Budowa instalacji fotowoltaicznych dla Stacji Uzdatniania wody w Gminie Wiązów - IV postępowanie

Gmina Wiązów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00588429
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00588429/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-11-12 09:28
Lokalizacja
Wiązów, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c0179298-b38b-42e5-919c-72b6c123d12b
Identyfikator
9141224485
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Słoneczne moduły fotoelektryczneJednostki prądotwórczeRoboty instalacyjne elektryczneEnergia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowaInstalacje zasilania elektrycznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00588429 z dnia 2024-11-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa instalacji fotowoltaicznych dla Stacji Uzdatniania wody w Gminie Wiązów - IV postępowanie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wiązów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934970

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 37

1.5.2.) Miejscowość: Wiązów

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-120

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 713931136

1.5.8.) Numer faksu: 713931136 w. 13

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: emilia.kowalska@wiazow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wiazow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wiazow.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa instalacji fotowoltaicznych dla Stacji Uzdatniania wody w Gminie Wiązów - IV postępowanie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c0179298-b38b-42e5-919c-72b6c123d12b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00588429

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00013483/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa instalacji fotowoltaicznych dla Stacji Uzdatniania Wody w Gminie Wiązów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00550579

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BS.271.18.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych: Edycja 8.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie mikro instalacji fotowoltaicznych (bez magazynu energii) o mocach:
- SUW Częstocice - 49,88 kWp z inwerterem hybrydowym;
- SUW Łojowice - 37,12 kWp (w przedziale 37-38kWp);
- SUW Księżyce - 18,56 kWp ( w przedziale 18-19kWp);
- SUW Wiązów - 2 x 39,44 kWp ( w przedziale 39-40kWp).
Służyć ona będzie do zaspokajania potrzeb na energię elektryczną stacji uzdatniania wody w Gminie Wiązów oraz
przyczynią się do zmniejszenia zapotrzebowania na energię elektryczną z sieci dystrybucyjnej.
Zadanie obejmuje:
• wykonanie dokumentacji projektowej wraz ze wszystkimi wymaganymi prawem uzgodnieniami i pozwoleniami,
• dostawę podzespołów do budowy elektrowni fotowoltaicznej (bez magazynu energii)
• wszelkie prace budowlano-montażowe i remontowe,
• dostosowanie istniejącej instalacji elektrycznej do przyłączenia elektrowni fotowoltaicznej ,
• konfigurację oraz rozruch testowy elektrowni fotowoltaicznej,
• przeprowadzenie szkolenia użytkowników obiektu, w którym zostaną zamontowane instalacje,
• przygotowanie i złożenie wniosku w imieniu Zamawiającego do zakładu energetycznego (Tauron Nowe Technologie S.A. ) o przyłączenie instalacji do sieci w terminie 14 dni od daty zakończenia prac objętych niniejszym postępowaniem wraz z przeprowadzeniem wszystkich działań związanych z przyłączeniem do sieci zakładu energetycznego i podpisaniem umowy
na mikro instalacje i odbiór energii;
• instalacja aplikacji zarządzającej systemem instalacji fotowoltaicznej na urządzeniu mobilnym;
• usytuowanie instalacji fotowoltaicznej na gruncie odpowiednio przygotowanym tj.: teren pod instalację należy wygrodzić
krawężnikami betonowymi, wyłożyć agrowłókniną i usypać kamieniem;
• wykonanie niezbędnych prac porządkowych po realizacji prac;
• przekazanie użytkownikowi dokumentacji powykonawczej instalacji fotowoltaicznej;
• zainstalowanie aplikacji obsługującej mikroinstalację na sprzęcie zamawiającego;
Lokalizacja- inwestycja realizowana na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Gminie Wiązów:
• lokalizacja 1:Częstocice, działka 14/3, obręb Częstocice, powiat Strzeliński, gmina Wiązów,
• lokalizacja 2: Łojowice, działka 33/1, obręb Łojowice, powiat Strzeliński, gmina Wiązów,
• lokalizacja 3: Księżyce, działka 203/1, obręb Księżyce, powiat Strzeliński, gmina Wiązów,
• lokalizacja 4: PV1 i PV2 Wiązów, działka 184/3, obręb Wiązów, powiat Strzeliński, gmina Wiązów,
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w załączniku - Program Funkcjonalno – Użytkowy Budowy instalacji fotowoltaicznych dla Stacji Uzdatniania wody w Gminie Wiązów - (z wyłączeniem magazynów energii).
Zamawiający wymaga odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej niezbędnej do realizacji zamówienia, potwierdzonej protokołem. Wykonawcy, którzy odbyli wizję w poprzednich postępowaniach BS.271.16.2024 i BS.271.8.2024 - nie ma konieczności odbycia ponownie wizji.
Termin odbycia wizji w dniu 30.10.2024 r. o godz. 10:00 na Stacji Uzdatniania Wody w Wiązowie przy ul. Daszyńskiego 35.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W terminie wyznaczonym w Ogłoszeniu o zamówieniu opublikowanym w Biuletynie Zamówień Publicznych UZP pod nr 2024/BZP 00550579 z dnia 17 października 2024 roku, na platformę wpłynęło 8 (osiem) ofert.
Po otwarciu ofert, w trakcie trwania czynności badania, Zamawiający powziął informację, że w postępowaniu żaden z Wykonawców biorących udział nie złożył prawidłowo oferty.
Zgodnie z treścią specyfikacji warunków zamówienia w skład dokumentów składanych jako oferta wchodzą karty katalogowe: falownika, panelu i konstrukcji. W części na którą składana jest oferta Zamawiający wymagał podania danych producenta i modelu oraz wykazania zgodności z minimalnymi parametrami zawartymi w Programie Funkcjonalno-Użytkowym w tym też podania oferowanej gwarancji (treść PFU). Zamawiający wymagał zatem skonkretyzowania treści oferty na etapie jej złożenia. W żadnym z przypadków nie ma możliwości poprawy oferty, każde zapytanie do Wykonawcy prowadziło by do kształtowania oferty na nowo, a nie do wyjaśnień tzn. do zmiany jej treści (wprowadzenia elementów nowych, które zostały pominięte i które stanowiły o treści oferty, czym niewątpliwie jest np. długość oferowanej gwarancji). Wykonawca miałby dowolność w kształtowaniu oferty na nowo, co narusza zasady postępowania opisane w art. 16 ustawy Prawo zamówień publicznych i w każdym z przypadków prowadziło by do niedozwolonych negocjacji treści oferty naruszających art. 223 ust. 1 zdanie drugie ustawy Pzp (,,Niedopuszczalne jest prowadzenie między zamawiającym a wykonawcą negocjacji dotyczących złożonej oferty oraz, z uwzględnieniem ust. 2 i art. 187, dokonywanie jakiejkolwiek zmiany w jej treści.”).
W treści specyfikacji warunków zamówienia Zamawiający nie żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków, nie ma zatem możliwości zastosowania wzywania do wyjaśnień bądź uzupełnienie treści składanych ofert na podstawie art. 107 ustawy Pzp (w sytuacjach dopuszczanych ustawą Pzp).
Stosownie do art. 255 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2023 r. poz. 1605, z późn. zm.) zwanej dalej ustawą, Zamawiający informuje, że postępowanie pn.: „Budowa instalacji fotowoltaicznych dla Stacji Uzdatniania wody w Gminie Wiązów”- IV postępowanie, w związku z brakiem ofert dopuszczonych do postępowania zostaje unieważnione.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 8

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 479700,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 792393,58 PLN

2024-11-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane