MODERNIZACJA KOMPLEKSU SPORTOWEGO "MOJE BOISKO - ORLIK 2012" PRZY ULICY SPORTOWEJ 12 W KOLE (2).

Gmina Miejska Koło

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00580306
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00580306/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-11-06 09:09
Lokalizacja
Koło, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-86cc527d-6ee7-479d-ae07-3a49049c8045
Identyfikator
6662046949
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00580306 z dnia 2024-11-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
MODERNIZACJA KOMPLEKSU SPORTOWEGO "MOJE BOISKO - ORLIK 2012" PRZY ULICY SPORTOWEJ 12 W KOLE (2).

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Koło

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311620880

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stary Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Koło

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-600

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@kolo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.kolo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gminamiejskakolo.ezamawiajacy.pl/pn/gminamiejskakolo/demand/176240/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

MODERNIZACJA KOMPLEKSU SPORTOWEGO "MOJE BOISKO - ORLIK 2012" PRZY ULICY SPORTOWEJ 12 W KOLE (2).

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-86cc527d-6ee7-479d-ae07-3a49049c8045

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00580306

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00031712/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Modernizacja kompleksu sportowego „Moje boisko – ORLIK 2012” przy ul. Sportowej w Kole

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00521171

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.17.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu nawierzchni boisk sportowych w ramach modernizacji kompleksu sportowego „Moje Boisko - Orlik 2012” przy ulicy Sportowej 12 w Kole, (działka nr 3, ark. mapy 28).
2. Nazwa i kod robót wg CPV - kod główny:45.21.22.21-1 – Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych;
3. Zakres i ilości robót do wykonania należy rozpatrywać w nawiązaniu do przedmiaru robót), przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie:

1) remontu istniejącego boiska treningowego do piłki nożnej z nawierzchnią typu „sztuczna trawa" polegający na wymianie istniejącej nawierzchni sportowej boiska z trawy syntetycznej na nową nawierzchnię z trawy syntetycznej oraz częściowej wymianie istniejącej podbudowy pod tym boiskiem;
2) remontu istniejącego boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią poliuretanową polegający na wykonaniu poliuretanowej warstwy natryskowej na istniejącej sztucznej nawierzchni wraz z wymalowaniem linii rozgraniczających pola boiska.

4. Wymagania w zakresie nawierzchni z trawy syntetycznej i nawierzchni poliuretanowej:

A. Nawierzchnia boiska z trawy syntetycznej.

1) Nawierzchnię boiska stanowić będzie trawa syntetyczna o wys. włókna min. 60mm do stosowania na boiskach piłkarskich wraz z zasypaniem granulatem EPDM z recyklingu w kolorze jasno szarym i piaskiem kwarcowym w ilości zgodnej z badaniem laboratoryjnym.
2) Minimalne parametry, cechy i wymogi dla sztucznej trawy w następujących zakresach:

a) Wysokość włókna: 57-63 mm.
b) Dtex pęczka: min 12.000 dtex.
c) Grubość włókna: minimum 330 mikronów.
d) Ilość pęczków min. 10.000/m2.
e) Waga włókna: min. 1.900 g/m2.
f) Siła wyrywania pęczka po starzeniu: min. 52N.
g) Ilość włókien: min. 120.000/m2.
h) Waga całkowita: min. 2.500 g/m2.
i) W każdym pęczku minimum dwa różne rodzaje przekrojów poprzecznych włókien o grubości minimum 330 mikronów i o szerokości włókna minimum min. 1,0mm.
j) Przepuszczalność wody przez kompletny system: min. 1500 mm/h.
k) Typ trawy: monofil.
l) Rodzaj trawy: 100% polietylen.
m) Trawa tkana.
n) Podkład: PP/PE – 100% poliolefinowy, nie dopuszcza się zastosowania lateksu z użyciem butadienu i poliuretanu.
o) Wypełnienie: piasek kwarcowy i granulat EPDM z recyklingu w kolorze jasno szarym RAL7044, ilość zgodna z badaniem laboratoryjnym.
p) Kolor zielony, minimalnie 2 odcienie.

3) W celu weryfikacji jakości oferowanego produktu oraz wymaganych cech, parametrów i wymogów nawierzchni Wykonawca składa obligatoryjnie następujące przedmiotowe środki dowodowe z ofertą:

a) Kompletny raport z badan przeprowadzony przez specjalistyczne laboratorium (np. Labosport lub ISA-Sport lub Sports Labs Ltd), dotyczący oferowanej nawierzchni i wypełnienia, potwierdzający zgodność jej parametrów z FIFA Quality Programme for Football Turf (edycja 2015) dla poziomu Quality Pro i Quality oraz potwierdzający minimalne parametry oferowanej trawy syntetycznej określone przez Zamawiającego;
b) Kompletny raport z badań laboratoryjnych dla oferowanej nawierzchni i wypełnienia potwierdzający zgodność z norma PN-EN 15330-1:2014 oraz potwierdzający wymagane przez Zamawiającego minimalne parametry dla nawierzchni w zakresie, który nie został objęty raportem z badań na zgodność z FIFA Quality Programme for Football Turf (edy cja 2015) dla poziomu Quality Pro i Quality;
c) Karta techniczna oferowanej nawierzchni, poświadczona przez jej producenta;
d) Atest PZH lub równoważny dla oferowanej nawierzchni i wypełnienia (piasek kwarcowy oraz EPDM z recyklingu w kolorze szarym jasnym);
e) Autoryzacja producenta trawy syntetycznej, wystawiona dla wykonawcy na realizowaną inwestycję wraz z potwierdzeniem gwarancji udzielonej przez producenta na te na wierzchnie;
f) Raport z badan testu Lisport XL dla sztucznej trawy na min 6.000 cykli zgodnie z FIFA Quality Programme for Football Turf (edycja 2015);
g) Producent trawy musi posiadać status minimum licencjonowanego przez FIFA;
h) Próbka oferowanej trawy z etykieta producenta o wymiarach min 25cm x 15 cm;
i) Próbka oferowanego granulatu EPDM z recyklingu w kolorze jasno szarym zbliżonym do koloru oznaczonego w palecie barw RAL jako RAL-7044 z etykietą producenta min 200g.

B. Nawierzchnia poliuretanowa

1) Do wykonania warstwy natryskowej należy przyjąć materiał, który spełnia podane poniżej wymagane minimalne parametry, cechy i wymogi dla całego systemu nawierzchni poliuretanowej boiska wielofunkcyjnego:

a) Wytrzymałość na rozciąganie N/mm² (MPa) ≥ 0,6
b) Wydłużenie względne przy rozciąganiu (%) ≥ 40
c) Opór poślizgu (PTV):
- w stanie suchym 80 -110
- w stanie mokrym 55 -100
d) Odporność na zużycie:
- aparat Tabera (mm) ≤ 4
- zmiana barwy (stopnie w skali szarej) ≥ 3
e) Przepuszczalność wody (mm/h) ≥ 150
f) Odkształcenie pionowe nawierzchni (mm):
- boisko ≤ 6
- bieżnia ≤ 3
g) Amortyzacja (%):
- boisko 35-44 SA 35-44
- bieżnia 35-50 SA 35-50
h) Odbicie piłki koszykowej (m/%) ≥ 0,89 / ≥ 85

2) W celu weryfikacji jakości oferowanego produktu oraz wymaganych cech, parametrów i wymogów nawierzchni Wykonawca składa obligatoryjnie następujące przedmiotowe środki dowodowe z ofertą:

a) Certyfikat IAAF dla nawierzchni (tzw. Product Certificate);
b) Badania na zgodność z normą PN-EN 14877:2014-02 (w zakresie nie objętym wytycznymi IAAF);
c) Autoryzacja producenta dla warstwy natryskowej nawierzchni poliuretanowej, wystawioną dla wykonawcy na realizowaną inwestycję wraz z potwierdzeniem gwarancji udzielonej przez producenta na tą warstwę natryskową nawierzchni;
d) Karta techniczna oferowanej nawierzchni potwierdzoną przez jej producenta;
e) Aktualne badania zgodnie z normą EN-14877:2013 lub PN-EN 14877:2014 autoryzowanego laboratorium nawierzchni potwierdzające zgodność powyższych parametrów;
f) Atest PZH dla oferowanej nawierzchni lub warstwy natryskowej nawierzchni;
g) Badania na zawartość pierwiastków śladowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wszystkie trzy złożone w postępowaniu oferty zostały odrzucone.
Oferty oznaczone nr 1 i 2 zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) Pzp, który mówi:

Art. 226 ust. 1. Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli:

pkt 5) jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia;
Zamawiający odrzucił oferty oznaczone nr 1 i 2 złożone w przedmiotowym postępowaniu z powodu niezgodności zaoferowanej nawierzchni ze sztucznej trawy z wymaganiami Zamawiającego określonymi w opisie przedmiotu zamówienia
Oferta oznaczona nr 3 została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 14) Pzp, który mówi: Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli:

pkt 14) Wykonawca nie wniósł wadium…;

Ofertę firmy PANORAMA OBIEKTY SPORTOWE Sp. z o.o odrzucono z powodu braku zabezpieczenia jej wymaganym wadium. W ofercie Wykonawca złożył oświadczenie o treści:

„Oświadczamy, że wadium zostało wniesione w formie i wysokości: 10 000 /gwarancja ubezpieczeniowa”

Wśród złożonych wraz z ofertą dokumentów brak jest wskazanej gwarancji ubezpieczeniowej, braku tego nie można uzupełnić.
2024-11-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane