Rewitalizacja Parku Dworskiego Raczyńskich w Białośliwiu
Gmina Białośliwie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00580937
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00580937/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-11-06 12:20
- Lokalizacja
- Białośliwie, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-368730f9-66a8-4636-bd31-e3026c6e9b6d
- Identyfikator
- 7642613133
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00580937 z dnia 2024-11-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja Parku Dworskiego Raczyńskich w Białośliwiu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Białośliwie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791170
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Księdza Kordeckiego 1
1.5.2.) Miejscowość: Białośliwie
1.5.3.) Kod pocztowy: 89-340
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@bialosliwie.net
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bialosliwie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/bialosliwie1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rewitalizacja Parku Dworskiego Raczyńskich w Białośliwiu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-368730f9-66a8-4636-bd31-e3026c6e9b6d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00580937
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00032632/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Rewitalizacja Parku Dworskiego Raczyńskich w Białośliwiu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00532135
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RR.271.9.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres planowanych robót budowlanych dotyczy Rewitalizacji Parku Dworskiego Raczyńskich zlokalizowanego na dz. nr 1465, obręb Białośliwie i obejmuje:
1) renowację stawu wraz z umocnieniem skarp i wykonaniem kaskady,
2) remont obiektu inżynierskiego/mostu wraz z zastawką,
3) rozbudowę istniejącego systemu oświetlenia parkowego,
4) przebudowę części ciągów pieszych na terenie parku.
Szczegółowy opis i zakres wykonania przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (dalej STWIORB), które stanowią załączniki do niniejszej SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233140-2 - Roboty drogowe
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45244000-9 - Wodne roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawneZgodnie z art. 255 pkt 3 ww. ustawy, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne
W prowadzonym postępowaniu złożona została jedna oferta przez Wykonawcę - Zakład Ogólnobudowlany „MARK” Mariusz Kądziołka, ul. Słowackiego 23, 64-830 Margonin,
cena oferty: 1 480 512,37 zł brutto.
W związku z faktem, iż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. kwotę 408 000,00 zł i Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej, uznano, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.
| 2024-11-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |