Zimowe utrzymanie dróg w mieście Chojnice w sezonie zimowym 2024/2025

Gmina Miejska Chojnice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00582300
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00582300/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-11-07 08:43
Lokalizacja
Chojnice, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f0ef95dd-b731-4187-890e-1048bedc42ab
Identyfikator
5551929639
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00582300 z dnia 2024-11-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zimowe utrzymanie dróg w mieście Chojnice w sezonie zimowym 2024/2025

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Chojnice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351245

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stary Rynek, 1

1.5.2.) Miejscowość: Chojnice

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-600

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@miastochojnice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.miastochojnice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/979293

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zimowe utrzymanie dróg w mieście Chojnice w sezonie zimowym 2024/2025

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f0ef95dd-b731-4187-890e-1048bedc42ab

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00582300

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00031832/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.9 Zimowe utrzymanie dróg

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00560155

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KM.271.31.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zakres zamówienia obejmuje:
1) świadczenie usług związanych z zimowym utrzymaniem dróg gminnych – miejskich, których zestawienie stanowi załącznik nr 2 do wzoru umowy (wzór umowy stanowi załącznik nr 7 do SWZ), polegających na odśnieżaniu nawierzchni pługami i zwalczaniu śliskości zimowej, poprzez rozsypanie materiałów uszorstniających i topników solarkami wraz z dostawą tych materiałów i ich załadunkiem na środki transportowe,
2) rozwiezienie skrzyń na piasek (własność Wykonawcy), uzupełnianie skrzyń piaskiem oraz zwiezienie skrzyń po okresie zimowym – na zlecenie Zamawiającego. Rozwiezienie i zwiezienie skrzyń, jak również ich każdorazowe uzupełnienie piaskiem, musi nastąpić w ciągu 2 dni od otrzymania przez Wykonawcę polecenia Zamawiającego (wykaz miejsc do ustawienia skrzyń stanowi załącznik nr 3 do umowy), natomiast ich uzupełnienie powinno nastąpić w terminie 2 dni od otrzymania zlecenia.
3) załadunek i wywóz śniegu w sytuacjach wyjątkowych – wyłącznie na zlecenie Zamawiającego,
4) dyżur nośników z solarką i pługiem w liczbie godzin – 200.
2. Łączna długość dróg gminnych – miejskich w mieście Chojnice, na których ma być świadczona usługa zimowego utrzymania wynosi około 100 km długości. Podanie faktycznej ilości kilometrów odśnieżanych dróg w okresie trwania umowy nie jest możliwe do określenia, gdyż związane jest to z warunkami meteorologicznymi, niezależnymi od Zamawiającego. W związku z powyższym, łączna długość dróg do odśnieżania może ulec zmianie.
3. Wykonawca w ramach realizacji zamówienia zapewni całodobowy punkt dyspozytorski i wyraża gotowość do pracy 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.
4. Szczegółowe standardy odśnieżania zawarte są w opisie przedmiotu zamówienia w SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 ust. 3 pzp, z uwagi na fakt że analizując ceny jednostkowe wskazane przez Wykonawcę w ofercie oraz prognozowane zapotrzebowanie na powyższe usługi, stwierdzono iż ceny oferty przewyższają możliwości finansowe Zamawiającego, tj. przekraczają kwotę 600.000,00 zł.
2024-11-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi