Montaż systemu sygnalizacji pożaru oraz dźwiękowego systemu ostrzegawczego w biurowcu zlokalizowanym przy ul. Kordylewskiego 11 w Krakowie

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00591753
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00591753/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-11-13 12:14
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7bd8ee55-efd9-4166-9cfa-7dfa4e359bb5
Identyfikator
6760058847
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowychSystemy wykrywania ogniaAlarmy przeciwpożarowe

Wykonawcy

1 przyznane

TOMASZ ZGAŁAKraków, PL · lot 0
1 446 935,1 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00591753 z dnia 2024-11-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Montaż systemu sygnalizacji pożaru oraz dźwiękowego systemu ostrzegawczego w biurowcu zlokalizowanym przy ul. Kordylewskiego 11 w Krakowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 350239017

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kordylewskiego 11

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-542

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@marr.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.marr.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://marr.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


rozwój regionalny

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Montaż systemu sygnalizacji pożaru oraz dźwiękowego systemu ostrzegawczego w biurowcu zlokalizowanym przy ul. Kordylewskiego 11 w Krakowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7bd8ee55-efd9-4166-9cfa-7dfa4e359bb5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00591753

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00482456

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/04/24/DIZN

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zastąpienie starego Systemu Sygnalizacji Pożaru (SSP) nowym systemem oraz montaż dźwiękowego systemu ostrzegawczego (DSO), w szczególności poprzez:
a) wykonanie dokumentacji projektowej SSP oraz DSO,
b) uzgodnienie z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych zaakceptowanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej,
c) dobór elementów systemu SSP do uzgodnionej dokumentacji projektowej,
d) dobór elementów systemu DSO do uzgodnionej dokumentacji projektowej,
e) pozyskanie wszelkiego rodzaju zgód oraz pozwoleń wymaganych dla tego rodzaju inwestycji,
f) demontaż i utylizacja elementów istniejącego SSP,
g) kompleksowa realizacja poprzez dostarczenie oraz zainstalowanie wszystkich elementów systemów SSP oraz DSO tj. urządzenia/okablowanie/koryta itp., zgodnie z zaakceptowaną przez Zamawiającego oraz uzgodnioną z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych dokumentacją projektową,
h) dostawa, instalacja i konfiguracja oprogramowania (przeznaczonego do działania na komputerze PC) do sterowania i wizualizacji dostarczonego i zamontowanego systemu SSP oraz DSO,
i) dostawa i konfiguracja komputera PC (wraz z peryferiami jak monitor lcd min. 24”, drukarka laserowa, mysz, klawiatura) obsługującego ww. system wizualizacji,
j) zapewnienie wymaganego obowiązującymi przepisami przeciwpożarowymi praktycznego sprawdzenia działania systemu wraz z alarmowaniem straży pożarnej oraz dostarczenie Zamawiającemu wymaganych dokumentów powykonawczych i odbiorowych,
k) szkolenie personelu Zamawiającego oraz personelu ochrony obiektu z obsługi zainstalowanego systemu.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ.
3. Wykonawca udzieli Zamawiającemu 36 miesięcznej gwarancji na zakupione, dostarczone i zamontowane urządzenia, stanowiące przedmiot umowy a także na poprawność działania instalacji. Wykonawca zobowiązany jest w okresie gwarancji, do wykonywania wymaganych prawem oraz zaleceniami producentów cyklicznych (minimum raz w roku) przeglądów instalacji SSP oraz DSO i jej elementów zamontowanych w ramach realizacji niniejszego zamówienia. Z każdego przeglądu zostanie sporządzony protokół wskazujący na jego zakres. Koszt materiałów wykorzystanych w czasie przeglądu obciąża Wykonawcę. Przeglądy muszą odbywać się w ustaleniu i w obecności przedstawiciela Zamawiającego. Naprawa lub wymiana uszkodzonych elementów i urządzeń realizowana będzie w ramach rękojmi i gwarancji.
4. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tj. Dz. U. z 2023 poz. 1465) obejmują następujące rodzaje czynności:
1) montaż instalacji systemu sygnalizacji pożaru.
5. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
5.1 W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec wykonawcy odnośnie spełniania przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w pkt. 4 czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:
a) żądania dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny np. uwierzytelnionych kopii umów o pracę zanonimizowanych (pozbawionych danych osobowych pracowników, za wyjątkiem imienia i nazwiska, daty zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę, wymiar etatu), oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności zawierające elementy stosunku pracy lub zaświadczenia właściwego oddziału ZUS-u potwierdzające opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia na podstawie umów o pracę,
b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów,
c) przeprowadzania kontroli w miejscu wykonywania świadczenia.
5.2 Z tytułu niespełnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w pkt. 4 czynności Zamawiający przewiduje sankcję w postaci obowiązku zapłaty przez wykonawcę kary umownej w wysokości określonej w istotnych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego. Niezłożenie przez wykonawcę w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie żądanych przez Zamawiającego oświadczeń potwierdzających spełnienie przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę traktowane będzie jako niespełnienie przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w pkt. 4 czynności.
5.3 W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania przez wykonawcę lub podwykonawcę przepisów prawa pracy Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
6. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 p.z.p.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31625100-4 - Systemy wykrywania ognia

31625000-3 - Alarmy przeciwpożarowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1446935,10 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2594205,35 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1446935,10 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PPUH FAKT Tomasz Zgała

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 350777513

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1446935,10 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 180 dni

2024-11-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane