Remont nawierzchni DW 416, DW 939 – zam. pol. na powtórzeniu podobnych robót bud. do zadania : Remonty odcinków DW o nr: 416 483 492 784 789 792 793 939 942 z podziałem na części: Część C: (...)

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00577091
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00577091/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-11-04 13:39
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-657a0986-c64f-4760-983b-14c6572e288e
Identyfikator
9542295953
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaWymiana nawierzchni drogowejMalowanie nawierzchi

Wykonawcy

1 przyznane

STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWROCŁAW, PL · lot 0
3 655 555,81 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00577091 z dnia 2024-11-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont nawierzchni DW 416, DW 939 – zam. pol. na powtórzeniu podobnych robót bud. do zadania : Remonty odcinków DW o nr: 416 483 492 784 789 792 793 939 942 z podziałem na części: Część C: (...)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276303005

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lechicka 24

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-609

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: jendrzejek@zdw.katowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zdw.katowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zdw.katowice

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie drogami wojewódzkimi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont nawierzchni DW 416, DW 939 – zam. pol. na powtórzeniu podobnych robót bud. do zadania : Remonty odcinków DW o nr: 416 483 492 784 789 792 793 939 942 z podziałem na części: Część C: (...)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-657a0986-c64f-4760-983b-14c6572e288e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00577091

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00043208/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.37 Remont nawierzchni DW 416, DW 939 – zam. pol. na powtórzeniu podobnych robót bud. do zadania : Remonty odcinków DW o nr: 416 483 492 784 789 792 793 939 942 z podziałem na części: Część C: (...)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00546598

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający w dniu 26.06.2024 r. w trybie przetargu nieograniczonego wszczął postępowanie na:
DROGOWEREMONTY ODCINKÓW DRÓG WOJEWÓDZKICH O NUMERACH: 416, 483, 492, 784, 789, 792, 793, 939, 942 Z PODZIAŁEM NA CZĘŚCI: CZĘŚĆ A: DW 483, DW 492, DW 784; CZĘŚĆ B: DW 789, DW 792, DW 793; CZĘŚĆ C: DW 416, DW 939, DW 942.
W dniu 27.06.2024 r. zamieścił na stronie prowadzonego postępowania opublikowane ogłoszenie o zamówieniu nr 2024-OJS124-00380666-pl, gdzie w punkcie 2.1.4 Informacje ogólne zamieścił zapis: „Zamawiający przewidział zamówienia, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 i 8” oraz w pkt. 29 SWZ. (...)

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WD-D/W/240930/3

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2972007,09 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: remont nawierzchni dróg wojewódzkich obejmuje swym zakresem:
Droga wojewódzka nr 416
Przewidziany do remontu odcinek drogi wojewódzkiej DW 416 położony jest w km 64+310 do km 66+410 o długości 2,1 km. Początek odcinka zlokalizowany jest w m. Kornice natomiast koniec przed przejazdem kolejowym w m. Pietrowice Wielkie.
Wyżej wymieniony odcinek przedstawia znaczne zużycie eksploatacyjne. Jezdnia charakteryzuje się bardzo dużą liczbą spękań, deformacji oraz „łat” (roboty związane z miejscowym uzupełnieniem ubytków w nawierzchni jezdni przeprowadzane w okresie ostatnich kilku lat).
Jezdnia posiada przekrój drogowy z obustronnymi rowami przydrożnymi.
Droga wojewódzka nr 939
Przewidziany do remontu odcinek drogi wojewódzkiej DW 939 od km 8+470 do km 10+220 w m. Wisła Mała o długości 1 750m. Początek odcinka zlokalizowany jest w m. Wisła Mała w rejonie skrzyżowania z ul. Pawią.
Wyżej wymieniony odcinek przedstawia znaczne zużycie eksploatacyjne. Jezdnia charakteryzuje się bardzo dużą liczbą spękań, deformacji oraz „łat” (roboty związane z miejscowym uzupełnieniem ubytków w nawierzchni jezdni przeprowadzane w okresie ostatnich kilku lat). Jezdnia posiada przekrój drogowy z obustronnymi rowami przydrożnymi.

Szczegóły realizacji zamówienia zostały opisane w Opisie Przedmiotu Zamówienia i Przedmiarze Robót, które stanowią załącznik do zaproszenia do negocjacji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 010663804

7.3.3) Ulica: ul. Wyścigowa 58

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 53-012

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Roboty pomiarowe, Roboty rozbiórkowe, Pobocza i zjazdy z destruktu bitumicznego, Przebrukowanie istniejących zjazdów i chodnika, Zieleń, Docelowa organizacja ruchu, Organizacja ruchu na czas prowadzenia robót
(nazwa firmy) na etapie składania dokumentów nazwy podwykonawców nie są jeszcze znane.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3655555,81 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-12-15

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Ciąg dalszy uzasadnienia: (...) W ww. p. SWZ zapisano, iż: „Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień z art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy PZP. przedmiot: frezowanie nawierzchni bitumicznej, ułożenie warstwy wiążącej i ścieralnej z mieszanek mineralno-asfaltowych, wykonanie poboczy, oczyszczanie rowów, oznakowanie pionowe i poziome; wielkość lub zakres:
przewiduje się udzielenie zamówienia polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych o wartości około 42% zamówienia podstawowego;
warunki na jakich zostanie udzielone zamówienie: warunkiem udzielenia zamówienia jest konieczność zagwarantowania środków finansowych na ten cel.”
Przewidziany do remontu odcinek drogi wojewódzkiej DW 416 położony jest w km 64+310 do km 66+410 o długości 2,1 km. Początek odcinka zlokalizowany jest w m. Kornice natomiast koniec przed przejazdem kolejowym w m. Pietrowice Wielkie. Odcinek drogi wojewódzkiej DW 939 od km 8+470 do km 10+220 w m. Wisła Mała o długości 1 750m. Początek odcinka zlokalizowany jest w m. Wisła Mała w rejonie skrzyżowania z ul. Pawią. Wyżej wymienione odcinki przedstawiają znaczne zużycie eksploatacyjne. Jezdnie charakteryzują się bardzo dużą liczbą spękań, deformacji oraz „łat” (roboty związane z miejscowym uzupełnieniem ubytków w nawierzchni jezdni przeprowadzane w okresie ostatnich kilku lat).
Pojawiające się często wykruszenia w nawierzchniach mogą powodować powstawanie drgań oraz dużego hałasu wywoływanego przez przejeżdżające pojazdy ciężarowe.
Odcinki dróg przeznaczonych do remontu są miejscami w bardzo złym stanie technicznym. Warunki użytkowe tj. komfort jazdy jest zły.
W związku z powyższym wykonanie remontów jest ekonomicznie i technicznie uzasadnione.
Niezbędnym staje się wykonanie robót polegających na likwidacji uszkodzeń jezdni tj. likwidacji deformacji, spękań, nierówności itp. na całych w/w odcinkach dróg.
Wykonanie w/w robót w znaczący sposób wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu na w/w drogach oraz choć w części zaspokoi oczekiwania lokalnej społeczności.
Remonty uszkodzonych nawierzchni będą polegały na rozbiórce nawierzchni i ułożeniu w tych miejscach nowej nawierzchni mineralno-asfaltowej tj. w-wy wyrównawczej o zmiennej grubości w zależności od potrzeb, w-wy wiążącej i w-wy ścieralnej i odnowie oznakowania poziomego.
Zamawiający przewidział wykonanie zamówienia polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych w ramach postępowania o udzielenie zamówienia publicznego dotyczącego zadania podstawowego, jego wartość została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia podstawowego.
2024-11-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane