Modernizacja budynku Samorządowego Przedszkola nr 94 w Krakowie na os. Ogrodowym 3
Samorządowe Przedszkole nr 94
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00577572
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00577572/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-11-04 15:15
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1d0db360-d51e-4860-8584-f0416a68ec87
- Identyfikator
- 6783128008
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00577572 z dnia 2024-11-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja budynku Samorządowego Przedszkola nr 94 w Krakowie na os. Ogrodowym 3
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Samorządowe Przedszkole nr 94
1.3.) Oddział zamawiającego: PLE 94
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 121340831
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: os. Ogrodowe 3
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-915
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: p94@mjo.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przedszkole94.blizej.info
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
przedszkole publiczne
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja budynku Samorządowego Przedszkola nr 94 w Krakowie na os. Ogrodowym 32.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1d0db360-d51e-4860-8584-f0416a68ec87
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00577572
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00541539/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja budynku Samorządowego Przedszkola nr 94 w Krakowie, os. Ogrodowe 3
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00569907
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający w ogłoszeniu o zamówieniu, dla przeprowadzonego w 2023 r. w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy postępowania o udzielenie zamówienia pn.: „Modernizacja budynku Samorządowego Przedszkola nr 94 w Krakowie na os. Ogrodowym 3 (2)” przewidział możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art.214 ust. 1 pkt 7 ustawy, określając przedmiot, zakres oraz warunki na jakich każde z nich zostanie udzielone. Wartość zamówień podobnych została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia podstawowego. Spełnione zostały warunki dla udzielenia zamówienia, którego dotyczy niniejsze ogłoszenie.
Spełnione zostały przesłanki uprawniające do udzielenia zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie z art. 305 ust.1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: P94/ZP/1/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 591200,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie na podstawie dokumentacji technicznej robót budowlanych polegających na modernizacji budynku Samorządowego Przedszkola nr 94 w Krakowie na os. Ogrodowym 3 w zakresie elewacji budynku od poziomu cokołu do zwieńczenia attyki.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 8 ustawy PZP, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli w trybie zamówienia z wolnej ręki negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.W przedmiotowym postępowaniu, prowadzonym w trybie zamówienia z wolnej, pomiędzy Zamawiającym a zaproszonym do negocjacji Wykonawcą: SOL-HUT Sp. z o.o. odbyły się negocjacje, których celem było zawarcia umowy na realizację zamówienia j.w.
Z uwagi na to, że zaoferowana przez Wykonawcę ostateczna cena, tj. 883 200,- zł, znacząco przekracza środki jakimi dysponuje Zamawiający na realizację przedmiotowego zamówienia tj. kwotę 591 200,- zł, negocjacje zostały zakończone brakiem możliwości zawarcia umowy pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą ( - Strony nie doszły do porozumienia).
Tym samym postępowanie podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 8 ustawy PZP.
| 2024-11-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |