Montaż wiaty stalowej przy budynku Urzędu Gminy w Goździe

Gmina Gózd

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00580760
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00580760/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-11-06 11:36
Lokalizacja
Gózd, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-de5adb46-efa0-4246-ac42-7336c01720b1
Identyfikator
7962929257
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem staliMontaż konstrukcji metalowychWykonywanie pokryć dachowych

Wykonawcy

1 przyznane

MAREK BARANZalesie 1C, PL · lot 0
186 564,7 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00580760 z dnia 2024-11-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Montaż wiaty stalowej przy budynku Urzędu Gminy w Goździe

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gózd

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223698

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Radomska 7

1.5.2.) Miejscowość: Gózd

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-634

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.7.) Numer telefonu: 483202097

1.5.8.) Numer faksu: 483202097

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@gozd.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gozd.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.gozd.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Montaż wiaty stalowej przy budynku Urzędu Gminy w Goździe

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-de5adb46-efa0-4246-ac42-7336c01720b1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00580760

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00020789/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Montaż wiaty stalowej przy budynku Urzędu Gminy w Goździe

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00512220

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RBiI.ZP.271.9.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 145652,91 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pod nazwą:
„Montaż wiaty stalowej przy budynku Urzędu Gminy w Goździe”.
Przedmiotem zamówienia jest montaż wiaty stalowej na działce Nr 170/7 w miejscowości Gózd. Wiata wykorzystywana będzie na cele gospodarcze według potrzeb Urzędu Gminy. Planowane przedsięwzięcie ma na celu uzupełnienie zabudowy niezbędnej dla prawidłowego funkcjonowania urzędu, jak również poprawę zagospodarowania na w/w działce.

Opis konstrukcji:
• Wiata o wymiarach w osiach słupów 7,0 X 18,0 m.
• Konstrukcję wiaty stanowi układ czterech sztywnych ram w rozstawie 3 x 6 m.
• Rozpiętość ram w osiach słupów wynosi 7m.
• Słupy i rygle zaprojektowano z profili dwuteowych HEA160.
• Płatwie dachowe IPE140 w rozstawie ok. 1,30m oparte na ryglach.
• Przykrycie wiaty z blachy trapezowej T35, gr. 0,63 mm. Blacha ciągła w układzie wieloprzęsłowym.
• Stabilność konstrukcji zapewniają pionowe stężenia prętowe w osi 2 i kratownicowe w osi 1 oraz stężenia prętowe w płaszczyźnie dachu. Pomiędzy słupami wydano poziome belki z profili zamkniętych RK100 pod zamocowanie obudowy dolnej części wiaty.
• Słupy zamocowane w stopach fundamentowych za pomocą wbetonowanych czterech kotew M24.
• Posadowienie wiaty zaprojektowano na stopach fundamentowych Sf-1 o wymiarach 1,5 x 2,0 m i grubości 0,3m z cokołami 0,4 x 0,4 m pod zakotwienie słupów stalowych. Posadowienie stóp założono na poz. – 1,0 m p.p.t. Stopy z betonu C25/30, zbrojone prętami ze stali B500 B.
• Klasa ekspozycji XC2 oraz XF1 dla cokołu.

Szczegółowy zakres prac wskazano w projekcie wykonawczym i przedmiarze robót stanowiących odpowiednio załączniki nr 11 i 12 do SWZ.
Podstawą sporządzenia oferty są dokumentacja projektowa, oraz udzielone odpowiedzi na zapytania w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego.

Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym
w dokumentacji projektowej. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej.
Wykonawca w koszty wykonania niniejszego zamówienia powinien skalkulować m.in. koszty wytworzenia przedmiotu umowy tj. energii elektrycznej, wody, robót przygotowawczych, porządkowych, zagospodarowania placu budowy, utrzymania zaplecza i placu budowy, usuwania ścieków, organizacji zaplecza socjalnego, oświetlenia, dozorowania placu budowy, koszty dopuszczenia do czynnych urządzeń oraz wyposażenia budowli w instalacje i urządzenia techniczne zapewniające możliwość korzystania z nich zgodnie z ich przeznaczeniem, koszty wywozu i utylizacji odpadów powstałych w wyniku realizacji robót, rozruchu, jak również wszelkich opłat związanych z odbiorem robót.

Uwaga: Ewentualne użycie w dokumentacji nazw własnych ma na celu uszczegółowienie parametrów technicznych i eksploatacyjnych przyjętych w obliczeniach. Każde takie wskazanie należy odczytywać z dopiskiem „lub równoważne”. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. W takiej sytuacji zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia.

Jeżeli dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie – zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 3-5 ustawy Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych
i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. W takiej sytuacji zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia.
W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.

Zamawiający zastrzega sobie prawo wystąpienia do autora dokumentacji projektowej o opinię na temat oferowanych materiałów lub urządzeń. Opinia ta może stanowić podstawę do podjęcia przez zamawiającego decyzji o przyjęciu materiałów lub urządzeń równoważnych albo odrzuceniu oferty z powodu braku równoważności.

2. W ramach przedmiotu zamówienia należy:
• Wykonać roboty budowlane związane z montażem wiaty stalowej w zakresie określonym w projekcie wykonawczym oraz przedmiarze robót kosztorysu ofertowego.
• Wykonać wszelkie inne prace oraz czynności niezbędne do wykonania
w/w przedmiotu zamówienia – wynikające z przepisów „Prawa budowlanego”
i projektu technicznego w tym między innymi: roboty przygotowawcze, porządkowe, zagospodarowanie i oznakowanie placu budowy.
• Wykonać niezbędne do prowadzenia robót urządzenia placu budowy, utrzymywać ład i porządek podczas wykonywania robót, a po zakończeniu robót usunąć te urządzenia i uporządkować teren.
• Prace towarzyszące oraz roboty tymczasowe nie objęte dokumentacją projektową i przedmiarem robót konieczne do uwzględnienia: organizacja i zabezpieczenie placu budowy; uporządkowanie terenu objętego placem budowy i przywrócenie do stanu pierwotnego oraz wszelkie inne prace nie objęte w SWZ, a konieczne do wykonania ze względu na sztukę budowlaną.
• Oznakować teren robót zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
• Wykonać wszystkie roboty zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i wiedzy technicznej, obowiązującymi normami oraz dokumentacją projektową, umową i uzgodnieniami dokonanymi w trakcie realizacji umowy. Zastosowane materiały i urządzenia winny odpowiadać deklaracjom zgodności z Polskimi Normami, atestami i aprobatami technicznymi. Materiały powinny być nowe i odpowiadać, co do jakości, wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu, stosowania w budownictwie zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (tj. Dz.U. z 2020r. poz. 1333) oraz jakościowym i gatunkowym wymaganiom określonych w normach i STWiORB.
• Sporządzić dokumentację powykonawczą.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 186564,70 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 614993,83 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 186564,70 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MARCBUD Marek Baran

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 141872446

7.3.3) Ulica: Zalesie 1C

7.3.4) Miejscowość: Pionki

7.3.5) Kod pocztowy: 26-670

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 186564,70 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

2024-11-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane