Modernizacja obiektu zabytkowego przy ul. Szkolnej 2 w Mrowinie, siedziby Gminnej Jednostki Oświatowej oraz Przedszkola Publicznego.
Gmina Rokietnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00582871
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00582871/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-11-07 10:00
- Lokalizacja
- Rokietnica, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3dc85ba6-936c-4412-a3e7-aac101066ffb
- Identyfikator
- 7772834884
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00582871 z dnia 2024-11-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja obiektu zabytkowego przy ul. Szkolnej 2 w Mrowinie, siedziby Gminnej Jednostki Oświatowej oraz Przedszkola Publicznego.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Rokietnica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258543
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Golęcińska 1
1.5.2.) Miejscowość: Rokietnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-090
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.7.) Numer telefonu: 8960600
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@rokietnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.rokietnica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/rokietnica1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja obiektu zabytkowego przy ul. Szkolnej 2 w Mrowinie, siedziby Gminnej Jednostki Oświatowej oraz Przedszkola Publicznego.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3dc85ba6-936c-4412-a3e7-aac101066ffb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00582871
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00032054/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Modernizacja obiektu zabytkowego przy ul. Szkolnej 2 w Mrowinie, siedziby Gminnej Jednostki Oświatowej oraz Przedszkola Publicznego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00507453
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.14.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 548429,56 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem inwestycji jest „Modernizacja obiektu zabytkowego przy ulicy Szkolnej 2 w Mrowinie, siedziby Gminnej Jednostki oświatowej oraz Przedszkola Publicznego” polegająca na remoncie dachu szkoły wraz z jego konstrukcją drewnianą i pokryciem (bez szczegółowego rozpatrywania układu funkcjonalnego istniejących mieszkań na poddaszu przeznaczonych docelowo do likwidacji) oraz remont elewacji szkoły. Projekt remontu nie obejmuje rzutów istniejących: piwnic, parteru, piętra
i poddasza mieszkalnego (szczegółowy układ ścian) oraz instalacji budynku.
1. KONSTRUKCJA DACHU
1.1. Opis stanu istniejącego konstrukcji dachu
Istniejący dach nad zabytkową częścią szkoły (przedszkola) to dach w konstrukcji drewnianej płatwiowo-krokwiowy z słupami, dwuspadowy o kącie nachylenia 45 stopni i pokryciu dachówką zakładkową 2-falową ceramiczną. Dach o rozpiętości ok. 930 cm w osiach murłaty (szerokość zewnętrzna ścian zewnętrznych ok. 1008 cm). Dach posiada 2 poziomy konstrukcyjnofunkcjonalne: poziom 1 (zajęty obecnie przez dwa mieszkania ) o wysokości ok. 262 cm i poziom 2 (nad poziomem kleszczy) nieużytkowy z dojściem technicznym do spodu kalenicy i części spodu dachu. Szczegółowy opis stanu istniejącego zawarto w projekcie.
1.2. Opis stanu projektowanego konstrukcji dachu
Funkcjonalnie planuje się rezygnację z istniejącej funkcji mieszkalnej w poziomie 1. Nie przewiduje się, aby na poziomie 1 dachu przebywali na stałe ludzie. Będzie to przestrzeń wyłącznie pomocniczo-magazynowa. W związku z tym nie jest konieczne pełne spełnienie wymagań termicznych dotyczących tych pomieszczeń / tej przestrzeni. Niemniej jest planowane dobre docieplenie poddasza wełną mineralną gr. min. 15-20 cm (miedzy krokwiami i kleszczami). Poziom 2 to przestrzeń stricte techniczno-pomocnicza stanowiąca wyłącznie dojście dla konserwacji dachu i kominów.
Szacunkowe zestawienie ilościowe pokrycia dachu i podbitki dachu:
- Szacowana powierzchni dachu (dachówka / folia): ok. 445 m2
- Szacowana długość kalenicy dachowej (gąsior): ok. 34 mb
- Szacowana powierzchnia spodu podbitki dachu (płyty GK): ok. 300 m2
- Szacowana powierzchnia podbitki okapu dachu (deski): ok. 30 m2
Szacunkowe zestawienie elementów konstrukcji dachu zamieszczono w projekcie.
PLANOWANE ROBOTY DACHOWE:
1.2.1. Wymiana pokrycia dachu: proponowana nowa dachówka zakładkowa CZERWONA matowa wraz z remontem łat, ułożeniem nowej folii dachowej (membrany), uszkodzonych łat
1.2.2. Remont istniejącej konstrukcji drewnianej dachu poprzez częściową wymianę elementów zniszczonych, napraw i przystosowanie elementów zniszczonych/uszkodzonych wg zaleceń i oceny zawartej w OPINII MYKOLOGICZNEJ
1.2.3. Wykonanie nowej termoizolacji dachu w poziomie 1 i nad poziomem 1 wraz z warstwami osłonowymi
1.2.4. Odtworzenie zniszczonych lub wyciętych elementów drewnianych zewnętrznych dachu
1.2.5. Wymiana rynien i rur spustowych na nowe, o tych samych przekrojach
1.2.6. Rozbiórka i wykonanie na nowo uszkodzonych kominów ceglanych
2. ELEWACJA
2.1. Opis stanu istniejącego elewacji
Elewacja budynku, wykonana jest z cegły licowej ceramicznej czerwonej pełnej. Spoiny w kolorze jasnym szarym, w znacznej mierze wykruszone lub wymyte, widoczne wtórne uzupełnienia powstałych ubytków. Szczegółowy opis stanu projektowanego zawarto w projekcie.
2.2. Opis stanu projektowanego elewacji
2.2.1. Wyczyszczenie elewacji ceglanej metodą jak najmniej inwazyjną i delikatną + uzupełnienie wykruszonych spoin
Z uwagi na obecny stan cegły zabrania się metod wysokociśnieniowych i piaskowania elewacji !!!
Szczegółowa metoda oczyszczenia elewacji ceglanej powinna zostać uzgodniona z konserwatorem zabytków po wykonaniu prób o wymiarach 1mx1m i musi mieć charakter zachowawczy i nie może prowadzi do uszkodzenia spieku cegły.
2.2.2 Wymiana rynien i rur spustowych oraz wykonanie nowych zewnętrznych elementów drewnianych związanych z remontem dachu.
SZACUNKOWE ZESTAWIENIE ILOŚCIOWE (bez kominów)
Elewacja 01 (od strony ul. Szkolnej): 118 m2
Elewacja 02 (zachodnia): 127 m2
Elewacja 03 (południowa): 87 m2
Elewacja 04 (wschodnia): 30 m2
--------------------------------------------------------------------------------------
SUMA POWIERZCHNI ŚCIAN ZEWNĘTRZNYCH: 362 m2
3. Opis stanu projektowanego: kominy, rynny, rury spustowe, kafer dachowy nad klatką schodową oraz elementy inne (projektowane do wykonania)
3.1. KOMINY
Istnieją 3 kominy zewnętrzne murowane ceglane wychodzące ponad poziom połaci dachowej o łącznej powierzchni ścian kominowych: ok 12,50 m2
Kominy zakończone są czapkami betonowymi o gr. ca. 10-15 cm. Stan techniczny kominów jest słaby, cegły z wykruszonymi spoinami, w części spękane - wymagane całkowicie nowe wymurowanie kominów min. od poziomu 2 poddasza + obróbki blacharskie dookoła kominów na dachu
3.2. RYNNY
Rynny metalowe w kolorze ciemnobrązowym. Średnica 12-15 cm .
Łączna długość rynien: 44 mb - projektowana wymiana na nowe rynny o tej samej średnicy w kolorze grafitowym / tytanowo-cynkowe
3.3. RURY SPUSTOWE
Rury spustowe metalowe w kolorze ciemnobrązowym . Średnica 10-12 cm.
Łączna długość rur spustowych: ca. 28,5 mb. Projektowana wymiana na nowe rury spustowe o tej samej średnicy w kolorze grafitowym / tytanowo-cynkowe .
3.4. KAFER DACHOWY
Istniejący kafer dachowy należy wyremontować poprzez: wymianę istniejących okien na nowe PCV drewnopodobne o normatywnym współczynniku U, wykonać zewnętrzne docieplenie ścianek kafra wraz z ich obiciem i wykończeniem z blachy tytanowo-cynkowej w kolorze grafitowym. Pokrycie daszku kafra: dachówka czerwona.
3.5. WYŁAZY
Projektuje się likwidację wyłazu istniejącego z poziomu 1 na poziom 2 dachu i realizację nad klatką schodową nowego wyłazu wraz ze spuszczanymi schodami drabiniastymi (dojście techniczne na poziom 2). Wymiar wyłazu dopasować należy do faktycznych możliwości wynikających z rozstawu krokwi i belek konstrukcji dachu.
Projektuje się także nowy wyłaz na dach ceramiczny zlokalizowany od strony południowej wraz z zestawem metalowych łat kominiarskich systemowych nadachówkowych umożliwiających dojście do poszczególnych kominów.
3.6. ROBOTY ROZBIÓRKOWE
W związku z planowanymi robotami remontowo-modernizacyjnymi należy wykonać także roboty rozbiórkowe na poddaszu. Ich zakres będzie obejmować rozbiórkę istniejących ścianek działowych na poziomie 1. Należy liczyć się z demontażem ścianek działowych wydzielających poszczególne pomieszczenia mieszkalne oraz demontaż starych warstw ociepleniowych.
Wywóz i utylizacja materiałów remontowo-rozbiórkowych będzie leżeć po stronie wykonawcy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45443000-4 - Roboty elewacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 787200,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1853120,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 787200,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Dekarskie i Ogólnobudowlane Tomasz Witkowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7822010436
7.3.3) Ulica: Bystra 46
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.5) Kod pocztowy: 61-366
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 787200,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-11-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |