Budowa stanowiska do badań energochłonności napędu elektrycznego ciągnika rolniczego dla Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W LUBLINIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00590683
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00590683/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-11-13 08:51
Lokalizacja
Lublin, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b0c5c51b-4eb9-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
7120103775
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

CiągnikiMaszyny rolniczeCzęści maszyn rolniczychSilniki elektryczneŁadowarkiZestawy bateriiAkumulatory elektrycznePrzemienniki częstotliwościCzęści i akcesoria do pojazdów i silników do nichAkcesoria do ciągnikówUsługi w zakresie napraw układu elektrycznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00590683 z dnia 2024-11-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Budowa stanowiska do badań energochłonności napędu elektrycznego ciągnika rolniczego dla Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W LUBLINIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001896

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Akademicka 13

1.5.2.) Miejscowość: Lublin

1.5.3.) Kod pocztowy: 20-950

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@up.lublin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://up.lublin.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://uplublin.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa stanowiska do badań energochłonności napędu elektrycznego ciągnika rolniczego dla Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b0c5c51b-4eb9-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00590683

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00026902/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.31 Stanowisko do badań energochłonnosci napędu elektrycznego ciągnika rolniczego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00286632/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: EZ-p/TP/38/2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Budowa stanowiska do określania energochłonności napędu ciągnika wyposażonego w elektryczny układ napędowy. Zestaw badawczy składa się z kompletnego ciągnika rolniczego (lub sadowniczego), który w procesie konwersji układu napędowego zostanie wyposażony w elektryczny silnik napędowy, baterię trakcyjną oraz elementy umożliwiające sterowanie i nadzór nad parametrami pracy elektrycznego silnika napędowego. Zakupiony ciągnik w pierwszym etapie zostanie udostępniony z konwencjonalnym silnikiem spalinowym do badań na okres nie dłuższy niż 4 miesiące, po czym zostanie przekazany do konwersji napędu w celu prowadzenia kolejnego etapu badań. W skład zestawu badawczego wchodzą:
1) ciągnik rolniczy lub sadowniczy;
2) silnik elektryczny trójfazowy prądu przemiennego;
3) przemiennik częstotliwości;
4) bateria trakcyjna;
5) stacja dokująca (ładowarka dużej mocy);
Wykonanie konwersji napędu dostarczonego ciągnika z konwencjonalnego spalinowego do układu elektrycznego stanowi II etap budowy stanowiska badań energochłonności napędu elektrycznego ciągnika rolniczego.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w Załączniku nr 1 SWZ Opis parametrów oferowanych urządzeń.

4.5.3.) Główny kod CPV: 16700000-2 - Ciągniki

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

16000000-5 - Maszyny rolnicze

16810000-6 - Części maszyn rolniczych

31110000-0 - Silniki elektryczne

31158000-8 - Ładowarki

31422000-0 - Zestawy baterii

31430000-9 - Akumulatory elektryczne

32552420-7 - Przemienniki częstotliwości

34300000-0 - Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich

34390000-7 - Akcesoria do ciągników

50116100-2 - Usługi w zakresie napraw układu elektrycznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 2 ustawy Pzp., zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.

W postępowaniu wpłynęła jedna oferta złożona przez Wykonawcę ODIUT Automex Sp. z o.o.,
ul. Marynarki Polskiej 55D, 80-557 Gdańsk.
W/w Oferta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5) ustawy Pzp zgodnie z treścią którego Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.

Zgodnie z Rozdziałem V ust. 9 SWZ, wymagana przez Zamawiającego długość okresu gwarancji na podzespoły wynosi co najmniej 24 miesiące licząc od daty przekazania Zamawiającemu do użytkowania przedmiotu zamówienia, potwierdzonego podpisaniem protokołu zdawczo-odbiorczego.
Ponadto w Rozdziale XXI ust. 1 Pkt 2) ppkt 1/. SWZ w odniesieniu do kryterium oceny ofert „Okres gwarancji na podzespoły” wskazano, że zaoferowany termin gwarancji na podzespoły nie może być, pod rygorem odrzucenia oferty, krótszy niż 24 miesiące.

Wykonawca w pkt. 14 oferty udzielił gwarancji na podzespoły na okres 12 miesięcy w związku
z czym złożona oferta podlega odrzuceniu jako niezgodna z warunkami zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

2024-11-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy