Mechaniczne ścinanie i uzupełnianie poboczy wzdłuż dróg powiatowych nr 2504W, 2505W, 2510W, 2514W, 2538W, 2539W, 2559W
Zarzad Dróg Powiatowych w Ostrołęce
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00586045
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00586045/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-11-08 10:34
- Lokalizacja
- Ostrołęka, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c5f86c15-1955-466f-90e5-7553f4d117f8
- Identyfikator
- 7581838894
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00586045 z dnia 2024-11-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Mechaniczne ścinanie i uzupełnianie poboczy wzdłuż dróg powiatowych nr 2504W, 2505W, 2510W, 2514W, 2538W, 2539W, 2559W
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarzad Dróg Powiatowych w Ostrołęce
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550670938
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lokalna 2
1.5.2.) Miejscowość: Ostrołęka
1.5.3.) Kod pocztowy: 07-410
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki
1.5.7.) Numer telefonu: +48 29 769 26 21; +48 29 769 49 20
1.5.8.) Numer faksu: +48 29 769 49 28
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdpoka@zdp.ostroleka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdp.ostroleka.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/9507711.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami powiatowymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Mechaniczne ścinanie i uzupełnianie poboczy wzdłuż dróg powiatowych nr 2504W, 2505W, 2510W, 2514W, 2538W, 2539W, 2559W2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c5f86c15-1955-466f-90e5-7553f4d117f8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00586045
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00025317/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 Mechaniczne ścinanie i uzupełnianie poboczy wzdłuż dróg powiatowych nr 2504W, 2505W, 2510W, 2514W, 2538W, 2539W, 2559W
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00496910
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DT.252.I.19.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 197340,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest:
Mechaniczne ścinanie i uzupełnianie poboczy wzdłuż dróg powiatowych nr 2504W, 2505W, 2510W, 2514W, 2538W, 2539W, 2559W
Zamówienie obejmuje:
Mechaniczne ścinanie i uzupełnianie poboczy wzdłuż dróg powiatowych nr 2504W, 2505W, 2510W, 2514W, 2538W, 2539W, 2559W
1/ Mechaniczne ścinanie i uzupełnianie poboczy na drodze powiatowej nr 2504W Myszyniec - Wolkowe - Krysiaki - Dudy Puszczańskie - Zalas na odcinku od km 0+000 do km 0+500 SL. Pozycja obejmuje mechaniczną ścinkę i uzupełnianie poboczy wraz z odwozem i zagospodarowaniem urobku przez Wykonawcę.
2/ Mechaniczne ścinanie i uzupełnianie poboczy na drodze powiatowej nr 2505W Myszyniec - Pełty - gr. województwa na odcinku od km 0+580 do km 0+630 SP
Pozycja obejmuje mechaniczną ścinkę i uzupełnianie poboczy wraz z odwozem i zagospodarowaniem urobku przez Wykonawcę.
3/ Mechaniczne ścinanie i uzupełnianie poboczy na drodze powiatowej nr 2510W Czarnia - Surowe na odcinku od km 6+700 do km 6+930 SL i SP
Pozycja obejmuje mechaniczną ścinkę i uzupełnianie poboczy wraz z odwozem i zagospodarowaniem urobku przez Wykonawcę.
4/ Mechaniczne ścinanie i uzupełnianie poboczy na drodze powiatowej nr 2514W Myszyniec - Zdunek - Bartniki na odcinkach
od km 7+795 do km 8+030 SP,
od km 8+140 do km 8+255 SP,
od km 8+485 do km 8+600 SP,
od km 8+830 do km 8+910 SP,
od km 13+900 do km 14+770 SP.
Pozycja obejmuje mechaniczną ścinkę i uzupełnianie poboczy wraz z odwozem i zagospodarowaniem urobku przez Wykonawcę.
5/ Mechaniczne ścinanie i uzupełnianie poboczy na drodze powiatowej nr 2538W Ostrołęka - Białobiel - Durlasy na odcinku od km 3+400 do km 5+750.
Pozycja obejmuje mechaniczną ścinkę i uzupełnianie poboczy wraz z odwozem i zagospodarowaniem urobku przez Wykonawcę.
6/ Mechaniczne ścinanie i uzupełnianie poboczy na drodze powiatowej nr 2539W Ostrołęka - Łęg Starościński - Kurpiewskie - Szkwa - Stanisławowo na odcinku od km 0+000 do km 2+100.
Pozycja obejmuje mechaniczną ścinkę i uzupełnianie poboczy wraz z odwozem i zagospodarowaniem urobku przez Wykonawcę.
7/ Mechaniczne ścinanie i uzupełnianie poboczy na drodze powiatowej nr 2559W Zamość - Gostery - granica województwa - (Głębocz) na odcinkach:
od km 7+960 do km 8+490 SL,
od km 9+000 do km 9+440 SL,
od km 9+550 do km 9+800 SP,
od km 13+270 do km 13+450 SL,
od km 14+400 do km 14+660 SP,
od km 15+560 do km 15+680 SP,
od km 15+960 do km 16+125 SL,
od km 16+640 do km 16+800 SP,
od km 17+660 do km 17+ 970 SL,
od km 19+710 do km 19+860 SP.
Pozycja obejmuje mechaniczną ścinkę i uzupełnianie poboczy wraz z odwozem i zagospodarowaniem urobku przez Wykonawcę.
Uwaga:
W przypadku powstania ubytków (wgłębień) i zaniżeń na poboczach należy je uzupełnić materiałem o właściwościach podobnych do materiału z którego zostały wykonane pobocza. Nierówności poprzeczne należy zmierzyć łatą. Maksymalny prześwit pod łatą nie może przekroczyć 25mm
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawneArt. 255 pkt 7) ustawy Pzp „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: (…) 7) wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263;”
Art. 263 ustawy Pzp stanowi: „Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie.”
Uzasadnienie faktyczne
W dniu 25.10.2024r. Zamawiający dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej w przedmiotowym postępowaniu, tj. oferty złożonej przez firmę UBDA.PL SP. Z O.O., ul. Inżynierska 11, 55-221 Jelcz-Laskowice. W dniu 31.10.2024r. Zamawiający skierował do Wykonawcy wezwanie do podpisania umowy wyznaczając termin na dzień 04.11.2024r., o godz. 10:00 w siedzibie Zamawiającego. Wykonawca pismem z dnia 03.11.2024r. zwrócił się z prośbą o przesunięcie terminu podpisania umowy, proponując przesłanie umowy do podpisu drogą elektroniczną najwcześniej dnia 18.11.2024r. W odpowiedzi na pismo Wykonawcy Zamawiający wyraził zgodę na zmianę terminu podpisania umowy, wyznaczając jednak datę zdarzenia na dzień 06.11.2024r., godz. 10:00, w siedzibie Zamawiającego. Wykonawca zwrócił się do Zamawiającego z prośbą o przesłanie umowy do podpisu w formie elektronicznej, na co Zamawiający wyraził zgodę.
Zamawiający w dniu 06.11.2024r. o godz. 08:59 za pośrednictwem Platformy Zakupowej, przesłał Wykonawcy umowę na przedmiotowe zadanie w formie pliku pdf., z prośbą o podpisanie dokumentu kwalifikowanym podpisem elektronicznym a następnie odesłanie. Jednocześnie, w treści wiadomości Zamawiający wskazał, że w przypadku braku przesłania w dniu 06.11.2024r. podpisanego pliku umowy, Zamawiający uzna, że Wykonawca uchyla się od jej zawarcia. Wiadomość została odczytana przez Wykonawcę w dniu 06.11.2024r., o godz. 10:10. W wyznaczonym terminie Wykonawca nie odpowiedział na przesłaną wiadomość ani nie stawił się na podpisanie umowy w siedzibie Zamawiającego.
Mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny, Zamawiający uznał, iż Wykonawca uchylił się od zawarcia przedmiotowej umowy w sprawie zamówienia publicznego, oraz działając na podstawie art. 255 pkt 7) w zw. z art. 263 ustawy Pzp unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 70386,75 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 480459,96 PLN
| 2024-11-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |