kwiecień-listopad i raz na dwa tygodnie w okresie grudzień - marzec,
- na obszarach wiejskich – jeden raz na dwa tygodnie, w okresie kwiecień – listopad i raz na miesiąc, w okresie grudzień – marzec.

d) Odpady wielkogabarytowe ( 20 03 07) będą odbierane przez Wykonawcę z częstotliwością:
- teren miejski- cztery razy w roku- zgodnie z ustalonym z Zamawiającym harmonogramem,
- teren wiejski- cztery razy w roku- zgodnie z ustalonym z Zamawiającym harmonogramem
- odbiór odpadów wielkogabarytowych jedynie wystawionych przed posesję.
- w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych - w terminach przyjmowania odpadów i zgodnie z ustalonymi limitami zawartymi w Uchwale Nr XLVII/364/22 Rady Miejskiej w Pyrzycach z dnia 31 marca 2022 r. zmieniającej Uchwałę Nr XXIII/170/20 Rady Miejskiej w Pyrzycach z dnia 28 maja 2020 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów.

2) W zabudowie wielorodzinnej:
a) Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne ( 20 03 01)
Niesegregowane odpady komunalne odbierane będą z pojemników ustawionych w wyznaczonych miejscach.
- Częstotliwość odbioru i wywozu przez Wykonawcę:
-- teren miejski- dwa razy w tygodniu,
– teren wiejski- zgodnie z ustalonym pomiędzy Zarządcą a Wykonawcą harmonogramem, nie częściej niż dwa razy w tygodniu.
b) Selektywnie zbierane odpady komunalne: „Selektywnie zbierane odpady komunalne (15 01 01, 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 39, 20 01 40) z pojemników:
a) kolor niebieski- papier, tektura, czasopisma ,itd.,
b) kolor zielony- szkło białe i kolorowe,
c) kolor żółty- tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe typu tetra pak, metal,
d) kolor brązowy- odpady ulegające biodegradacji,
- Częstotliwość odbioru z terenu miejskiego i wiejskiego - jeden raz na dwa tygodnie, zabudowa wielorodzinna – jeden raz w tygodniu.
c) Odpady wielkogabarytowe ( 20 03 07)
- teren miejski- cztery razy w roku- zgodnie z ustalonym z Zamawiającym harmonogramem,
- teren wiejski- cztery razy w roku- zgodnie z ustalonym z Zamawiającym harmonogramem,
- odbiór odpadów wielkogabarytowych odbywa się z miejsc do tego przeznaczonych.
- w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych - w terminach przyjmowania odpadów i zgodnie z ustalonymi limitami zawartymi w Uchwale Nr XLVII/364/22 Rady Miejskiej w Pyrzycach z dnia 31 marca 2022 r. zmieniającej Uchwałę Nr XXIII/170/20 Rady Miejskiej w Pyrzycach z dnia 28 maja 2020 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów.
d) Odpady ulegające biodegradacji ( 20 02 01): (brązowe pojemniki)
na terenie miasta w zabudowie wielorodzinnej – jeden raz na tydzień
Odpady zielone (trawa, liście i drobne gałęzie, które można umieścić w worku) gromadzone będą w oznakowanych workach oraz w innych nieoznakowanych workach o pojemności do 120 litrów i odbierane w częstotliwości wskazanej w § 3 pkt 3 Uchwały Nr XXIII/170/20 Rady Miejskiej w Pyrzycach z dnia 28 maja 2020 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów.

6. Wykonawca zapewnia worki do segregacji odpadów oraz pokrywa koszty ich zakupu. Po zabraniu zapełnionych worków jest zobowiązany do pozostawienia czystych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1030000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1030000,00 PLN

2024-10-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi