Budowa ciągu pieszo-rowerowego relacji Bolesławiec-Trzebień
Gmina Bolesławiec
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00588316
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00588316/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-11-12 08:57
- Lokalizacja
- Bolesławiec, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-79d51dee-1751-4f61-89d2-b55a6c2a38b9
- Identyfikator
- 6121636303
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00588316 z dnia 2024-11-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ciągu pieszo-rowerowego relacji Bolesławiec-Trzebień
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bolesławiec
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821457
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Teatralna 1a
1.5.2.) Miejscowość: Bolesławiec
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-700
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 75 732 32 21
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzadgminy@gminaboleslawiec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminaboleslawiec.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-79d51dee-1751-4f61-89d2-b55a6c2a38b91.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa ciągu pieszo-rowerowego relacji Bolesławiec-Trzebień2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-79d51dee-1751-4f61-89d2-b55a6c2a38b9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00588316
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00030258/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Budowa ciągu pieszo-rowerowego relacji Bolesławiec-Trzebień
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
3. Zamówienie publiczne dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu 5 „Fundusze Europejskie na rzecz zrównoważonego rozwoju społecznego na Dolnym Śląsku” Działanie nr 5.2 „Kultura i turystyka” Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00508250
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: I.I.271.17.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa ścieżki pieszo-rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Gminy Bolesławiec, przebiegającej w części po byłej trasie kolejowej relacji Bolesławiec-Trzebień i łączącej trzy miejscowości: Kraśnik Dolny, Dąbrowa Bolesławiecka oraz Golnice.
Zakres zadania obejmuje:
a) budowę ciągu pieszo-rowerowego na długości ok. 8,7 km z nawierzchni bitumicznej (o konstrukcji jezdni: warstwa ścieralna z betonu asfaltowego gr. 6cm) na podbudowie zasadniczej z kruszywa kamiennego łamanego stabilizowanego mechanicznie o szerokości jezdni 2,5m÷3,0m wraz z poboczami kamiennymi o szerokości 0,5m i jednostronnym 2% spadkiem poprzecznym jezdni;
b) budowę 3-ch miejsc obsługi ruchu turystycznego oraz odpoczynku rowerzystów wraz z parkingami dla rowerów, poprzez budowę tzw. MOR-ów w m. Golnice, Dąbrowa Bolesławiecka i Kraśnik Dolny o nawierzchni z kostki betonowej gr. 8cm na posypce z miału kamiennego o gr. 3cm po zagęszczeniu, ograniczonej obrzeżem betonowym o wym. 8x30x100cm; elementy wyposażenia MOR-ów: wiata/altana, stojaki rowerowe, ławki, śmietniki, oświetlenie solarne, zieleń (drzewa ozdobne, tuje szmaragd), stojąca gablota zewnętrzna, tablica informacyjna, wyjątek stanowi MOR Golnice, gdzie planuje się miejsce pod stanowisko ładowania rowerów elektrycznych (należy położyć pod nawierzchnią rury osłonowe karbowane o śr. 75mm w celu późniejszego przeciągnięcia przewodów zasilających);
c) konieczność przebudowy 4-ch dróg gminnych wewnętrznych na łącznej długości ok. 250m o nawierzchni niebitumicznej na bitumiczną o konstrukcji jezdni: warstwa ścieralna z betonu asfaltowego gr. 4cm, warstwa wiążąca gr. 8cm, i szerokości jezdni 3,0m÷4,0m celem wydzielenia ścieżki pieszo-rowerowej;
d) przebudowę skrzyżowań bitumicznych z drogą powiatową oraz drogami gminnymi, jako wyniesione z istniejącymi drogami asfaltowymi powiatowymi i gminnymi oraz niewyniesione z istniejącymi drogami/przejazdami gruntowymi - szutrowymi;
e) przebudowę zjazdów ze ścieżki pieszo-rowerowej;
f) remont 2-ch obiektów mostowych w m. Golnice (wiadukt nad drogą gminną) i Dąbrowa Bolesławiecka (nad ciekiem Bobrzyca), polegający na przystosowaniu mostowych obiektów kolejowych do ruchu pieszo-rowerowego o drewnianej nawierzchni ścieżki układanej na wyremontowanej istniejącej konstrukcji stalowej oraz zamontowaniu balustrad ochronnych, a także wykonania oświetlenia mostu nad ciekiem Bobrzyca za pomocą halogenów/naświetlaczy typu LED przymocowanych do konstrukcji mostu;
g) remont/wymianę istniejących przepustów oraz montaż barier U-11a;
h) wykonanie oznakowania pionowego ścieżki pieszo-rowerowej;
i) wycinka drzew i krzewów (zamówienie nie obejmuje nasadzeń zastępczych):
UWAGA!
Gałęzie, karpiny oraz krzewy będą stanowić własność Wykonawcy, który zobowiązany jest do ich zagospodarowania (utylizacji). Pozyskane drewno (pnie i kłody) stanowią własność Zamawiającego, które zostaną skalsyfikowane przez brakarza w postaci operatu brakarskiego (wykonany na koszt Wykonawcy). Sporządzony operat brakarski powinien zostać przekazany Zamawiającemu do akceptacji. Pozyskane drewno (pnie i kłody) Wykonawca złoży (zmagazynuje) w miejscu (miejscach) tymczasowego składowania. Miejsce to będzie musiał pozyskać Wykonawca. Dozór przez okres jego składowania (nie dłużej niż do końca terminu realizacji umowy – trwania kontraktu) jest w zakresie obowiązku Wykonawcy.
Pozyskane drewno będzie podlegało procedurze jego sprzedaży. W pierwszej kolejności zakupu drewna (odpowiednio w części lub całości) określonego na podstawie sporządzonego operatu brakarskiego w zakresie ilości i ceny może dokonać Wykonawca korzystając z uprawnienia do zakupu w pierwszej kolejności (prawo pierwokupu). Kwota uzyskana ze sprzedaży pozyskanego drewna stanowi dochód Gminy Bolesławiec.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 12998984,13 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 18665250,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 12998984,13 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MARTYN-DROG Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6161569292
7.3.3) Ulica: Rząsiny 103
7.3.4) Miejscowość: Gryfów Śląski
7.3.5) Kod pocztowy: 59-620
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 12998984,13 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 20 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-11-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |