Budowa tężni solankowej wraz z elementami małej architektury w Parku Dolnym w Szczawnicy (dz. ewid. nr 1150/6)
MIASTO I GMINA SZCZAWNICA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00577103
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00577103/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-11-04 13:41
- Lokalizacja
- Szczawnica, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e030ce0a-1059-4636-872c-b67e7972be2e
- Identyfikator
- 7351026738
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00577103 z dnia 2024-11-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa tężni solankowej wraz z elementami małej architektury w Parku Dolnym w Szczawnicy (dz. ewid. nr 1150/6)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO I GMINA SZCZAWNICA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893262
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Szalaya 103
1.5.2.) Miejscowość: Szczawnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-460
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski
1.5.7.) Numer telefonu: 182622203
1.5.8.) Numer faksu: 182622530
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubliczne@szczawnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szczawnica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/szczawnica1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa tężni solankowej wraz z elementami małej architektury w Parku Dolnym w Szczawnicy (dz. ewid. nr 1150/6)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e030ce0a-1059-4636-872c-b67e7972be2e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00577103
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00003681/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.15 Budowa tężni solankowej wraz z elementami małej architektury w Parku Dolnym w Szczawnicy (dz. ewid. nr 1150/6
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00512330
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIOŚ.271.1.15.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 707354,78 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wolnostojącej tężni solankowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu.
Tężnia o konstrukcji drewnianej wolnostojącej wykonana zostanie w technologii obiegu zamkniętego – spływająca solanka z koryta gromadzona zostanie w zbiorniku i ponownie tłoczona na tężnię.
3.2 Określenie przedmiotu oraz zakresu zamówienia:
3.2.1 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres robót określają:
1) Dokumentacja projektowa, na którą składa się:
a) zatwierdzony decyzją nr 1081/2024 Starosty Nowotarskiego z dnia 21 października 2024 r. znak BA.6740.1.935.2024.MMB projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno- budowlany,
b) projekt techniczny branży konstrukcyjnej,
c) projekt techniczny instalacji sanitarnych technologicznych,
d) projekt techniczny instalacji elektrycznej,
e) projekt wykonawczy branży konstrukcyjnej,
f) projekt wykonawczy instalacji sanitarnych technologicznych,
g) projekt wykonawczy instalacji elektrycznej,
h) projekt wykonawczy,
i) wizualizacje
2) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót.
3.2.2 Przedmiar robót stanowiący załącznik do SWZ jest materiałem pomocniczym i nie jest wiążący dla stron – nie stanowi opisu przedmiotu zamówienia. Brak w Przedmiarze pozycji robót niezbędnych do wykonania celem prawidłowej realizacji zamówienia nie uprawnia Wykonawcy do wystąpienia z roszczeniem do Zamawiającego o zwiększenie należnego wynagrodzenia.
3.2.3 Zamawiający nie określa, w odniesieniu do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art.58 ust.4 ustawy.
3.2.4 W przypadku, gdy w dokumentach zamówienia pojawią się znaki towarowe, patenty, normy lub pochodzenie, należy rozumieć jako przykładowe i rozpatrywać łącznie z wyrazem „równoważny”.
3.2.5 W przypadku opisania przedmiotu zamówienia za pomocą norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art.101 ust.1-3 ustawy Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art.104-107 ustawy, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
3.2.6 Zamawiający nie określa, w odniesieniu do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art.58 ust.4 ustawy.
3.2.7 Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania kluczowych części zamówienia przez poszczególnych Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
3.2.8 Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań.
3.2.9 Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy.
3.2.10 Zamawiający żąda wskazania w ofercie przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani.
3.2.11 Brak wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy będzie traktowany jako rezygnacja z podwykonawstwa i wykonanie zamówienia w całości osobiście
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212100-7 - Roboty budowlane w zakresie obiektów wypoczynkowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.W przedmiotowym postępowaniu, do upływu terminu składania ofert, złożone zostały 2 oferty:
1) Oferta nr 1: Adwizer Agnieszka Podraska 09-402 Płock, ul. Kolegialna 47/7, na kwotę: 928 650,00;
2) Oferta nr 2: Selen s.c. Kazimierz Łapczuk Marek Matusik
75-391 Koszalin, Rodła 38, na kwotę: 1 248 290,10
Kwota, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to 490 405,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć podanej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, dlatego konieczne jest unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
| 2024-11-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |