Dostawa aparatu do zabiegów leczniczych dla Miejskiego Centrum Medycznego „Widzew” w Łodzi al. Piłsudskiego 157

MIEJSKIE CENTRUM MEDYCZNE WIDZEW W ŁODZI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00583343
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00583343/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-11-07 11:19
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-57093e6d-7d4f-411b-aa9e-6eaaa1341d84
Identyfikator
7282503401
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia medyczne

Wykonawcy

1 przyznane

SALVEO BIOMEDICAL GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBytom, PL · lot 0
198 282 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00583343 z dnia 2024-11-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa aparatu do zabiegów leczniczych dla Miejskiego Centrum Medycznego „Widzew” w Łodzi al. Piłsudskiego 157

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKIE CENTRUM MEDYCZNE WIDZEW W ŁODZI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 473198814

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: al. marsz. Józefa Piłsudskiego 157

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 92-332

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mcmwidzew.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mcmwidzew.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-57093e6d-7d4f-411b-aa9e-6eaaa1341d84

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Miejskie Centrum Medyczne

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa aparatu do zabiegów leczniczych dla Miejskiego Centrum Medycznego „Widzew” w Łodzi al. Piłsudskiego 157

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-57093e6d-7d4f-411b-aa9e-6eaaa1341d84

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00583343

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00565249

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, na rynku istnieje tylko jeden podmiot mogący zrealizować zamówienie.
Aparat INDIBA activ CT9 służy wykonywaniu m.in. zabiegów rehabilitacyjnych, uroginekologicznych, chirurgicznych.
Uzasadnieniem dla wyboru aparatu w/w Wykonawcy jest możliwość jego pracy z pacjentem onkologicznym, co zostało potwierdzone badaniami medycznymi. Ponadto aparat posiada opatentowany system (potwierdzony badaniami klinicznymi) pracy prądem zmiennym o fali radiowej stałej częstotliwości mocy 448kHz, powodując głębsze przenikanie i głęboką penetrację tkanek. Na tej częstotliwości występuje przyspieszona profilaktyka komórkowa, co przyspiesza regenerację tkanek miękkich i tkanek głębokich na skutek wysokiej replikacji komórek. Efektem jest m.in. wysoka skuteczność na trudno gojące się rany. cd ... w Informacje dodatkowe.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MCM”W” /ZP - 5/2024.

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Dostawa aparatu do zabiegów leczniczych dla Miejskiego Centrum Medycznego „Widzew” w Łodzi al. Piłsudskiego 157.
Przedmiot zamówienia dotyczy: aparatu do zabiegów m.in.
zabiegów rehabilitacyjnych, uroginekologicznych, chirurgicznych,
fizjoestetycznych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w cz B – Opis przedmiotu zamówienia do SWZ wraz z projektem umowy.
– sprawa nr MCM”W” /ZP - 5/2024

4.5.3.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 198282,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Salveo Medical Devices Sp zoo

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6263012558

7.3.4) Miejscowość: Bytom

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 198282,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-12-23

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

cd. uzasadnienia trybu:
Istotnym czynnikiem wyróżniającym aparat jest możliwość pracy (wykonywania zabiegów) z pacjentami posiadającymi wszczepione implanty metalowe. Powyższe potwierdzone jest dziesiątkami prób klinicznych, jak również publikacji naukowych.
Wykonawca posiada autoryzację producenta na sprzedaż aparatów na terenie kraju.
Obecnie na rynku nie istnieją rozwiązania równoważne, w tym objęte prawem wyłącznym, które spełniałyby wymagania i odpowiadałyby potrzebom Zamawiającego.
Zamawiający w dniu 25.10.2024 r. zgodnie z art. 306 ust. 1 ustawy Pzp, po wszczęciu postępowania, zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy (numer ogłoszenia: 2024/BZP 00565249).
Zgodnie z art. 457 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp, terminem wstrzymania się przez Zamawiającego
z zawarciem umowy (tzw. standstill) jest 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy w BZP.
2024-11-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy