Usługa wycinki i pielęgnacji drzew w Lipniku i Ostoi

ZACHODNIOPOMORSKI UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNY W SZCZECINIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00586850
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00586850/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-11-08 12:51
Lokalizacja
Szczecin, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-349248ad-e3b2-495f-92f2-2cf5469cbd61
Identyfikator
8522545056
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi wycinania drzew

Wykonawcy

1 przyznane

TOMASZ BRZĘKPorąbka Iwkowska, PL · lot 0
74 736 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00586850 z dnia 2024-11-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa wycinki i pielęgnacji drzew w Lipniku i Ostoi

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZACHODNIOPOMORSKI UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNY W SZCZECINIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 320588161

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: al. Piastów 17

1.5.2.) Miejscowość: Szczecin

1.5.3.) Kod pocztowy: 70-310

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@zut.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zut.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-349248ad-e3b2-495f-92f2-2cf5469cbd61

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa wycinki i pielęgnacji drzew w Lipniku i Ostoi

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-349248ad-e3b2-495f-92f2-2cf5469cbd61

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00586850

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00517635

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/R/OGNRiL/621/623/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 72897,47 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa wycinki i pielęgnacji drzew na terenie nieruchomości Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie mieszczących się w Lipniku i Ostoi.
2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) na terenie nieruchomości w Lipniku, dz. nr 748 obręb 0013 Lipnik, gmina Stargard, powiat stargardzki:
a) pielęgnację kilkunastu sztuk drzew;
b) uprzątnięcie i wywiezienie we własnym zakresie z terenu nieruchomości gałęzi, konarów, posuszu po wykonaniu usługi.
2) na terenie nieruchomości w Ostoi, dz. nr 5/42, 5/43, 5/44, 5/45, 5/46, 5/47, 5/48 obręb 0010 Ostoja, gmina Kołbaskowo, powiat policki :
a) wycinkę kilku sztuk drzew;
b) pielęgnację kilkunastu sztuk drzew;
c) pocięcie ściętego drewna na odcinki o długości 3,20 m (w szczególnych przypadkach dopuszcza się pocięcie drewna na odcinki o długości 2,5 m);
d) ułożenie drewna w stosy wg wymiarów, odrębnie dla każdego z gatunków w miejscach wskazanych przez Zamawiającego (ok. 200 m od ściętego drzewa);
e) ułożenie pozostałości drzewnych na gruncie w miejscach wskazanych przez Zamawiającego (ok. 200 m od ściętego drzewa).
3. Zamawiającemu przysługuje jednostronne prawo wyłączenia z zakresu (przedmiotu zamówienia) usług i czynności wymienionych w Załączniku nr 2 do SWZ, pod warunkiem, że pomniejszenie będzie miało miejsce w ilości nie większej niż 20 % w stosunku do liczby usług i czynności określonych w załączniku nr 2 do SWZ. Wskazane powyżej pomniejszenie zakresu przedmiotu zamówienia połączone będzie również z wyłączeniem obowiązku zapłaty wynagrodzenia Umownego za usługi i czynności objęte pomniejszeniem.
4. Wszystkie prace związane z wycinką drzew będą wykonywane:
1) na podstawie zezwoleń wydanych Zamawiającemu przez stosowne organy, o których mowa w ustawie z dnia 16 kwietnia 2004r. o ochronie przyrody (t.j. Dz.U. z 2023r. poz. 1336 ze zm.), zgodnie oraz zgodnie z przepisami w/w ustawy;
2) zgodnie z ustawą z dnia 28 września 1991 o lasach (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 530).
5. W ramach usługi Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do:
1) wycięcia i pielęgnacji odpowiednio oznakowanych przez Zamawiającego drzew;
2) należytego zabezpieczenia terenu prowadzonych prac zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa;
3) uprzątnięcia terenu po wykonanych pracach wraz z wywozem powstałych nieczystości;
4) zapewnienia we własnym zakresie wszystkich materiałów, urządzeń oraz maszyn niezbędnych do wykonywania usługi gwarantujących bezpieczeństwo;
5) zastosowania właściwej technologii robót, zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, sztuki ogrodniczej, leśniczej, obowiązującymi przepisami, normami i zasadami BHP;
6) zapewnienia osób o odpowiednich umiejętnościach i kwalifikacjach niezbędnych do wykonywania usługi.
6. Szczegółowy opis usług składających się na przedmiot niniejszego zamówienia, wykaz drzew do wycięcia i pielęgnacji wraz z ich wymiarami oraz lokalizacją określają następujące dokumenty:
1) Załącznik nr 2 do SWZ stanowiący: Wykaz drzew do wycięcia i pielęgnacji na terenie nieruchomości w Lipniku i Ostoi;
2) Szczegółowe warunki wykonania przedmiotowego zamówienia określone wzorem umowy stanowiącym Załącznik nr 5 do niniejszej specyfikacji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77211400-6 - Usługi wycinania drzew

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 74736,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 99000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 74736,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Handlowo-Produkcyjno-Usługowa Lilak Tomasz Brzęk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8691640981

7.3.4) Miejscowość: Porąbka Iwkowska

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 74736,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 80 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-11-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi