„Muzeum Podlaskie w Białymstoku - budynek drewniany przy ul. Plac Ratuszowy 9 w Bielsku Podlaskim – Projektuj i buduj”
MUZEUM PODLASKIE W BIAŁYMSTOKU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00588916
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00588916/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-11-12 11:24
- Lokalizacja
- Białystok, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4cb007fa-2f92-11ef-b373-0e435a8a43bc
- Identyfikator
- 5421006132
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00588916 z dnia 2024-11-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Muzeum Podlaskie w Białymstoku - budynek drewniany przy ul. Plac Ratuszowy 9 w Bielsku Podlaskim –
Projektuj i buduj”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MUZEUM PODLASKIE W BIAŁYMSTOKU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000276328
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek Kościuszki 10
1.5.2.) Miejscowość: Białystok
1.5.3.) Kod pocztowy: 15-426
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@muzeum.bialystok.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.muzeumpodlaskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4cb007fa-2f92-11ef-b373-0e435a8a43bc1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Muzeum Podlaskie w Białymstoku - budynek drewniany przy ul. Plac Ratuszowy 9 w Bielsku Podlaskim –Projektuj i buduj”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4cb007fa-2f92-11ef-b373-0e435a8a43bc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00588916
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00003236/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Muzeum Podlaskie w Białymstoku - Budynek drewniany przy ul. Plac Ratuszowy 9 w Bielsku Podlaskim - projektuj i buduj
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00385801
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MBG.261.5.24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2012764,23 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji w ramach inwestycji „Muzeum Podlaskie w Białymstoku - budynek drewniany przy ul. Plac Ratuszowy 9 w Bielsku Podlaskim – projektuj i buduj”.
Zamawiający wymaga, aby przedmiotowa inwestycja została zaprojektowana i wykonana zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami i zaleceniami konserwatorskimi. Rozwiązania mają zapewniać trwałość inwestycji, optymalną ekonomiczność realizacji i eksploatacji przedsięwzięcia z zastosowaniem nowoczesnych technologii i materiałów. Zamawiający wymaga, aby projekt odpowiadał warunkom określonym w szczególności w Ustawie z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. u. z 2022 r. poz. 840 ze zmianami) oraz w Rozporządzeniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 14 października 2015 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.
4.2. Zakres świadczenia wykonawcy obejmuje:
4.2.1 Wykonanie Dokumentacji Projektowo-Kosztorysowej zgodnie z PFU, obejmującej w szczególności:
a) dokumentację niezbędną do uzyskania pozwolenia na budowę w szczególności projekt budowlany spełniający wymagania wskazane w art. 34 ustawy Prawo budowlane wraz ze wszystkimi opracowaniami wskazanymi w ww. przepisie – w przypadku, gdy podczas projektowania wystąpią przesłanki uzyskania pozwolenia na budowę; lub dokumentację niezbędną do zgłoszenia robót wskazaną w art. 30 ustawy Prawo budowlane Projekt budowlany wraz ze wszystkimi opracowaniami wskazanymi w ww. przepisie – w przypadku, gdy podczas projektowania wystąpią przesłanki zgłoszenia robót,
b) Projekt architektoniczno-budowlany zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Rozwoju w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego Dz. U. z 2022 r. poz. 1679,
c) Projekt techniczny zgodnie z przepisami Rozporządzeniem Ministra Rozwoju w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego Dz. U. z 2022 r. poz. 1679,
d) Przedmiar robót zgodny z przepisami rozporządzenia Ministra Rozwoju i technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych, których minimum określono w Programie funkcjonalno–użytkowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 2458),
e) Kosztorys Inwestorski zgodny z przepisami rozporządzenia Ministra Rozwoju i technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w Programie funkcjonalno–użytkowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 2458),
f) Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych zgodną z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2454).
4.2.2 Opracowanie programu prac konserwatorskich.
4.2.3 Uzgodnienie wykonanej dokumentacji wskazanej w pkt 4.2.1 i 4.2.2 z właściwym Konserwatorem Zabytków w zakresie wymaganym przepisami powszechnie obowiązującymi oraz uzyskanie wszystkich niezbędnych decyzji, zgód lub opinii wynikających z wymogu ochrony konserwatorskiej obiektu.
4.2.4 Uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót w sposób umożliwiający rozpoczęcie i wykonanie robót objętych Dokumentacją Projektowo-Kosztorysową.
4.2.5 Uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków pozwolenia na wykonanie prac budowalnych oraz decyzji pozwolenia na budowę wydaną przez właściwy urząd.
4.2.6 Wykonanie robót i dostaw ujętych w Projekcie powstałym na podstawie PFU po akceptacji Zamawiającego i wykonanych zgodnie z wymaganiami Dokumentacji Projektowo-Kosztorysowej, budynku mieszkalnego, wraz ze zmianą sposobu użytkowania, zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi, w szczególności:
1) Wykonanie izolacji termicznej i hydroizolacji oraz nowego poszycia zewnętrznego w istniejącym budynku. Poszycie budynku w postaci okładziny z szalówki drewnianej z sosny skandynawskiej, malowanej lakierobejcą zabezpieczającą i cokołu z okładziną z płyt kamiennych z kamienia dekoracyjnego dopuszczonego do stosowania na zewnątrz,
2) Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej (stolarka okienna drewniana, z rozszczelnieniem, wyposażona w nawiewniki higrosterowane, Umin. = 0,9 (W/m²*K), drzwi zewnętrzne drewniane z szybami kl.P2, Umin = 1,3 (W/m²*K), wyposażone w samozamykacz i dwa zamki, wewnątrz drzwi drewniane, w razie potrzeby ppoż. lub dymoszczelne).
3) Naprawa i wzmocnienie fundamentów.
4) Przebudowa parteru istniejącego budynku mieszkalnego, wraz ze zmianą sposobu użytkowania, poprzez wydzielenie oraz aranżację nowych pomieszczeń.
5) Przebudowa poddasza, wraz ze zmianą sposobu użytkowania, poprzez wydzielenie oraz aranżację nowych pomieszczeń.
6) Przebudowa instalacji wodociągowej.
7) Przebudowa instalacji kanalizacji sanitarnej.
8) Przebudowa instalacji elektroenergetycznej.
9) Wykonanie instalacji centralnego ogrzewania, w tym ogrzewania podłogowego,
10) Wykonanie innych niezbędnych w instytucji muzealnej instalacji w tym: p.poż., elektrycznej, oświetleniowej, alarmowej, telekomunikacyjnej, monitorującej, klimatyzacyjnej itp.
11) Remont/naprawę elementów istniejącego budynku, przewidzianych do pozostawienia i doprowadzenie ich do odpowiedniego stanu technicznego.
12) Wykonanie nowego pokrycia dachu.
13) Wykonanie ścian działowych gr. 12 cm i 9 cm z pustaków ceramicznych.
14) Wykonanie tynków wewnętrznych i okładzin ściennych wewnętrznych, parapetów, sufitów podwieszanych w uzgodnionych pomieszczeniach,
15) Wykonanie podłóg o klasie ścieralności nie mniejszej niż AC4,
16) Wykonanie klatki schodowej o konstrukcji drewnianej.
17) Wykonanie dostępu dla osób z niepełnosprawnością na poddasze.
18) Wykonanie systemów wystawienniczych we wskazanych pomieszczeniach.
19) Zakup i montaż pompy ciepła,
20) Dostosowanie budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym wykonanie dostępu do obiektu od strony podwórka, przy pomocy drzwi zewn. d/02, bezpośrednio z poziomu utwardzenia terenu,
21) Wykonanie doziemnej infrastruktury technicznej (jeśli będzie konieczne)
22) Dostawa i montaż tablicy informacyjnej o wymiarach 180x120 cm na stelażu lub słupkach ze stali nierdzewnej/ ocynkowanej proszkowo - tablica informująca o dofinansowaniu zadania.
.4.2.7 Sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych, w tym kontroli jakości materiałów.
4.2.8 Wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
4.2.9 Dostarczenie i przekazanie Zamawiającemu kompletu dokumentów niezbędnych do zgłoszenia o zakończeniu robót budowlanych oraz przekazania obiektu budowlanego do użytkowania, zgodnie z ustawą Prawo Budowlane.
4.2.10 Szkolenie pracowników wskazanych przez Zamawiającego, dotyczące sposobu użytkowania urządzeń i wyposażenia. Uwaga:
Zakres przedmiotu zamówienia nie obejmuje poniższych, (ujętych w PFU) prac:
1) rozbiórki – budynek 1,
2) rozbiórki – budynek 2,
3) projektowania wiata,
4) instalacji oświetlenia zewnętrznego,
5) zagospodarowania terenu:
a) utwardzenie z płyt betonowych na podbudowie,
b) plantowanie terenu, nawiezienie humusu oraz zasianie trawy z pielęgnacją,
c) nasadzenia krzewów i drzew,
d) wykonanie zjazdu publicznego,
6) ogrodzenia działki.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Warunki realizacji inwestycji i jej zakres przedmiotowy, wymagania dotyczące proponowanych rozwiązań, w tym zakres założeń projektowych oraz robót określa zasadniczo Program funkcjonalno-użytkowy - Załącznik Nr 1 do SWZ oraz projekt umowy - Załącznik Nr 2 do SWZ.4.9 Gwarancja.
1) Na wykonaną kompletną Dokumentację projektowo-kosztorysową. Wykonawca udziela gwarancji na okres 60 miesięcy od daty odbioru końcowego robót budowlanych. Gwarancja dotyczy odpowiedzialności szczególnie za wady ukryte oraz jakości opracowanej dokumentacji. Wykonawca gwarantuje tym samym, że po odbiorze dokumentacji nie ujawnią się żadne wady projektu.
2) Długość okresu gwarancji jakości na roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane materiały wynosi 60 miesięcy.
3) Rękojmia za wady fizyczne dokumentacji projektowej udzielona jest na okres 60 miesięcy od daty odbioru końcowego robót.
4.10 Ubezpieczenie.
Zamawiający wymaga od Wykonawcy ubezpieczenia robót zgodnie z warunkami określonymi przez Zamawiającego w § 11 Projektu umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71223000-7 - Usługi architektoniczne w zakresie rozbudowy obiektów budowlanych
45000000-7 - Roboty budowlane
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 6
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3884340,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3884340,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3884340,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MK-BUD SP. Z O. O.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5423428096
7.3.3) Ulica: MICHAŁA MOTOSZKO 26
7.3.4) Miejscowość: BIAŁYSTOK
7.3.5) Kod pocztowy: 15-111
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
ROZDZIAŁ 6 PKT 6.1.4.. PPKT 2) LIT. A) SWZ
potencjał kadrowy - dysponowanie osobą pełniąca funkcję głównego projektanta w rozumieniu art. 20 ustawy Prawo budowlane, która
- posiada uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej, których zakres uprawnia go do projektowania robót objętych przedmiotem zamówienia,
- która w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie brała udział jako projektant w branży architektonicznej w wykonaniu dokumentacji projektowej w skład której wchodził projekt budowlany (lub budowlano –wykonawczy) budowy lub przebudowy lub remontu budynku będącego zabytkiem nieruchomym wpisanym do rejestru zabytków lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury;
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3884340,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-11-168.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-11-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |