CUW.26.15.2024 Modernizacja siedziby głównej Białogardzkiej Biblioteki Publicznej im. Karola Estreichera w Białogardzie.

CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH W BIAŁOGARDZIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00586949
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00586949/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-11-08 13:04
Lokalizacja
Białogard, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-20b7cc61-c54b-4318-9c17-cc3b4467639e
Identyfikator
6722097265
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie parkingówMalowanie nawierzchni parkingówRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty murarskie i muroweRoboty remontowe i renowacyjneNaprawa dachówWykonywanie pokryć dachowychRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne przeciwpożaroweRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalacyjne roboty elektrotechniczneRoboty w zakresie instalacji elektrycznychUkładanie kabliDomofonyInstalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowychSystem informacji pielęgniarskiejSystemy wykrywania ogniaAparatura do nagrywania lub powielania obrazu wideoLokalna sieć komputerowaSystemy alarmoweRoboty w zakresie stolarki budowlanejPokrywanie podłóg i ścianTynkowanieRoboty malarskieRoboty elewacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

PAWEŁ CZUPAJŁOKoszalin, PL · lot 0
2 706 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00586949 z dnia 2024-11-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
CUW.26.15.2024 Modernizacja siedziby głównej Białogardzkiej Biblioteki Publicznej im. Karola Estreichera w Białogardzie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.) Nazwa zamawiającego: CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH W BIAŁOGARDZIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387416976

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 1 Maja 18

1.5.2.) Miejscowość: Białogard

1.5.3.) Kod pocztowy: 78-200

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.7.) Numer telefonu: 943579350

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: cuw@bialogard.info

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.cuw.bialogard.info

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-20b7cc61-c54b-4318-9c17-cc3b4467639e

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


działalność rachumkowo-księgowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

CUW.26.15.2024 Modernizacja siedziby głównej Białogardzkiej Biblioteki Publicznej im. Karola Estreichera w Białogardzie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-20b7cc61-c54b-4318-9c17-cc3b4467639e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00586949

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00292352/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Modernicacja siedziby głównej Białogardzkiej Biblioteki Publicznej im. Karola Estreichera

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00538389

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: CUW.26.15.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2163386,18 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. W ramach niniejszego zamierzenia budowlanego przewiduje się przebudowę budynku siedziby głównej Białogardzkiej Biblioteki Publicznej (działka ewid. nr 218 obręb 0017 m. Białogard).
2. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową, decyzjami administracyjnymi i obowiązującymi przepisami oraz wykonanie dokumentacji powykonawczej.
3. W ramach robót budowlanych (zgodnie z dokumentacja projektową) przewidziano w szczególności:
3.1 prace przygotowawcze;
3.2 prace demontażowe i rozbiórkowe;;
3.3 budowa ścianek działowych;
3.4 wykonanie instalacji wodociągowo – kanalizacyjnej;
3.5 wykonanie docieplenia ścian zewnętrznych;
3.6 roboty wykończeniowe;
3.7 wykonanie i umieszczenie w sposób trwały tablicy informacyjnej, której treść, rodzaj i wymiar należy uzgodnić z Zamawiającym;
3.8 zagospodarowanie terenu;
3.9 roboty porządkowe;
3.10 wykonanie dokumentacji powykonawczej.
4. Do obowiązków Wykonawcy w zakresie realizacji robót budowlanych (na koszt Wykonawcy) należy, w szczególności:
1) zapewnienie wykonania i kierowania robotami objętymi umową przez osoby posiadające stosowne kwalifikacje zawodowe;
2) sporządzenie - najpóźniej do dnia przekazania terenu budowy - planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesie robót budowlanych (BiOZ);
3) zorganizowanie zaplecza robót oraz urządzenie i zabezpieczenie na własny koszt terenu budowy (koszty bieżącej eksploatacji sieci wodociągowej, elektrycznej, itp., podczas realizacji przedmiotu umowy, będzie ponosić Wykonawca), zapewnienie materiałów, urządzeń i sprzętu niezbędnego do wykonania przedmiotu umowy;
4) oznakowanie i zabezpieczenie terenu robót, z uwzględnieniem szczegółowych warunków zabezpieczenia terenu budowy i prowadzenia robót budowlanych;
5) ochrona istniejących obiektów naziemnych oraz urządzeń uzbrojenia podziemnego, a w przypadku ich odkrycia zabezpieczenie przed uszkodzeniem i utrzymaniem w należytym stanie technicznym;
6) okazanie, na każde żądanie Zamawiającego, certyfikatów zgodności z normami, aprobatami lub specyfikacjami technicznymi, określonymi w SWZ wraz z załącznikami, każdego używanego wyrobu;
7) zagospodarowanie odpadów powstałych przy realizacji przedmiotu umowy, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami w tym zapewnienie na własny koszt transportu odpadów do miejsc ich wykorzystania lub utylizacji łącznie z kosztami utylizacji;
8) przeprowadzenie wszelkich wymaganych przepisami prób, sprawdzeń i odbiorów, koniecznych do uzyskania odbioru robót;
9) utrzymanie terenu wykonywania przedmiotu umowy w należytym stanie i porządku oraz w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych, a w sytuacji powstania tych przeszkód, sporządzenie projektu organizacji ruchu i uzgodnienie go z właściwymi organami;
10) uczestniczenie w czynnościach odbioru końcowego;
11) w terminie nie późniejszym niż w dniu odbioru końcowego robót uporządkowanie terenu wykonywanych prac, jego zaplecza, jak również sąsiadujących nieruchomości zajętych lub użytkowanych przez wykonawcę, w tym dokonania na własny koszt renowacji zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku prowadzonych prac obiektów, fragmentów terenów dróg, nawierzchni lub instalacji;
12) wykonanie dodatkowych badań, pomiarów lub ekspertyz w porozumieniu z Zamawiającym w przypadku wątpliwości Zamawiającego, co do jakości robót lub stwierdzenia wad oraz poniesienie kosztów w przypadku wyników negatywnych;
13) uzyskanie wszystkich niezbędnych pozwoleń, uzgodnień i decyzji, zgodnie z zapisami decyzji o pozwoleniu na budowę nr 101/24 z dnia 06 sierpnia 2024 r.;
14) dostarczenie Zamawiającemu, wraz z wnioskiem o dokonanie końcowego odbioru robót:
a) dziennika budowy, oświadczenia kierownika budowy o zgodności wykonania prac z projektem budowlanym, obowiązującymi przepisami i normami, dokumentów potwierdzających dopuszczenie wbudowanych materiałów do obrotu, a także ich powszechnego stosowania w budownictwie, protokołów z przeprowadzonych przez wykonawcę prób technologicznych i innych wymaganych badań, świadectw jakości, certyfikatów, atestów, planów i schematów instalacji - w jednym egzemplarzu,
b) kompletu dokumentacji powykonawczej, w szczególności: decyzji, zezwoleń i pozwoleń koniecznych do zrealizowania zamówienia, oraz projektów powykonawczych (z zaznaczeniem ewentualnych zmian w stosunku do projektu) - w dwóch egzemplarzach;
15) usunięcie wszelkich wad i usterek, stwierdzonych w trakcie realizacji umowy oraz w okresie gwarancyjnym;
16) informowanie Zamawiającego (lub zgłaszanie inspektorowi nadzoru inwestorskiego) w terminie 2 dni od powzięcia wiadomości:
a) o terminie zakończenia robót podlegających zakryciu oraz robót zanikających. O ile Wykonawca nie dopełni tego obowiązku jest zobowiązany odkryć roboty lub wykonać odpowiednie odkrycia, otwory niezbędne do zbadania wykonanych robót, a następnie przywrócić je do stanu poprzedniego,
b) o konieczności wykonania robót dodatkowych lub zamiennych,
c) o dostrzeżonych brakach lub błędach w dokumentacji i związanej z tym konieczności dokonania zmiany i uzupełnień tej dokumentacji;
17) pełnienie funkcji koordynacyjnych i nadzorczych w stosunku do prac realizowanych przez Podwykonawców;
18) ponoszenia wyłącznej odpowiedzialności za wszelkie szkody będące następstwem niewykonania lub nienależytego wykonania przedmiotu umowy, które to szkody Wykonawca zobowiązuje się pokryć w pełnej wysokości.
19) elementy wykończeniowe, kształt opraw, kolorystyka itp. należy uzgodnić z Zamawiającym.
5. Ogólne wymagania dotyczące materiałów:
5.1 Wykonawca robót jest odpowiedzialny za jakość ich wykonania oraz za ich zgodność z przedmiarem robót, Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych i poleceniami Zamawiającego. Przekazanie terenu prac budowlanych – Zamawiający w terminie określonym w umowie przekaże Wykonawcy teren działań;
6. W zakresie robót ogólnobudowlanych zakres ilościowy przedstawiono w przedmiarze robót. Przedmiar robót stanowi jedynie funkcję pomocniczą i nie może być jedyną podstawą do obliczenia ceny oferty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów

45233270-2 - Malowanie nawierzchni parkingów

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45261910-6 - Naprawa dachów

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45314310-7 - Układanie kabli

32552600-3 - Domofony

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

48814100-8 - System informacji pielęgniarskiej

31625100-4 - Systemy wykrywania ognia

32333000-6 - Aparatura do nagrywania lub powielania obrazu wideo

32410000-0 - Lokalna sieć komputerowa

35121700-5 - Systemy alarmowe

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

45443000-4 - Roboty elewacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2706000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3843300,93 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2706000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.U.H. "Ekosun"

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 4990209622

7.3.3) Ulica: Bohaterów Warszawy 4

7.3.4) Miejscowość: Koszalin

7.3.5) Kod pocztowy: 75-211

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2706000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące

2024-11-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane