Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Budowa sieci ścieżek rowerowych na terenie Gminy Złotniki Kujawskie – etap I Niszczewice – Liszkowo”

Gmina Złotniki Kujawskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00586353
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00586353/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-11-08 11:38
Lokalizacja
Złotniki Kujawskie, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-eead0572-2d9d-47e9-8a8f-fa6de06ed0ef
Identyfikator
5562561930
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi projektowania architektonicznego

Wykonawcy

1 przyznane

BARTŁOMIEJ CHĘŚGębice, PL · lot 0
119 925 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00586353 z dnia 2024-11-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Budowa sieci ścieżek rowerowych na terenie Gminy Złotniki Kujawskie – etap I Niszczewice – Liszkowo”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Złotniki Kujawskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350808

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Powstańców Wielkopolskich 6

1.5.2.) Miejscowość: Złotniki Kujawskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 88-180

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zlotnikikujawskie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zlotnikikuj.ires.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/997464

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Budowa sieci ścieżek rowerowych na terenie Gminy Złotniki Kujawskie – etap I Niszczewice – Liszkowo”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-eead0572-2d9d-47e9-8a8f-fa6de06ed0ef

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00586353

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00016645/16/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Budowa sieci ścieżek rowerowych na terenie Gminy Złotniki Kujawskie – etap I Niszczewice – Liszkowo”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program Regionalny Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00544900

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 271.1.26.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla budowy ścieżki rowerowej zlokalizowanej na terenie gminy Złotniki Kujawskie oraz uzyskanie wymaganych przepisami prawa pozwoleń na prowadzenie robót budowlanych oraz wszelkich innych prac i czynności związanych z budową ścieżki rowerowej. Ścieżka rowerowa będzie miała długość ok. 2,6 km zlokalizowana w całości na terenie Gminy Złotniki Kujawskie, ścieżka będzie biegła w miejscowości Niszczewice na działkach nr 232, 234, 242/2 i 110 (zgodnie z mapą poglądową – załącznik nr 7).
2. Dokumentację projektową należy opracować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zasadami wiedzy technicznej, standardami i normami, obowiązującymi na dzień przekazania dokumentacji Zamawiającemu, w szczególności zgodnie z:
1) rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2022 r. poz.1679, ze zm.);
2) rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. poz. 2454);
3) rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. poz. 2458);
4) ustawą z 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2024 r. poz. 1411);
3. Do Wykonawcy należy:
1) przedstawienie Zamawiającemu w ciągu 14 dni od dnia zawarcia umowy harmonogramu realizacji prac projektowych, celem jego akceptacji,
2) uzyskanie warunków przebudowy urządzeń obcych oraz opracowanie projektów branżowych ich przebudowy wraz z ich uzgodnieniem z właściwymi gestorami (w przypadku konieczności wykonania),
3) uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (w przypadku konieczności wykonania),
4)przygotowanie dokumentów (oraz ich uzupełnienie podczas prowadzenia postępowania) niezbędnych do dokonania zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę lub do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę,
5) dokonanie w imieniu Zamawiającego zgłoszenia wykonania robót nie wymagających pozwolenia na budowę w organie administracji architektoniczno-budowlanej wraz z uzyskaniem braku sprzeciwu lub uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę,
6) uzyskanie zwolnienia z obowiązku budowy kanału technologicznego zgodnie z art. 39 ust. 6c ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 320) w przypadku konieczności jego wykonania,
7) uzyskanie pozostałych opracowań, decyzji, opinii, uzgodnień wymaganych wg. odrębnych przepisów,
8)uzyskanie mapy do celów projektowych,
9) dokonanie jednokrotnej aktualizacji kosztorysów inwestorskich przed wszczęciem przez Zamawiającego postępowania przetargowego w ramach zaproponowanej ceny ofertowej.
10) wykonawca zobowiązany będzie również do opracowania odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania dokumentacji projektowej w trakcie realizacji inwestycji oraz na etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, nie dłuższym niż 3 dni robocze oraz sporządzenie wszelkich opracowań projektowych i wykonanie czynności niezbędnych do zrealizowania przedmiotu zamówienia;
11) w przypadku konieczności zmiany dokumentacji projektowej – wystąpienie,
w imieniu Zamawiającego z wnioskiem o zmianę dokumentacji,
12) opracowana dokumentacja projektowo-kosztorysowa, z uwagi na jej późniejsze wykorzystanie przez Zamawiającego przy opracowaniu opisu przedmiotu zamówienia robót budowlanych, które podlegać będzie rygorom Prawa Zamówień Publicznych, nie może zawierać rozwiązań, które mogą w jakikolwiek sposób powodować naruszenie przez Zamawiającego przepisów Prawa Zamówień Publicznych, w szczególności nie mogą utrudniać uczciwej konkurencji,
13) wykonawca będzie zobowiązany do:
• ustalenia z Zamawiającym danych wyjściowych do sporządzenia przedmiarów,
w siedzibie Zamawiającego wstępnej wersji dokumentacji projektowo-kosztorysowej, a po jej zaakceptowaniu przez Zamawiającego przystąpienie do dalszych prac projektowych,
• wykorzystania w opracowanej dokumentacji projektowej najnowszych rozwiązań,
• konsultacja na roboczo z Zamawiającym zaproponowanych rozwiązań i uzgadniania z Zamawiającym doboru materiałów budowlanych i standardów wykończenia zaproponowanych rozwiązań projektowych,
• na etapie projektowania Zamawiający wymaga przeprowadzenia konsultacji koncepcji projektu w siedzibie Zamawiającego,
• Wykonawca w trakcie prac projektowych jest zobowiązany informować Zamawiającego o stanie zaawansowania prac oraz o proponowanych rozwiązaniach projektowych. Zamawiający zastrzega sobie prawo do oceny, korekty i akceptacji proponowanych rozwiązań w trakcie prowadzonych prac projektowych,
• Zamawiający wymaga, aby Projektant w dokumentacji określił właściwości materiałów z uwzględnieniem art. 29 ustawy i zgodnie z wymogami art. 30 ust. 1-3 i 5 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz z zachowaniem przepisów ustawy
z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2022 r. poz.1233 ze zm.).
(Powyższy wymóg uzasadniony jest tym, że stwarzanie sytuacji powodujących pośrednio lub bezpośrednio narzucanie wykonawcom robót przez podmioty trzecie konieczności dokonania zakupu u danego przedsiębiorcy poprzez podawanie w dokumentacji technicznej znaków towarowych, patentów lub pochodzenia urządzeń lub materiałów stanowi tzw. czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.)

5.Opracowanie projektu budowlanego składającego się z:
a) projektu zagospodarowania terenu – 6 egz,
b) projektu architektoniczno-budowlanego – 6 egz.,
c) projektu technicznego – 6 egz.,
2) opracowanie projektu wykonawczego stanowiącego uzupełnienie i uszczegółowienie projektu budowlanego – 6 egz.,
3) opracowanie projektu stałej i czasowej organizacji ruchu wraz z uzgodnieniem wymaganych uzgodnień i opinii oraz zatwierdzeniem – 6 egz.,
4) opracowanie niezbędnych badań podłoża gruntowego ścieżki,
5) opracowanie inwentaryzacji zieleni – 6 egz.,
6) opracowanie przedmiarów robót oraz kosztorysów inwestorskich dla każdej branży – 4 egz.,
7) opracowanie szczególnych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót dla każdej branży -4 szt.,
8) Wykonawca zobowiązuje się do wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej, o której mowa w ust. 1 w formie elektronicznej - na płytach CD/DVD; formaty: rysunki *.dwg i *.pdf; opisy itp. *.doc i *.pdf kosztorysy *.ath, *.pdf i *.xls.

4. Dokumentację projektową należy opracować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zasadami wiedzy technicznej, standardami i normami, obowiązującymi na dzień przekazania dokumentacji Zamawiającemu, w szczególności zgodnie z:
1) rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2022 r. poz.1679, ze zm.);
2) rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. poz. 2454);
3) rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. poz. 2458);
4) ustawą z 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2024 r. poz. 1411);

6. Zakres powinien obejmować między innymi:
- wykonanie drogi dla rowerów o nawierzchni asfaltowej
- zaprojektowania 1 stacji rowerowej do przeprowadzenia doraźnego serwisu rowerowego oraz 1 stację wypoczynkową (opcjonalnie, do uzgodnienia z inwestorem),

7. Dokumentację projektową należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dokumentacja w swojej treści nie może określać technologii robót, rodzajów materiałów i innych warunków w sposób utrudniający uczciwą konkurencję.

8. Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania wszystkich niezbędnych warunków technicznych potrzebnych do zrealizowania zadania we własnym zakresie na postawie udzielonego pełnomocnictwa.


9. Zamawiający, po przeprowadzeniu analizy przedmiotu zamówienia pod kątem wzajemnego oddziaływania poszczególnych usług uznał, że nie ma możliwości podziału zamówienia na części – zarówno na zasadzie ilościowej, jak i jakościowej, ponieważ podział zamówienia groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia a potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Wszystkie usługi wzajemnie na siebie oddziałują. Podział zamówienia na części ograniczy lub uniemożliwi zamawiającemu egzekwowanie od wykonawców zobowiązań umownych Wpłynęło by to również na zwiększenie kosztów zamawiającego, który w przypadku nierozstrzygnięcia sporów musiałby ponieść koszty postępowań sądowych. W przypadku tego zamówienia, optymalnym rozwiązaniem, służącym osiągnięciu zamierzonych celów, jest udzielenie jednego zamówienia, obejmującego cały zakres usług.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 119925,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 287820,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 119925,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Projektowo-Usługowa Bartłomiej Chęś

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5571665037

7.3.3) Ulica: Marcinkowo 12

7.3.4) Miejscowość: Gębice

7.3.5) Kod pocztowy: 88-330

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 119925,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

2024-11-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi