Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Gminy Czarna Białostocka pochodzących z posesji niezamieszkałych i Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Gmina Czarna Białostocka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00594281
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00594281/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-11-14 11:52
Lokalizacja
Czarna Białostocka, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cea41382-962a-455b-a0a9-8e7d5d0bbb31
Identyfikator
9661771733
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi związane z odpadamiUsługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowychUsługi wywozu odpadówUsługi transportu odpadów

Wykonawcy

1 przyznane

PURECO ZYGMUNT GUDEWICZ, RAFAŁ GUDEWICZ SPÓŁKA CYWILNACzarna Białostocka, PL · lot 0
270 400 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00594281 z dnia 2024-11-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Gminy Czarna Białostocka pochodzących z posesji niezamieszkałych i Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Czarna Białostocka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659036

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Torowa 14 A

1.5.2.) Miejscowość: Czarna Białostocka

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-020

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.7.) Numer telefonu: 857131340

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@czarnabialostocka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip-umczarnabialostocka.wrotapodlasia.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cea41382-962a-455b-a0a9-8e7d5d0bbb31

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Gminy Czarna Białostocka pochodzących z posesji niezamieszkałych i Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cea41382-962a-455b-a0a9-8e7d5d0bbb31

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00594281

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00030108/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.11 Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Gminy Czarna Białostocka pochodzących z posesji niezamieszkałych i Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (1 rok)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00552931

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Or.271.13.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki i sposób jego realizacji - znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ

1. Informacje ogólne
1.1 Przedmiot zamówienia
a) Obiekty użyteczności publicznej stanowiące własność Gminy Czarna Białostocka:
- odbiór i transport odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych),
- odbiór i transport odpadów komunalnych zbieranych selektywnie (Papier, Metale i tworzywa sztuczne, Szkło, Bio),
- wyposażenie miejsc zbiórki odpadów w pojemniki do zbierania odpadów niesegregowanych (zmieszanych) i segregowanych (Papier, Metale i tworzywa sztuczne, Szkło, Bio), oraz w worki na odpady segregowane, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów z dnia 10 maja 2022 r. (Dz.U. z 2022 r. poz. 906 t.j.), oraz odbiór i transport,
- podstawienie w wyznaczonych przez Zamawiającego miejscach kontenerów na odpady niesegregowane (zmieszanych) i segregowanych (Papier, Metale i tworzywa sztuczne, Szkło, Bio) oraz ich odbiór i transport,
b) Nieruchomości niezamieszkałe, które zostały objęte gminnym systemu zorganizowanym przez Gminę Czarna Białostocka – są to nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne m.in. podmioty prowadzące działalność gospodarczą, placówki oświatowe.
- odbiór i transport odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych),
- odbiór i transport odpadów komunalnych zbieranych selektywnie (Papier, Metale i tworzywa sztuczne, Szkło, Bio),
- wyposażenie właścicieli nieruchomości niezamieszkałych w worki (Papier, Metale i tworzywa sztuczne, Szkło i Bio), zgodnie z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów z dnia 10 maja 2022 r. (Dz.U. z 2022 r. poz. 906 t.j.).
c) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowany w Czarnej Białostockiej przy ul. Sosnowa 21 :
- odbiór i transport nw. odpadów:
• bioodpadów,
• odpadów z papieru, w tym z tektury, odpadów opakowaniowych z papieru i z tektury,
• tworzyw sztucznych, odpadów z tworzyw sztucznych, odpadów wielomateriałowych,
• metali, w tym odpadów opakowaniowych z metali,
• odpadów ze szkła, w tym odpadów opakowaniowych ze szkła (kolorowe i bezbarwne),
• tekstyliów i odzieży,
• zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,
• odpadów wielkogabarytowych,
• zużytych baterii i akumulatorów,
• zużytych opon,
• przeterminowanych lekarstw,
• odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstw domowych,
• odpadów niebezpiecznych i chemikaliów z gospodarstw domowych,
• odpadów niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych
w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych
w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi,
w szczególności igły i strzykawki.
- wyposażenie punktu w odpowiednie pojemniki i kontenery do zbierania odpadów,
- obsługa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
d) Odbieranie ze wskazanych przez Zamawiającego punktów odpadów typu: przeterminowane leki, zużyte baterie i akumulatory,
e) Sporządzenie i dystrybucja harmonogramu odbioru odpadów,
f) Dostarczanie materiałów informacyjnych właścicielom nieruchomości, przygotowanych przez Zamawiającego.
1.2 Na terenie nieruchomości niezamieszkałych obowiązywać będzie system mieszany workowo-pojemnikowo-kontenerowy zbiórki odpadów komunalnych.
1.3 Instalacje, w szczególności instalacje komunalne, do których podmiot odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości jest obowiązany przekazać odebrane odpady komunalne.
Cały strumień odebranych odpadów komunalnych z terenu Gminy Czarna Białostocka podczas okresu trwania umowy należy kierować do instalacji:
a) ZUOK w Białymstoku – rozumie się przez to Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku, adres ul. Gen. Władysława Andersa 40 F,
b) ZUOK w Hryniewiczach – rozumie się przez to Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach, adres 16-061 Juchnowiec Kościelny.
1.4 Wymogi dotyczące przekazywania odebranych niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych do instalacji komunalnych:
a) Wykonawca odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości obowiązany jest przekazywać niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne do właściwej dla danej frakcji odpadów instalacji tj. ZUOK Białystok i/lub ZUOK Hryniewicze.
b) W przypadku awarii instalacji wskazanych w pkt. a), Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia odpadów na własny koszt do innej instalacji komunalnej zlokalizowanej najbliżej terenu Gminy Czarna Białostocka.
1.5 Nieruchomości niezamieszkałe zostały włączone do sytemu gminnego od 01 stycznia 2023 r. Szczegółowy wykaz posesji, z których odbierane będą odpady komunalne Zamawiający przekaże Wykonawcy po podpisaniu umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany liczba nieruchomości, z których będą odbierane odpady komunalne. Ich liczba może wzrosnąć lub zmaleć w ciągu realizacji zamówienia w zależności od deklaracji, jakie zostaną złożone przez właścicieli. W przypadku zgłoszenia przez Zamawiającego nowej posesji Wykonawca uwzględni wskazany adres przy najbliższym odbiorze odpadów. Liczba właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, objętych systemem – 105 ( stan na dzień 31.08.2024 r.) z tego 90 % zlokalizowana na terenie miasta Czarna Białostocka, 10 % inne miejscowości m.in. Czarna Wieś Kościelna, Niemczyn, Machnacz, Wólka Ratowiecka.
1.6 Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i transportu odpadów komunalnych tj.:
a) zmieszanych odpadów komunalnych (kod 20 03 01),
b) bioodpadów (kod 20 01 08, 20 02 01),
c) papieru i tektury (kod 15 01 01; 20 01 01),
d) szkła (kod 15 01 07; 20 01 02),
e) tworzyw sztucznych, metali, odpadów wielomateriałowych (kod 20 01 39; 15 01 02; 20 01 40; 15 01 04; 15 01 05; 20 01 99ex),
f) odpadów tekstyliów i odzieży (kod 20 01 11, 20 01 10),
g) zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (kod 20 01 23, 20 01 35*, 20 01 36),
h) odpadów wielkogabarytowych (kod 20 03 07),
i) zużytych opon (kod 16 01 03),
j) zużytych baterii i akumulatorów (kod 20 01 33, 20 01 34*),
k) przeterminowanych leków (kod 20 01 32),
l) odpadów budowlanych i rozbiórkowych (kod odpadu: 17 01 07, 17 01 02, 17 06 04, 17 09 04),
m) odpadów niebezpiecznych (kod odpadu: 20 01 13*, 20 01 14*, 20 01 15*, 20 01 17*, 20 01 19*, 20 01 21*, 20 01 25, 20 01 26*, 20 01 27*, 20 01 28, 20 01 29*, 20 01 30, 20 01 34, 20 01 80).
n) odpadów wytworzonych podczas iniekcji domowych tj. zużyte igły, strzykawki (kod ex 20 01 99).
Zamawiający zastrzega możliwość wprowadzania nowych kodów odbieranych odpadów, bez możliwości negocjacji ceny wykonywanej usługi.

ciąg dalszy opisu przedmiotu zamówienia - znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 270400,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 453216,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 270400,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Pureco s.c. Rafał Gudewicz

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Pureco s.c. Zygmunt Gudewicz

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9662084437

7.3.4) Miejscowość: Czarna Białostocka

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 270400,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31
2024-11-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi