Usługa przechowywania zajętych towarów w drodze czynności kontrolnych - pelletu drzewnego oraz brykietu drzewnego na rzecz Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.
Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00584860
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00584860/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-11-07 14:59
- Lokalizacja
- Lublin, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4428898d-f3e3-4b25-a249-55968f5c4cca
- Identyfikator
- 7121067254
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00584860 z dnia 2024-11-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa przechowywania zajętych towarów w drodze czynności kontrolnych - pelletu drzewnego oraz brykietu drzewnego na rzecz Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001022877
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Tadeusza Szeligowskiego 24
1.5.2.) Miejscowość: Lublin
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-883
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat.ias.lublin@mf.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lubelskie.kas.gov.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Sprawy gospodarcze i finansowe
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa przechowywania zajętych towarów w drodze czynności kontrolnych - pelletu drzewnego oraz brykietu drzewnego na rzecz Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4428898d-f3e3-4b25-a249-55968f5c4cca
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00584860
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00241608/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.15 Usługa przechowywania zajętych towarów w drodze czynności kontrolnych wykonywanych przez podległe Izbie Administracji Skarbowej w Lublinie jednostki organizacyjne lubelskiej administracji skarbowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie faktyczne:
Decyzją Naczelnika Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego, towar w postaci pelletu i brykietu został zatrzymany i złożony w Miejscu Wyznaczonym na terenie Terminala w Kowalewie, który jest własnością firmy zewnętrznej PKP Cargo Terminale. Prawomocnym postanowieniem Sądu Rejonowego ze stycznia 2024 roku, towar w ilości ponad 670 ton został orzeczony jako przepadek na rzecz Skarbu Państwa. Konieczne jest rozpoczęcie procedury likwidacyjnej towarów, co do których przepadek orzekł Sąd. Od dnia uprawomocnienia się wyroku sądu IAS Lublin jest zobligowany do ponoszenia kosztów za składowanie ww. towarów.
Uzasadnienie prawne:
Art. 304 w związku z 214 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy Pzp - zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 0601-ILZ.260.23.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa przechowywania towarów zajętych w drodze czynności kontrolnych - pelletu drzewnego oraz brykietu drzewnego. 2. Zamówienie obejmuje towary, które Zamawiający obecnie przechowuje w miejscach wyznaczonych, (magazynach/na placach) niebędących jego własnością.
4.5.3.) Główny kod CPV: 63122000-0 - Usługi magazynowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PKP CARGO TERMINALE Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7952513756
7.3.3) Ulica: Kolejowa 55
7.3.4) Miejscowość: Żurawica
7.3.5) Kod pocztowy: 37-710
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-21
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 505744,16 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2024-01-27 do 2024-12-31| 2024-11-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |