Sporządzenie planu ogólnego Gminy Ruda Maleniecka
GMINA RUDA MALENIECKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00584262
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00584262/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-11-07 13:36
- Lokalizacja
- Ruda Maleniecka, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ee394bef-7f3a-457d-a4e7-adec02dce2a2
- Identyfikator
- 6581872092
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00584262 z dnia 2024-11-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Sporządzenie planu ogólnego Gminy Ruda Maleniecka
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RUDA MALENIECKA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010659
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 99A
1.5.2.) Miejscowość: Ruda Maleniecka
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-242
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.5.7.) Numer telefonu: 413731340
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad.gminy@rudamaleniecka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://samorzad.gov.pl/web/gmina-ruda-maleniecka
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ee394bef-7f3a-457d-a4e7-adec02dce2a21.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Sporządzenie planu ogólnego Gminy Ruda Maleniecka2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ee394bef-7f3a-457d-a4e7-adec02dce2a2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00584262
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00011976/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.4 Sporządzenie planu ogólnego Gminy Ruda Maleniecka
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00522715
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.14.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Rodzaj zamówienia: usługa
2. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na opracowaniu projektu planu ogólnego, o którym mowa w art. 13a ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1130) wraz z uzasadnieniem składającym się z części tekstowej i graficznej oraz dokumentacją prac planistycznych, uwzględniającą wszystkie dane przestrzenne utworzone dla projektu planu ogólnego w toku prowadzonej procedury planistycznej dla Gminy Ruda Maleniecka dla obszaru w granicach administracyjnych gminy Ruda Maleniecka oraz udziale w czynnościach związanych ze sporządzeniem i uchwaleniem planu ogólnego.
3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 7 do SWZ.
4. Ruda Maleniecka położona jest w północno – zachodniej części Województwa Świętokrzyskiego na terenie Powiatu Koneckiego. Od północy sąsiaduje z gminą Żarnów (powiat opoczyński, województwo łódzkie), od północnego wschodu z gminą Końskie, od zachodu z gminą Fałków, zaś od południa sąsiaduje z gminami: Radoszyce i Słupia Konecka. Ważną rolę odgrywają gleby pochodzenia organicznego reprezentowane przez torfy oraz gleby murszowe wytworzone w dolinach rzecznych pod wpływem silnego i długotrwałego uwilgotnienia. Naturalnym bogactwem gminy są rozległe kompleksy leśne oraz czyste wody powierzchniowe, o czym świadczy obecność raka szlachetnego. Obszary leśne stanowią blisko 55% całkowitej powierzchni gminy. To w głównej mierze lasy państwowe, pozostające w zarządzie i w zasięgu działania Nadleśnictwa Radoszyce. W niektórych miejscach zaliczono je do pierwszej grupy tzw. lasów ochronnych spełniających przede wszystkim funkcję krajobrazową. Na większej powierzchni terenów leśnych dominującą rolę odgrywają drzewostany boru sosnowego, natomiast w zagłębieniach terenowych występują łęgi, bory wilgotne i bagienne oraz torfowiska. Przeważają takie gatunki drzew jak: sosna, brzoza, modrzew oraz dąb szypułkowy. Obszar gminy położony jest w dorzeczu rzeki Czarna Konecka - prawego dopływu Pilicy. Jej dolina odznacza się bogactwem oraz różnorodnością flory i fauny. To miejsce występowania wielu rzadkich, chronionych gatunków roślin oraz zwierząt. W przeszłości energia Czarnej wykorzystywana była do napędzania maszyn i urządzeń w licznych zakładach przemysłowych powstających na jej szlaku, a obecnie jest zamieniana na energię elektryczną. Jej wody rzeczne napędzają turbiny trzech miejscowych elektrowni. Gmina należy do obszarów posiadających duże walory turystyczne. Decydują o tym nieskażone środowisko naturalne, korzystny mikroklimat, atrakcyjny krajobraz leśno – wodny oraz różnorodność flory i fauny. Ze względu na bogactwo środowiska przyrodniczego tereny gminy znajdują się w obrębie Konecko – Łopuszańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Gmina posiada rezerwat przyrody nieożywionej o nazwie „Piekiełko Szkuckie” utworzony w 1995 roku, zlokalizowany w pobliżu miejscowości Szkucin. Obejmuje on partię niewysokiego a łagodnego wzniesienia, którego szczyt zwieńczony jest szeregiem naturalnych skałek zbudowanych ze zlepieńców jury dolnej mających postać niepowtarzalnych progów oraz stołów skalnych. Obszar rezerwatu porośnięty jest drzewostanem mieszanym, w którym dominującą rolę odgrywa sosna. Duże walory krajobrazowe przedstawiają także objęte ochroną prawną pojedyncze pomniki przyrody ożywionej, głównie wiekowe drzewa odznaczające się imponującymi rozmiarami. Gmina zajmuje powierzchnię ok. 11 003 ha, Gmina obejmuje 18 sołectw: Cis, Cieklińsko, Dęba, Dęba Kolonia, Hucisko, Koliszowy, Kołoniec, Lipa, Machory, Maleniec, Młotkowice, Ruda Maleniecka, Strzęboszów, Szkucin, Tama, Wyszyna Fałkowska, Wyszyna Machorowska, Wyszyna Rudzka.
5. Wykonawca oświadcza, że podane przez niego w formularzu oferty informacje są zgodne z prawdą i że w przypadku wyboru jego oferty poniesie on pełną odpowiedzialność za realizację zamówienia zgodnie z wymienionymi w dokumentach zamówienia warunkami.
6. Przy dokonywaniu wyceny przedmiotu zamówienia należy uwzględnić łącznie wszystkie dane z opisu przedmiotu zamówienia zawartego w SWZ oraz w udostępnionych dokumentach.
7. Wszystkie elementy opisu przedmiotu zamówienia ujęte SWZ, a nie ujęte w udostępnionych dokumentach lub nie ujęte w SWZ a ujęte w udostępnionych dokumentach winny być traktowane tak, jakby były ujęte w każdym z wymienionych dokumentów.
8. Zamawiający, stosownie do art. 95 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane czynności w zakresie realizacji zamówienia, które obejmują bezpośrednie wykonywanie usług tj. opracowanie projektu planu ogólnego wraz z uzasadnieniem składającym się z części tekstowej i graficznej oraz dokumentacją prac planistycznych, uwzględniającą wszystkie dane przestrzenne utworzone dla projektu planu ogólnego w toku prowadzonej procedury planistycznej dla gminy Ruda Maleniecka oraz udział w czynnościach związanych ze sporządzeniem i uchwaleniem planu ogólnego tj. objęte zakresem wskazanym w SWZ, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy
w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia). Przed podpisaniem umowy Wykonawca dostarczy Zamawiającemu oświadczenie o zatrudnieniu na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji przedmiotowej umowy wraz z wykazem osób zatrudnionych na podstawie stosunku pracy ze wskazaniem imienia i nazwiska danej osoby oraz wymiaru czasu pracy (pełen etat/część etatu). Zapis dotyczy personelu Wykonawcy/Wykonawców oraz Podwykonawców o ile są znani na tym etapie postępowania. W trakcie realizacji umowy Wykonawca zobowiązany jest do bieżącej aktualizacji przedmiotowego oświadczenia. Zaktualizowany wykaz Wykonawca ma obowiązek przekazać niezwłocznie, nie później jednak niż w kolejnym dniu roboczym po zmianie osób ujętych w wykazie. Wykonawca przedstawia Zamawiającemu wykazy dotyczące podwykonawców. Szczegółowe uregulowania w tym zakresie zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 7 do SWZ. Uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem osób:
- możliwość żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogu,
- możliwość żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości potwierdzenia ww. wymogu,
- możliwość przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia.
………………….
UWAGA: Ze względu na ograniczoną ilość znaków w tej sekcji ogłoszenia, Zamawiający zawarł pełne informacje z przedmiotowego zakresu w SWZ - rozdział V
4.5.3.) Główny kod CPV: 71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Termin składania ofert upłynął w dniu 09.10.2024 r. o godz. 10:00 jednak do zamawiającego nie wpłynęła żadna oferta. W związku z powyższym, zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
| 2024-11-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |