Dostawa samochodów w ramach projektu „Zabezpieczenie brzegów przed powodzią od strony wód Zatoki Gdańskiej”

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00589255
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00589255/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-11-12 12:26
Lokalizacja
Gdynia, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1f62dc55-a075-4f80-beeb-c495c5c907e5
Identyfikator
5860014932
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Samochody osobowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00589255 z dnia 2024-11-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa samochodów w ramach projektu „Zabezpieczenie brzegów przed powodzią od strony wód Zatoki Gdańskiej”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000145000

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Bernarda Chrzanowskiego 10

1.5.2.) Miejscowość: Gdynia

1.5.3.) Kod pocztowy: 81-338

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_pub@umgdy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umgdy.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umgdy.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa samochodów w ramach projektu „Zabezpieczenie brzegów przed powodzią od strony wód Zatoki Gdańskiej”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1f62dc55-a075-4f80-beeb-c495c5c907e5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00589255

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt: „Zabezpieczenie brzegów przed powodzią od strony wód Zatoki Gdańskiej”, realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027; Priorytet FENIX 02 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z EFRR; Działanie: FENX.02.04 Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00529440

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.371.50.2024.ASz

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1: Dostawa samochodu terenowego z nadwoziem typu SUV lub crossover.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. samochodu terenowego z nadwoziem typu SUV lub crossover. Samochód musi być fabrycznie nowy, wyprodukowany nie wcześniej niż w roku 2024. Fabryczna kompletacja i wyposażenie samochodu przeznaczone dla krajów europejskich i ruchu prawostronnego. Samochód musi spełniać obowiązujące w Polsce wymagania wynikające z ustawy z dnia 20 czerwca 1997r – Prawo o ruchu drogowym oraz rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy. Wykonawca przekaże Zamawiającemu komplet dokumentów wymaganych do rejestracji samochodu na terenie Polski. Oferowany samochód musi pochodzić z oficjalnego autoryzowanego kanału dystrybucji producenta na terenie Polski i posiadać minimum: 24 miesiące gwarancji producenta na silnik i podzespoły mechaniczne. Zamawiający nie dopuszcza samochodu, z okresem gwarancji mniej korzystnym niż 24 miesiące bez limitu kilometrów. Szczegółowe wymagania odnośnie przedmiotu zamówienia w ramach części 1, opisano w projekcie umowy (załącznik nr 4 do niniejszej SWZ oraz Formularzu Specyfikacji Technicznej (załącznik nr 1.1 do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe

4.5.5.) Wartość części: 146341,46 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2: Dostawa samochodu terenowego o nadwoziu typu PICKUP z zabudową skrzyni typu HARDTOP.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. samochodu terenowego o nadwoziu typu PICKUP z zabudową skrzyni typu HARDTOP. Samochód musi być fabrycznie nowy, wyprodukowany nie wcześniej niż w roku 2024. Fabryczna kompletacja i wyposażenie samochodu przeznaczone dla krajów europejskich i ruchu prawostronnego. Samochód musi spełniać obowiązujące w Polsce wymagania wynikające z ustawy z dnia 20 czerwca 1997r – Prawo o ruchu drogowym oraz rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy. Wykonawca przekaże Zamawiającemu komplet dokumentów wymaganych do rejestracji samochodu na terenie Polski. Oferowany samochód musi pochodzić z oficjalnego autoryzowanego kanału dystrybucji producenta na terenie Polski i posiadać minimum 24 miesiące gwarancji producenta na silnik i podzespoły mechaniczne. Zamawiający nie dopuszcza samochodu, z okresem gwarancji mniej korzystnym niż 24 miesiące bez limitu kilometrów. Szczegółowe wymagania odnośnie przedmiotu zamówienia opisano w projekcie umowy oraz formularzu specyfikacji technicznej. Szczegółowe wymagania odnośnie przedmiotu zamówienia opisano w projekcie umowy (załącznik nr 4 do niniejszej SWZ oraz Formularzu Specyfikacji Technicznej. (załącznik nr 1.2 do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe

4.5.5.) Wartość części: 186991,87 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 3: Dostawa 9 – cio osobowego samochodu dostawczego typu KOMBI.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. 9 – cio osobowego samochodu dostawczego typu KOMBI. Samochód musi być fabrycznie nowy, wyprodukowany nie wcześniej niż w roku 2024. Fabryczna kompletacja i wyposażenie samochodu przeznaczone dla krajów europejskich i ruchu prawostronnego. Samochód musi spełniać obowiązujące w Polsce wymagania wynikające z ustawy z dnia 20 czerwca 1997r – Prawo o ruchu drogowym oraz rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy. Wykonawca przekaże Zamawiającemu komplet dokumentów wymaganych do rejestracji samochodu na terenie Polski. Oferowany samochód musi pochodzić z oficjalnego autoryzowanego kanału dystrybucji producenta na terenie Polski i posiadać minimum: 24 miesiące gwarancji producenta na silnik i podzespoły mechaniczne. Zamawiający nie dopuszcza samochodu, z okresem gwarancji mniej korzystnym niż 24 miesiące bez limitu kilometrów. Szczegółowe wymagania odnośnie przedmiotu zamówienia opisano w projekcie umowy oraz formularzu specyfikacji technicznej Szczegółowe wymagania odnośnie przedmiotu zamówienia opisano w projekcie umowy (załącznik nr 4 do SWZ oraz Formularzu Specyfikacji Technicznej (załącznik nr 1.3 do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe

4.5.5.) Wartość części: 195121,95 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Powody unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia w Części 1: „Dostawa samochodu terenowego z nadwoziem typu SUV lub crossover” .
Uzasadnienie prawne:
- art. 255 pkt 1) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
- art. 255 pkt 5) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.
Uzasadnienie faktyczne:
W ramach Części nr 1, jedyną złożoną ofertą była oferta nr 2: GBG GOŁĘBIEWSKI Sp. z o.o. Sp. k. ul. Lubichowska 141, 83-200 Starogard Gdański; REGON 362673945
Cena oferty: 188 308,00 zł. Kwota przeznaczona przez Zamawiającego na realizację zamówienia w ramach Części 1 wynosiła180 000,00 zł brutto. Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia w ramach Części 1 kwotę w wysokości 180 000,00 zł brutto.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia w Części 1 do ceny najkorzystniejszej oferty. Ponadto, zamówienie będące przedmiotem niniejszego postępowania, miało być współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Projekt: „Zabezpieczenie brzegów przed powodzią od strony wód Zatoki Gdańskiej”, tymczasem w świetle rekomendacji Komisji Europejskiej, wsparcie z EFRR i Funduszu Spójności nie obejmuje przedmiotowej inwestycji. W związku z tą okolicznością, dalsze prowadzenie postępowania nie leży w interesie publicznym.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 188308,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 188308,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Powody unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia w Części 2: „Dostawa samochodu terenowego o nadwoziu typu PICKUP z zabudową skrzyni typu HARDTOP”.
Uzasadnienie prawne:
- art. 255 pkt 1) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
- art. 255 pkt 5) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.
Uzasadnienie faktyczne:
W ramach Części nr 2, najkorzystniejsza cenowo jest oferta nr 1: DOM SAMOCHODOWY GERMAZ Sp. z o.o. ul. Strzegomska 139, 54-428 Wrocław; REGON 930605878; Cena oferty: 233 000,00 zł. Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia w ramach Części 2 kwotę w wysokości 230 000,00 zł brutto.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia w Części 2 do ceny najkorzystniejszej oferty. Ponadto, zamówienie będące przedmiotem niniejszego postępowania, miało być współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Projekt: „Zabezpieczenie brzegów przed powodzią od strony wód Zatoki Gdańskiej”, tymczasem w świetle rekomendacji Komisji Europejskiej, wsparcie z EFRR i Funduszu Spójności nie obejmuje przedmiotowej inwestycji. W związku z tą okolicznością, dalsze prowadzenie postępowania nie leży w interesie publicznym.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 233000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 234313,00 PLN

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Powody unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia w Części 3: „Dostawa 9 – cio osobowego samochodu dostawczego typu KOMBI”
Uzasadnienie prawne:
- art. 255 pkt 2) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.
- art. 255 pkt 5) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.
Uzasadnienie faktyczne:
W dokumentach zamówienia, tj. załączniku 1.3 do SWZ - Formularzu Specyfikacji Technicznej dla Części 3 zamówienia, w wierszu tabeli odnoszącym się do wymaganych parametrów silnika, Zamawiający wskazał, że maksymalna moc musi wynosić minimum 145 KM. W kolumnie tabeli dotyczącej opisu, parametrów i wyposażenia oferowanego samochodu, Wykonawca wskazał moc silnika o wartości 136 KM (wymagano minimum 145 KM); tym samym, zaoferowany w ramach części 3 zamówienia samochód, nie spełnia wymagań technicznych.
Formularz Specyfikacji Technicznej jest przedmiotowym środkiem dowodowym, służącym potwierdzeniu zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia. Oferowany przez Wykonawcę samochód Ford Transit Custom Trend L2 320 Kombi FWD 2.0 EcoBlue 136 KM nie spełnia wymagań technicznych, określonych przez Zamawiającego.
Niezależnie od przesłanki, o której mowa powyżej, zamówienie będące przedmiotem niniejszego postępowania, miało być współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Projekt: „Zabezpieczenie brzegów przed powodzią od strony wód Zatoki Gdańskiej”, tymczasem w świetle rekomendacji Komisji Europejskiej, wsparcie z EFRR i Funduszu Spójności nie obejmuje przedmiotowej inwestycji, w związku z czym, dalsze prowadzenie postępowania nie leży w interesie publicznym.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 219300,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 219300,00 PLN

2024-11-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy