Dostawa energii elektrycznej dla obiektów gminnych i oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Sułoszowa w 2025 roku

GMINA SUŁOSZOWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00593252
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00593252/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-11-14 08:08
Lokalizacja
Sułoszowa, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9a0e5b33-7606-4831-9460-06019ee84ec6
Identyfikator
6771037576
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Wykonawcy

1 przyznane

RESPECT ENERGY SPÓŁKA AKCYJNAWarszawa, PL · lot 0
485 448,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00593252 z dnia 2024-11-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa energii elektrycznej dla obiektów gminnych i oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Sułoszowa w 2025 roku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SUŁOSZOWA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555520

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Krakowska 139

1.5.2.) Miejscowość: Sułoszowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-045

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@suloszowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.suloszowa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9a0e5b33-7606-4831-9460-06019ee84ec6

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa energii elektrycznej dla obiektów gminnych i oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Sułoszowa w 2025 roku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9a0e5b33-7606-4831-9460-06019ee84ec6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00593252

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00080776/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa energii elektrycznej dla obiektów gminnych i oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Sułoszowa w 2025 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00560045

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GK.271.20.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 538492,50 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: dostawa energii elektrycznej od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r. dla obiektów gminnych i oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Sułoszowa oraz dwóch obiektów Centrum Kultury w Sułoszowej. Gmina Sułoszowa oraz Centrum Kultury w Sułoszowej zawrą odrębne umowy wynikające z niniejszego postępowania.
1. Szacunkowe (prognozowane) zużycie energii w okresie od 01.01.2025 r. do 31.12.2025r. wynosi 828 450 kWh.
2. Rozliczenie dostarczanej energii nastąpi na podstawie faktycznej ilości zużytych kWh. Wykonawca winien uwzględnić wahanie poboru energii elektrycznej na poziomie ok. (+/-)10%.
3. Szczegółowe zestawienie punktów poboru energii elektrycznej stanowi załącznik nr 1.1 do SWZ.
4. Sprzedaż energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tekst jedn. Dz. U. z 2024r. poz.266 z późn. zm.) oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi w szczególności ze standardami obsługi Odbiorców określonymi w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz.U. z 2023r., poz.819 z późn. zm.). Standardy realizacji zamówienia są określone w niniejszych aktach prawnych.
5. Wykonawca, który wygra przetarg zobowiązuje się do złożenia w imieniu Zamawiającego, Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego właściwego dla Zamawiającego, zgłoszenia o zawarciu umowy na sprzedaż energii elektrycznej do poszczególnych obiektów.
6. Zamawiający zastrzegają sobie możliwość odstąpienia od umowy sprzedaży dla obiektów, w których ze względu na wykonywanie instalacji OZE będzie konieczność zawarcia umowy kompleksowej.
7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
8. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić iż w okresie obowiązywania umowy co najmniej 50% energii elektrycznej będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych zgodnie z uchwalą Nr XXV/373/20 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 28 września 2020 r. w sprawie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 485448,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 701067,53 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 485448,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Respect Energy S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 341470612

7.3.3) Ulica: Bonifraterska 17

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-203

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 485448,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31
2024-11-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy