Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Aleksandrów

GMINA ALEKSANDRÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00592687
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00592687/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-11-13 14:39
Lokalizacja
Aleksandrów, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-877ac677-dad9-4b16-aa1d-f31a43fb5b53
Identyfikator
9181997006
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowychUsługi wywozu odpadówUsługi transportu odpadówUsługi gospodarki odpadami

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00592687 z dnia 2024-11-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Aleksandrów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ALEKSANDRÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950369043

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: xx

1.5.2.) Miejscowość: Aleksandrów

1.5.3.) Kod pocztowy: 23-408

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.) Numer telefonu: 846875002

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ealeksandrow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugaleksandrow.bip.lubelskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-877ac677-dad9-4b16-aa1d-f31a43fb5b53

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Aleksandrów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-877ac677-dad9-4b16-aa1d-f31a43fb5b53

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00592687

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00065467/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Aleksandrów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00575169

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ID.271.18.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Aleksandrów z następujących miejscowości: Aleksandrów, Bukowiec, Margole, Podlas, Sigła, Trzepietniak.

Teren Gminy Aleksandrów zamieszkiwany jest przez około 3240 mieszkańców. Na terenie gminy dominuje zabudowa jednorodzinna. Szacunkowa liczba gospodarstw domowych wynosi 752. Zamawiający informuje, że na terenie gminy nie występują punkty adresowe
z problematycznymi warunkami dojazdu do nieruchomości.

Zamawiający szacuje, że w ramach realizacji zamówienia Wykonawca odbierze i zagospodaruje w okresie obowiązywania umowy następujące rodzaje i ilości odpadów komunalnych:
- 168,36 Mg odpadów zmieszanych
- 174,34 Mg odpadów selektywnie zebranych

Do określenia szacunkowej masy odpadów przyjęto ilość odebranych odpadów na terenie Gminy Aleksandrów w okresie 12 miesięcy przed wszczęciem postępowania z uwzględnieniem 3% wzrostu ich ilości. Podanie powyższych ilości odpadów przez Zamawiającego ma charakter szacunkowy i nie może stanowić podstawy do składnia roszczeń przez Wykonawcę w przypadku różnic w ilościach odebranych odpadów komunalnych w trakcie trwania obowiązującej umowy. Rozliczenie pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą nastąpi na podstawie faktycznej ilości odebranych odpadów.

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia oraz wymagania jakościowe odnoszące się do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia zawarty jest w załączniku Nr 5 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu w wyznaczonym terminie do składania ofert tj. do dnia 12.11.2024 r. do godz. 12:00 została złożona 1 oferta.
Cena najkorzystniejszej oferty znacznie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę: 335000,00 zł brutto (słownie: trzysta trzydzieści pięć tysięcy złotych 00/100). Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej tj. do kwoty 387.511,45 zł (słownie: trzysta osiemdziesiąt siedem tysięcy pięćset jedenaście złotych 45/100). Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2024-11-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi