Usługa sprawowania obsługi serwisowej, bieżącego nadzoru oraz usług rozwoju systemu CliniNET, NetRAAD i systemu CGM CliniNET-Apteka Szpitalna dla SP ZOZ MSWiA w Kielcach im. św. Jana Pawła II

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI W KIELCACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00578155
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00578155/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-11-05 09:08
Lokalizacja
Kielce, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4ecd791d-1860-47ba-8ad1-ed206264bef1
Identyfikator
6571813314
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparciaUsługi w zakresie konserwacji i napraw oprogramowania

Wykonawcy

1 przyznane

COMPUGROUP MEDICAL POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLublin, PL · lot 0
379 228,68 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00578155 z dnia 2024-11-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa sprawowania obsługi serwisowej, bieżącego nadzoru oraz usług rozwoju systemu CliniNET, NetRAAD i systemu CGM CliniNET-Apteka Szpitalna dla SP ZOZ MSWiA w Kielcach im. św. Jana Pawła II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI W KIELCACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 290391139

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wojska Polskiego 51

1.5.2.) Miejscowość: Kielce

1.5.3.) Kod pocztowy: 25-375

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@zozmswiakielce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zozmswiakielce.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zozmswiakielce

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa sprawowania obsługi serwisowej, bieżącego nadzoru oraz usług rozwoju systemu CliniNET, NetRAAD i systemu CGM CliniNET-Apteka Szpitalna dla SP ZOZ MSWiA w Kielcach im. św. Jana Pawła II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4ecd791d-1860-47ba-8ad1-ed206264bef1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00578155

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00023008/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 CGM wsparcie oprogramowania

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00560364

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 31/TP/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Zakup sprawowania przez Wykonawcę obsługi serwisowej, bieżącego nadzoru oraz usług rozwoju systemu CliniNET, NetRAAD i systemu CGM CliniNET-Apteka Szpitalna dla SP ZOZ MSWiA w Kielcach im. św. Jana Pawła II.
a) Licencjobiorcą i użytkownikiem systemu będzie SP ZOZ MSWiA w Kielcach im. św. Jana Pawła II,
b) przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi utrzymania oraz usługi rozwoju.
c) specyfikacja użytkowanego przez Zamawiającego systemu jest w dokumentacji postępowania.
d) usługa utrzymania we wskazanym zakresie
2. Wykonawca w ramach umowy zobowiązany będzie zapewnić:
1) Utrzymanie ciągłej sprawności Systemu;
2) Stały monitoring Systemu ze szczególnym uwzględnieniem jego wydajności, czasów reakcji oraz dostępności zasobów niezbędnych do funkcjonowania Systemu;
3) Zapewnienie dostępu do statystyk systemowych Systemu;
4) Usuwanie awarii Systemu zgodnie z wymaganiami szczegółowymi dotyczącymi klasyfikacji usterek i czasów reakcji;
5) Aktualizacje Systemu Medycznego do nowych wersji lub jego dostosowań do zmian prawnych oraz w zakresie niezbędnym do naprawy błędów;
6) Zamawiający wymaga dostarczenia dokumentacji zmian, co najmniej 2 dni przed wykonaniem uzgodnionych aktualizacji, przy czym termin ten dotyczy aktualizacji planowanych z co najmniej 2-tygodniowym wyprzedzeniem;
7) Aktualizacje i modyfikacje mogą być wykonywane tylko po uzgodnieniu terminu okna serwisowego
z Zamawiającym;
8) Modyfikacje Systemu uwzględniające zmieniające się przepisy prawa powszechnie obowiązującego lub zarządzenia jednostek nadrzędnych takich jak NFZ, MZ, Samorządowy Wydział Zdrowia w zakresie opisanych powyżej modułów posiadanych przez Zamawiającego w okresie obowiązywania Umowy;
9) Umożliwienie dostępu do aktualnej wiedzy o użytkowanym Systemie poprzez:
a. dostęp do portali informacyjnych Wykonawcy lub Producenta,
b. udział w spotkaniach i webinariach forum użytkowników Producenta,
c. dostęp do biuletynu informacyjnego Producenta w tym listy zmian prawnych
10) Bieżąca aktualizacja dokumentacji technicznej o wprowadzone poprawki i nowe wersje, nie rzadziej jednak niż raz na 90 dni, w tym w zakresie:
a. podręcznika dla użytkowników i administratorów
b. obsługi sytuacji nietypowych (opcjonalnie)
c. zmian logiki biznesowej na poziomie użytkownika
d. zmian logiki biznesowej na poziomie bazy danych
11) Obowiązkiem Wykonawcy jest usuwanie Usterek zgłoszonych przez Zamawiającego ujawnionych podczas eksploatacji produktu.
12) Sposób usunięcia Usterek jest ustalany przez Wykonawcę w porozumieniu z Zamawiającym i polegać może na dostarczeniu Zamawiającemu nowej wersji produktu lub wskazaniu akceptowalnego sposobu uniknięcia Usterki. Sposób ten uznaje się za akceptowalny po potwierdzeniu w Systemie Obsługi Zgłoszeń Wykonawcy przez uprawnionego przedstawiciela Zamawiającego. System zgłoszeń musi umożliwiać raportowanie zawierające: Data i czas zgłoszenia, status zgłoszenia, osobę zgłaszającą, temat i szczegóły zgłoszenia, datę
i godzinę zamknięcia zgłoszenia.
3. Obsługa zgłoszeń:
1) Dostęp do systemu obsługi zgłoszeń Wykonawcy za pośrednictwem aplikacji internetowej w trybie 24 godz. przez 7 dni w tygodniu
2) Możliwość telefonicznego zgłaszania błędów za pośrednictwem call center Wykonawcy w trybie 24 godz. przez 7 dni w tygodniu w przypadku awarii systemu obsługi zgłoszeń lub braku reakcji Wykonawcy na zgłoszenie w wymaganym terminie
3) Możliwość zgłoszenia uwag i propozycji modyfikacji Systemu Szpitalnego za pomocą systemu obsługi zgłoszeń Wykonawcy
4) Dedykowana linia telefoniczna dla błędów blokujących
5) Dedykowany opiekun dostępny w trybie 8/5 (dni robocze: Pon.-Pt. 8:00-16:00)
6) Dostęp do stanowiska konsultanta Wykonawcy w trybie 8/5 (dni robocze: Pon.-Pt. 8:00-16:00)
7) Możliwość realizacji tele- lub wideo- konsultacji serwisowych z Wykonawcą
4. Usuwanie błędów i usterek:
Wykonawca zobowiązany będzie dotrzymać następujących parametrów:
*) Czas reakcji Czas naprawy
Błąd blokujący 2 godziny 8 godziny
Błąd krytyczny 4 godziny 72 godziny
Usterka 8 godzin 480 godzin
*) projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 2 SWZ – zawierają wyjaśnienie definicji umownych.

5. Usługi związane z infrastrukturą IT dostarczoną lub rekomendowaną przez Wykonawcę lub Producenta:
1) Aktualizacja silnika bazy danych (pod warunkiem wsparcia producenta silnika i praw do aktualizacji produktu)
2) Aktualizacja systemów operacyjnych i wirtualizacyjnych (pod warunkiem wsparcia producenta i praw do aktualizacji produktu)
3) Aktualizacja dostarczonych narzędzi administratora (np. narzędzie do monitoringu, wykonywania kopii zapasowych)
4) Konsultacje w zakresie
a. mechanizmów bezpieczeństwa (kopie bezpieczeństwa, odzyskiwanie danych z kopii zapasowych)
b. administrowania systemem operacyjnym i rozszerzeniami sprzętowymi
c. administrowania silnikiem bazy danych
d. administrowania siecią i urządzeniami sieciowymi
e. administrowania środowiskiem Vmware
f. rozliczeń i sprawozdawczości
g. tworzenia nowych raportów i wydruków
h. obsługi, optymalnego wykorzystania i dostosowania Systemu Szpitalnego
i. rekonfiguracji modułów i funkcjonalności Systemu
j. rozbudowy Systemu Szpitalnego o kolejne moduły
6. Obowiązkiem Wykonawcy jest usuwanie usterek zgłoszonych przez Zamawiającego ujawnionych podczas eksploatacji produktu, a wynikłych z przyczyn w nim tkwiących bez zmniejszenia dostępnej Zamawiającemu liczby
z puli dodatkowych godzin serwisowych.
1) Pula dodatkowych godzin serwisowych:
Wykonawca zapewni Zamawiającemu, w każdym miesiącu obowiązywania Umowy dodatkowe 5 roboczogodzin usług utrzymania w ramach ryczałtu miesięcznego. Nie wykorzystane Roboczogodziny w danym miesiącu przechodzą na kolejny okres rozliczeniowy z zastrzeżeniem, iż w danym okresie rozliczeniowym Zamawiający nie może wykorzystać więcej niż 15 Roboczogodzin. Stopień wykorzystania Puli dodatkowych godzin serwisowych będzie co miesiąc zawierany w raporcie usług utrzymania.
2) Pula godzin serwisowych może zostać wykorzystana w szczególności na:
a) naprawę błędów w danych wynikających z niepoprawnych biznesowo działań użytkowników;
b) instalacja i konfiguracja dodatkowego systemu do wykonywania kopii zapasowych pomiędzy serwerami;
c) usługi w zakresie administrowania systemem operacyjnym i rozszerzeniami sprzętowymi;
d) usługi w zakresie administrowania silnikiem bazy danych;
e) usługi w zakresie administrowania środowiskiem Vmware;
f) wsparcie w zakresie ataków cybernetycznych;
g) bazodanowe operacje serwisowe zgodnie z indywidualnymi potrzebami;
h) przygotowanie zestawień na potrzeby rozliczeń i sprawozdawczości;
i) przygotowanie danych przekazywanych do jednostek nadrzędnych i współpracujących (np. Narodowego Funduszu Zdrowia, Wydziału Zdrowia odpowiedniego urzędu, banków);
j) instalacja i konfiguracja dodatkowego systemu do wykonywania kopii zapasowych pomiędzy serwerami;
k) usługi w zakresie administrowania systemem operacyjnym i rozszerzeniami sprzętowymi;
l) możliwość uczestnictwa w szkoleniach organizowanych w Centrum Szkoleniowym Wykonawcy;
m) bazodanowe operacje serwisowe zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72267000-4 - Usługi w zakresie konserwacji i napraw oprogramowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 379228,68 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 379228,68 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 379228,68 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: COMPUGROUP MEDICAL POLSKA Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7121076075

7.3.4) Miejscowość: Lublin

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 379228,68 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2024-11-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi