Zagospodarowanie terenu w kompleksie wojskowym w Grudziądzu przy ul. Czwartaków 3- 89/2024

13 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00594745
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00594745/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-11-14 13:08
Lokalizacja
Grudziądz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bddd857c-3d9e-452d-b49a-2549c18608a5
Identyfikator
8762449139
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi wycinania drzewUsługi ogrodniczeUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychUsługi w zakresie trawnikówUsługi okrzesywania drzew oraz przycinania żywopłotów

Wykonawcy

1 przyznane

PLANT-AKCJA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGdańsk, PL · lot 0
59 994 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00594745 z dnia 2024-11-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zagospodarowanie terenu w kompleksie wojskowym w Grudziądzu przy ul. Czwartaków 3- 89/2024

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: 13 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 340907277

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Czwartaków 3

1.5.2.) Miejscowość: Grudziądz

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-300

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.7.) Numer telefonu: 261483290

1.5.8.) Numer faksu: 261483222

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: 13wog.przetargi@ron.mil.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.13wog.wp.mil.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/996801

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Obrona

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie terenu w kompleksie wojskowym w Grudziądzu przy ul. Czwartaków 3- 89/2024

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bddd857c-3d9e-452d-b49a-2549c18608a5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00594745

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00229299/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.16 Wycinka drzew, zakrzaczeń, rekultywacja terenów, nasadzenia

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00542583

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 89/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 51018,50 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie terenu w kompleksie wojskowym w Grudziądzu przy ul. Czwartaków 3, zgodnie z wymaganiami określonymi dokumentacją zamówienia oraz szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia i zakresem wykonywania usługi.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
a) usunięcie istniejących krzewów/drzew wraz z usunięciem bryły korzeniowej:
1 Jałowiec
2 Jałowiec Gold
3 Żywotnik
4 Thuja brabant
5 Thuja brabant
6 Jałowiec
7 Jałowiec Gold
b) zasypanie ziemią powstałych ubytków po usunięciu brył korzeniowych, wyrównanie terenu;
c) przycięcie istniejącego szpaleru roślin – thuja szmaragd o wysokości pow. 2,5 m – pędy boczne
i górne do równej wysokości – ilość roślin 30,5 mb;
d) poprawa ułożenia istniejącej kostki brukowej w ilości ok. 52 m2 oraz obrzeży w ilości ok. 56 mb poprzez rozebranie i ponowne ułożenie kostki oraz obrzeży na podkładzie betonowym;
e) umycie ponownie ułożonej kostki oraz obrzeży;
f) usunięcie starej darni z istniejącego trawnika w ilości ok. 560 m2;
g) wyrównanie powierzchni pod nowy trawnik;
h) wykonanie nowego trawnika z trawy w rolce o gęstej, zielonej darni, pozbawionej chwastów, plam
i innych oznak chorobowych o powierzchni ok. 490 m2;
i) wykonanie dwóch rabat w kształcie litery L o łącznej powierzchni 67,32 m2 (każda rabata
o powierzchni 33,12m2), zgodnie z załączonym szkicem poglądowym, w tym: ułożenie obrzeży
w kolorze szarym o wymiarach 6 cm x 20 cm x 100 cm w ilości ok. 31 sztuk, na podkładzie betonowym, wyłożenie terenu pod kamień i nowe nasadzenia roślin agrotkaniną, zabezpieczenie agrotkaniny szpilkami, nasadzenie roślin: kosodrzewina szczepiona na pniu mugo w ilości 13 sztuk, kosodrzewina szczepiona niska ophir w ilości 16 sztuk, pokrycie rabat kamieniem grysem granitowym w kolorze szarym frakcja 16/22 mm w ilości ok. 6 ton

Wymagania jakościowe sadzonek roślin:
- materiał musi być czysty odmianowo, wyprodukowany zgodnie z zasadami agrotechniki szkółkarskiej oraz wyrównany pod względem wielkości,
- pokrój typowy dla gatunku lub odmiany, prawidłowo uformowany,
- brak uszkodzeń mechanicznych i oznak chorobowych części nadziemnych i podziemnych.
Wady niedopuszczalne sadzonek:
- uszkodzenia części nadziemnej i korzeni,
- ślady żerowania szkodników,
- oznaki chorobowe,
- uszkodzenie lub przesuszenie korzeni.
Materiał roślinny przed posadzeniem wymaga pisemnej akceptacji przez Zamawiającego.
W tym zakresie zostanie sporządzona przez Zamawiającego i podpisana przez obydwie strony umowy notatki służbowej (zasady obioru określone zostały warunkami umowy).
Pisemna akceptacja ze strony Zamawiający upoważnia Wykonawcę do przystąpienia do wykonania nasadzeń. Zamawiający wskaże dokładne miejsce wykonania nasadzeń.
Na posadzony materiał roślinny Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na okres 12 miesięcy. Termin gwarancji biegnie od dnia podpisania przez Zamawiającego i przedstawiciela Wykonawcy bezusterkowego protokołu odbioru wykonania wszystkich prac określonych umową.
W okresie gwarancji Wykonawca zobowiązuje się do nieodpłatnych uzupełnień posadzonych roślin w przypadku nie zachowania ich żywotności (w przypadku nie przyjęcia się sadzonek - Wykonawca we własnym zakresie dokona powtórnego nasadzenia bez obciążania Zamawiającego kosztem nowych sadzonek i pracami dokonania nasadzeń - te elementy winny być wkalkulowane w cenie oferty) przy zachowaniu tych samych parametrów w terminie ustalonym z Zamawiającym, poza przypadkami spowodowanymi nieprzewidzianymi okolicznościami (takimi jak niekorzystne warunki atmosferyczne - powstanie wiatrołomu). Na taką okoliczność powstania szkód losowych Zamawiający sporządzi stosowny protokół opatrzony dokumentacja fotograficzną i prześle do akceptacji Wykonawcy.
j) obfite podlanie wodą nowo wykonanego trawnika oraz nasadzonej roślinności (Wykonawca organizuje we własnym zakresie wodę do podlania wykonanego trawnika i w cenie umowy) i nasadzonej roślinności).

Pozostałe wymagania:
1) Pozyskane gałęzie z przycięcia thuji oraz drzew, krzewów mielone będą na miejscu lub wywożone bez wypalania, Wykonawca zutylizuje je we własnym zakresie i w cenie umowy.
2) Wycinkę oraz zabiegi pielęgnacyjne drzew Wykonawca będzie zobowiązany prowadzić zgodnie
z przepisami BHP w sposób niepowodujący uszkodzenia sąsiedniego drzewa, zabudowy, bez stwarzania zagrożenia dla ludzi i mienia.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonywania prac objętych przedmiotem zamówienia zgodnie
z przepisami BHP i PPOŻ. oraz ponosi pełną odpowiedzialność w tym zakresie.
Wykonawca przed przystąpieniem do realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do udziału w szkoleniu w zakresie przepisów BHP na danym kompleksie wojskowym.
Wykonawca realizując usługę na terenach administrowanych przez 13 Wojskowy Oddział Gospodarczy zobowiązany jest do przestrzegania przepisów dotyczących ochrony środowiska, przepisów przeciwpożarowych, BHP i porządkowych obowiązujących na terenie danych jednostek.
3) Wszystkie prace realizowane przez osoby wykonujące czynności po stronie Wykonawcy, prowadzone będą pod nadzorem pracownika Sekcji Ochrony Środowiska 13 WOG lub pracownika Sekcji Obsługi Infrastruktury Grudziądz lub Mistrza kompleksu.
4) Prace powinny być wykonane zgodnie z ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U z 2023 poz.1336 t.j.).
5) Przed wykonaniem prac Wykonawca powinien zwrócić szczególną uwagę na występowanie gniazd lęgowych, w przypadku zaistnienia takiej sytuacji należy zaprzestać wykonywania prac
i zgłosić ten fakt przedstawicielowi Sekcji Ochrony Środowiska 13 WOG.
6) Wykonawca przed rozpoczęciem prac zobowiązany jest uzgodnić z upoważnionym treścią umowy pracownikiem Sekcji Ochrony Środowiska 13 WOG, realizację czynności.
Wykonawca zgłasza gotowość do dokonania oględzin przedstawicielowi Zamawiającego określonemu w § 3 umowy. Po uzgodnieniu terminu oględziny i dokonaniu oględzin Przedstawiciel Zamawiającego sporządzi protokół z dokonanych czynności podpisaną przez obydwie Strony.
Podpisanie protokołu bez uwag oznacza, iż Wykonawca powziął wszelkie niezbędne informacje umożliwiające pełną, niezakłóconą realizację umowy - Załącznik Nr 5 do projektowanych postanowień umowy.
7) Prace należy wykonywać całościowo na terenie danego kompleksu tj. rozpoczynając prace na danym obiekcie, Wykonawca ich nie przerywa celem „późniejszego” dokończenia.
Prace rozpoczęte na danym terenie winny być realizowane w ciągłości do momentu zakończenia
i uprzątnięcia terenu w tym utylizacji gałęzi i wywiezienia drewna.
Wykonawca może realizować usługę równocześnie na wszystkich kompleksach wojskowych jeżeli dysponuje odpowiednio zasobami technicznymi i osobowymi oraz nie będzie to prowadzić
do przerywanej realizacji usługi w poszczególnych kompleksach.
8) Osoba odpowiedzialna za umowę ze strony Zamawiającego jest jedyną osobą upoważnioną do podejmowania decyzji w zakresie prowadzonych prac, zabrania się wykonywania prac zleconych przez inne osoby (użytkowników kompleksu wojskowych), wykonanie takich prac wykonawca realizuje na swoją odpowiedzialność i swój koszt.

Wykonawca zobowiązany jest do:
 zapewnienia bezpieczeństwa pracy pracowników wykonujących usługę i poszczególne czynności
(w szczególności do przeszkolenia pracowników i wyposażenie ich w sprzęt zabezpieczający);
 zagwarantowania bezpieczeństwa i ochrony zdrowia osobom przebywającym na terenie usług.
Wykonawca w przypadku niezapewnienia warunków jak powyżej ponosi odpowiedzialność za szkody
i sytuacje powstałe w wyniku jego działań lub zaniechania.
W przypadku uszkodzenia infrastruktury technicznej (o ile dotyczy) Wykonawca zobowiązuje się do naprawienia powstałych szkód do pełnej wysokości przez doprowadzenie na własny koszt do stanu pierwotnego (przed uszkodzeniem) lub na żądanie Zamawiającego naprawienia szkody.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77211400-6 - Usługi wycinania drzew

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

77300000-3 - Usługi ogrodnicze

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

77340000-5 - Usługi okrzesywania drzew oraz przycinania żywopłotów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 59994,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 109296,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 59994,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PLANT-AKCJA Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5833462767

7.3.3) Ulica: Heweliusza 11

7.3.4) Miejscowość: Gdańsk

7.3.5) Kod pocztowy: 80-890

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 59994,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 25 dni

2024-11-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi