Roboty budowlane na terenie NW Myślenice – Etap 2. Zabezpieczenie dna i brzegów pot. San w km 0+900-3+177 w m. Myślenice

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00593970
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00593970/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-11-14 10:45
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0b9a3354-b61f-4dc2-ba5c-fd93c023a2f5
Identyfikator
5272825616
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej

Wykonawcy

1 przyznane

EUGENIUSZ WOJAKLimanowa, PL · lot 0
392 441,09 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00593970 z dnia 2024-11-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane na terenie NW Myślenice – Etap 2. Zabezpieczenie dna i brzegów pot. San w km 0+900-3+177 w m. Myślenice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: krakow@wody.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://przetargi.wody.gov.pl/wp/auctions/r20149,Roboty-budowlane-na-terenie-NW-Myslenice-Etap-2-Zabezpieczenie-dna-i-brzegow-pot.html?sid=94adfe5438a4631ffe41d7388361132b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

1.9.) Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie

Zamawiający 2

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Myślenice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6811004414

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 8/9

1.5.2.) Miejscowość: Myślenice

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-400

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: (12) 63 23 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@myślenice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://myslenice.pl

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty budowlane na terenie NW Myślenice – Etap 2. Zabezpieczenie dna i brzegów pot. San w km 0+900-3+177 w m. Myślenice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0b9a3354-b61f-4dc2-ba5c-fd93c023a2f5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00593970

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00225727/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.46 Roboty budowlane na terenie NW Myślenice - Etap 2

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00426441

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: K.ROZ.2710.80.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac utrzymaniowych polegających na uporządkowaniu dna i brzegów na dwóch odcinkach potoku San w Myślenicach: w km 0+900-1+065 i w km 3+083-3+177. Odcinek dolny jest nie umocniony. Brzegi potoku mocno nieregularne, zasypane odpadami pochodzenia roślinnego, częściowo porośnięte krzewami i cienkimi drzewami. Na prawym brzegu pnie starych wierzb powodujących zawirowania wody i tworzenie się zatorów utrudniających swobodny spływ wody. Odcinek górny częściowo umocniony uszkodzonymi podczas ubiegłorocznych wezbrań płytami drogowymi, ułożonymi przed laty w celu ochrony ogrodzenia działki przylegającej do lewego brzegu cieku wodnego. Brzeg prawy porośnięty cienki drzewami, a w obrębie mostu w ciągu ul. Józefa Fijałkowskiego pozostałości murów betonowych. Po wykonaniu robót przygotowawczych (wycinka drzew, karczowanie pni, rozbiórka płyt i muru betonowego) oraz wykonaniu robót ziemnych w celu właściwego ukształtowania koryta potoku przewiduje się umocnienie dna i brzegów brukonarzutem z bloków kamiennych ułożonych w nachyleniu zgodnie z przekrojami poprzecznymi. Poszczególne bloki kamienne po ułożeniu należy przesypać materiałem miejscowym zdatnym do porostu, a skarpy brzegów obsiać trawą. Grubość brukonarzutu 30 cm.
Planowane przedsięwzięcie zlokalizowane jest poza obszarami form przyrody, o których mowa w art.6 ust.1 pkt.1-5 i 7-9 ustawy o ochronie przyrody.

Zakres prac utrzymaniowych obejmuje:
1. Wycięcie i karczowanie drzew.
2. Karczowanie pni drzew.
3. Wywiezienie pni i korzeni drzew na odległość 5km.
4. Wywiezienie dłużyc na odległość 12km.
5. Zrębkowanie gałęzi z rozprowadzeniem zrębków wzdłuż brzegu.
6. Rozbiórka umocnienia brzegu z płyt drogowych pełnych i wywóz płyt na odległość do 5km.
7. Rozbiórka muru betonowego na prawym brzegu potoku i wywóz gruzu na odległość do 5km.
8. Wykop mechaniczny w gruncie kat.IV z transportem na odległość do 5km i rozplantowaniem urobku.
9. Wykop mechaniczny w gruncie kat.IV na odkład z wbudowaniem urobku w nasyp.
10. Formowanie umocnień dna i brzegów z brukonarzutu gr.30cm.

Prace, których wykonanie należy do zobowiązań kontraktowych Wykonawcy, mieszczące się w cenie asortymentów robót :
1. Roboty pomiarowe dla potrzeb wykonania usługi,
2. Działania ochronne i zapobiegawcze stosownie do wymagań BHP,
3. Zabezpieczenie terenu dla wykonywanej usługi,
4. Wynajęcie terenu, opłaty dzierżawne oraz urządzenie i likwidacja zaplecza prac
5. Wykonanie dojazdu technologicznego i zjazdu do koryta potoku San,
6. Zabezpieczenie odcinków prac poprzez odgrodzenie szczelną dla ryb przegrodą wykonaną z gęstej siatki na początku i końcu odcinka, na którym będzie konieczny wjazd sprzętu do potoku, zachowując przepływ wody, aby zapobiec napływaniu ryb z odcinka powyżej i poniżej prowadzonych robót, a po zakończeniu robót usunięcie przegrody z siatki.
7. Przesypanie brukonarzutu ułożonego na skarpach potoku materiałem miejscowym zdatnym do porostu i obsianie mieszanką traw,
8. W przypadku korzystania z gruntów nie stanowiących własności Zleceniodawcy na czas transportu, przejazdu, organizacji zaplecza usługi oraz miejsca składowania materiałóow, Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania we własnym zakresie zgód właścicieli tych gruntów na ich użytkowanie,
9. Wszelkie koszty związane z dostarczeniem wody i energii elektrycznej na teren robót wraz
z kosztami ich zużycia, wykonanie dokumentacji fotograficznej przed przystąpieniem, w trakcie i po zakończeniu prac, jako załącznik do operatu powykonawczego,

Prace należy prowadzić zgodnie z „Katalogiem dobrych praktyk w zakresie robót hydrotechnicznych i prac utrzymaniowych”, W przypadku prowadzenia prac w czasie tarła ryb, należy wygrodzić teren. Z wydzielonego obszaru przy udziale użytkownika rybackiego należy dokonać odłowu ryb, które nie wypłoszyły się przy wygrodzeniu terenu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 392441,09 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 392441,09 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 392441,09 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe WOLIMEX Eugeniusz Wojak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7370000266

7.3.3) Ulica: Tarnowska 33

7.3.4) Miejscowość: Limanowa

7.3.5) Kod pocztowy: 34-600

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 392441,09 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 45 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-11-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane