Remont nawierzchni DW 483 – zam. poleg. na powtórzeniu podobnych robót budowlanych do zadania : Remonty odcinków DW o nr: 416 483 492 784 789 792 793 939 942 z podziałem na części: Część A: (...)
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00592361
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00592361/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-11-13 13:49
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1f088f41-9135-497c-85ef-585bdf14e681
- Identyfikator
- 9542295953
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00592361 z dnia 2024-11-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont nawierzchni DW 483 – zam. poleg. na powtórzeniu podobnych robót budowlanych do zadania : Remonty odcinków DW o nr: 416 483 492 784 789 792 793 939 942 z podziałem na części: Część A: (...)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276303005
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lechicka 24
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-609
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: jendrzejek@zdw.katowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zdw.katowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zdw.katowice1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie drogami wojewódzkimi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont nawierzchni DW 483 – zam. poleg. na powtórzeniu podobnych robót budowlanych do zadania : Remonty odcinków DW o nr: 416 483 492 784 789 792 793 939 942 z podziałem na części: Część A: (...)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1f088f41-9135-497c-85ef-585bdf14e681
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00592361
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00043208/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.35 Remont nawierzchni DW 483 – zam. poleg. na powtórzeniu podobnych robót budowlanych do zadania : Remonty odcinków DW o nr: 416 483 492 784 789 792 793 939 942 z podziałem na części: Część A: (...)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00549341
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający w dniu 26.06.2024 r. w trybie przetargu nieograniczonego wszczął postępowanie na:
DROGOWEREMONTY ODCINKÓW DRÓG WOJEWÓDZKICH O NUMERACH: 416, 483, 492, 784, 789, 792, 793, 939, 942 Z PODZIAŁEM NA CZĘŚCI: CZĘŚĆ A: DW 483, DW 492, DW 784; CZĘŚĆ B: DW 789, DW 792, DW 793; CZĘŚĆ C: DW 416, DW 939, DW 942.
W dniu 27.06.2024 r. zamieścił na stronie prowadzonego postępowania opublikowane ogłoszenie o zamówieniu nr 2024-OJS124-00380666-pl, gdzie w punkcie 2.1.4 Informacje ogólne zamieścił zapis: „Zamawiający przewidział zamówienia, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 i 8” oraz w pkt. 29 SWZ. (...)
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WD-D/W/240930/2
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2272200,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: remont nawierzchni dróg wojewódzkich obejmujący swym zakresem:
remont odcinka drogi wojewódzkiej DW 483 od km 72+927 do km 74+627 od m. Cykarzew Północny (skrzyżowanie z ul. Ogrodową i Rumiankową) do m. Stary Cykarzew (skrzyżowanie z ul. Południową) o długości 1,7 km. Wyżej wymieniony odcinek przedstawia znaczne zużycie eksploatacyjne. Jezdnia charakteryzuje się bardzo dużą liczbą spękań, deformacji oraz „łat” (roboty związane z miejscowym uzupełnieniem ubytków w nawierzchni jezdni przeprowadzane w okresie ostatnich kilku lat).
Szczegóły realizacji zamówienia zostały opisane w Opisie Przedmiotu Zamówienia i Przedmiarze Robót, które stanowią załącznik do zaproszenia do negocjacji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): P.U.H. „DOMAX” Arkadiusz Mika - LIDER KONSORCJUM
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: HUCZ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K. - PARTNER KONSORCJUM ulica Częstochowska 14 42-283 Boronów; BITUM Sp. z o.o. - PARTNER KONSORCJUM ulica Cegielniana 20 Lipie Śląskie 42-700 Lubliniec
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: Regon 150320725
7.3.3) Ulica: Grabińska 8
7.3.4) Miejscowość: BORONÓW
7.3.5) Kod pocztowy: 42-283
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2272200,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-12-158.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Ciąg dalszy uzasadnienia: (...) W ww. p. SWZ zapisano, iż: „Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień z art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy PZP. przedmiot: frezowanie nawierzchni bitumicznej, ułożenie warstwy wiążącej i ścieralnej z mieszanek mineralno-asfaltowych, wykonanie poboczy, oczyszczanie rowów, oznakowanie pionowe i poziome; wielkość lub zakres: przewiduje się udzielenie zamówienia polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych o wartości około 42% zamówienia podstawowego;warunki na jakich zostanie udzielone zamówienie: warunkiem udzielenia zamówienia jest konieczność zagwarantowania środków finansowych na ten cel.”
Przewidziany do naprawy odcinek drogi wojewódzkiej DW 483 od km 72+927 do km 74+627 od m. Cykarzew Północny (skrzyż. z ul. Ogrodową i Rumiankową) do m. Stary Cykarzew (skrzyż. z ul. Południową) o długości 1,7 km. Wyżej wymieniony odcinek przedstawia znaczne zużycie eksploatacyjne. Jezdnia charakteryzuje się bardzo dużą liczbą spękań, deformacji oraz „łat” (roboty związane z miejscowym uzupełnieniem ubytków w nawierzchni jezdni przeprowadzane w okresie ostatnich kilku lat).
Jezdnia posiada różne przekroje:
- przekrój drogowy z obustronnymi rowami przydrożnymi,
- przekrój drogowo-uliczny z jednostronnym chodnikiem,
- przekrój uliczny z obustronnymi chodnikami.
Odcinki dróg przeznaczonych do remontu są miejscami w bardzo złym stanie technicznym. Warunki użytkowe tj. komfort jazdy jest zły.
W związku z powyższym wykonanie remontów jest ekonomicznie i technicznie uzasadnione.
Niezbędnym staje się wykonanie robót polegających na likwidacji uszkodzeń jezdni tj. likwidacji deformacji, spękań, nierówności itp. na całych w/w odcinkach dróg.
Pojawiające się często wykruszenia w nawierzchniach mogą powodować powstawanie drgań oraz dużego hałasu wywoływanego przez przejeżdżające pojazdy ciężarowe.
Wykonanie w/w robót w znaczący sposób wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu na w/w drogach oraz choć w części zaspokoi oczekiwania lokalnej społeczności.
Remonty uszkodzonych nawierzchni będą polegały na rozbiórce nawierzchni i ułożeniu w tych miejscach nowej nawierzchni mineralno-asfaltowej tj. w-wy wyrównawczej o zmiennej grubości w zależności od potrzeb, w-wy wiążącej i w-wy ścieralnej i odnowie oznakowania poziomego.
Zamawiający przewidział wykonanie zamówienia polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych w ramach postępowania o udzielenie zamówienia publicznego dotyczącego zadania podstawowego, jego wartość została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia podstawowego.
| 2024-11-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |