Zakup sprzętu, oprogramowania oraz usług w ramach programu "Cyberbezpieczny samorząd"

GMINA SZCZUCIN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00594756
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00594756/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-11-14 13:09
Lokalizacja
Szczucin, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-773251d3-d237-413b-8590-921d3f2abadb
Identyfikator
8711769963
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi dostawy oprogramowaniaSerweryUsługi wdrażania oprogramowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00594756 z dnia 2024-11-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup sprzętu, oprogramowania oraz usług w ramach programu "Cyberbezpieczny samorząd"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SZCZUCIN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660772

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wolności 3

1.5.2.) Miejscowość: Szczucin

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-230

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@umigszczucin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.malopolska.pl/umigszczucin

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-773251d3-d237-413b-8590-921d3f2abadb

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup sprzętu, oprogramowania oraz usług w ramach programu "Cyberbezpieczny samorząd"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-773251d3-d237-413b-8590-921d3f2abadb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00594756

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00036779/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Zakup sprzętu, oprogramowania oraz usług w ramach programu "Cyberbezpieczny samorząd"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamawiający informuje, iż zamówienie dofinansowane jest z zakresu cyberbezpieczeństwa w ramach realizacji projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” dofinansowanego w formie grantu z programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa”. W prowadzonym

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00574239

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.1.9.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest:
a) Doposażenie infrastruktury informatycznej Urzędu w serwery z wymaganymi komponentami, macierz dyskową, bibliotekę taśmową, serwer plików NAS wraz z dyskami w celu poprawy wydajności oraz bezpieczeństwa. Rozwinięcie i zabezpieczenie infrastruktury sieciowej o zarządzalne urządzenia sieciowe oraz urządzenie UTM. Zapewnienie ochrony przeciwnapięciowej poprzez doposażenie jednostki w urządzenia typu UPS. Zakup niezbędnego oprogramowania wraz z licencjami do wykonywania kopii zapasowych, zarządzania i aktualizacjami systemów operacyjnych, antywirusowego oraz oprogramowania serwerowego,
b) wdrożenie zakupionych urządzeń oraz oprogramowania, szkolenie kadry informatycznej z wdrożonych rozwiązań.
4.2. Przedmiot umowy obejmuje również udostępnienie Zamawiającemu na wyłączność kluczy licencyjnych do oprogramowania oraz na żądanie Zamawiającego doręczenie dokumentów licencyjnych wystawionych przez producenta oprogramowania uprawniających do korzystania z licencji zgodnie z prawem.
4.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

48820000-2 - Serwery

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu w wymaganym terminie , tj. do 04/11/2024 do godz. 9:00 złożono ofertę od następującego Wykonawcy:
1. Digitaled Sp.zo.o. Ul. Wita Stwosza 9a/3 83-000 Pruszcz Gdański, cena: 752 961,26 zł . Zamawiający udostępnił przed otwarciem ofert informację że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę: 719 282,48 zł brutto.
Zamawiający, dokonał szczegółowej analizy oraz stanu faktycznego zaangażowania środków, zobowiązań oraz dotychczasowego wykonania budżetu Zamawiającego oraz po rozważeniu ewentualnej możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty, podjął decyzję, że zwiększenie takie jest niemożliwe.
Zamawiający wskazuje, że kwota 719 282,48 zł stanowi na moment unieważnienia maksymalną, jaką Zamawiający przewiduje do wykorzystania na sfinansowanie Zamówienia.
2024-11-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy