Awaryjne zabezpieczenie wiaduktu drogowego usytuowanego w ciągu drogi krajowej nr 94 w Sosnowcu w zakresie montażu siatek zabezpieczających.
Miejski Zakład Usług Komunalnych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00597408
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00597408/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-11-15 12:31
- Lokalizacja
- Sosnowiec, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-694990f3-ce2f-41a1-a781-1ad10beea8e0
- Identyfikator
- 6443453672
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00597408 z dnia 2024-11-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Awaryjne zabezpieczenie wiaduktu drogowego usytuowanego w ciągu drogi krajowej nr 94 w Sosnowcu w zakresie montażu siatek zabezpieczających.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zakład Usług Komunalnych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 27681549000000
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plonów 22i
1.5.2.) Miejscowość: Sosnowiec
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-200
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: m.wygledacz@um.sosnowiec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.mzuk.sosnowiec.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Awaryjne zabezpieczenie wiaduktu drogowego usytuowanego w ciągu drogi krajowej nr 94 w Sosnowcu w zakresie montażu siatek zabezpieczających.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-694990f3-ce2f-41a1-a781-1ad10beea8e0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00597408
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00575254
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W niniejszym przypadku zachodzą przesłanki do udzielenia zam. pub. w trybie z wolnej ręki, zgodnie z art. 214ust.1pkt5uPzp, który przewiduje możliwość zastos. trybu w sytuacjach wymagających pilnych działań w celu ochrony zdrowia, życia lub mienia, a niezwłoczne podjęcie działań nie pozwala na przeprowadzenie innych procedur. Stan techniczny betonu określa się jako zły na podstawie powstałego uszkodzenia, którego konsekwencjami były wcześniejsze prace polegające na skuciu luźnych fragm. betonu. Wdniu01.10br. doszło do incydentu, w którym duży fragment betonu oderwał się od konstrukcji wiaduktu, co doprowadziło do uszkodzenia infrastruktury drogowej pod wiaduktem. Pomimo tych działań, uszkodzenia betonu postępują. Z każdym dniem stan tech. wiaduktu się pogarsza, a obecnie zachodzi bezpośrednie zagrożenie dalszego odpadania fragm. konstrukcji. Udzielenie zam. w tym trybie jest uzasadnione koniecznością podjęcia działań w celu ochrony zdrowia i życia oraz zapewnienia bezp. infrastruktury.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.C.271.1.114.2024.MW
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest awaryjne zabezpieczenie wiaduktu drogowego usytuowanego w ciągu drogi krajowej nr 94 w Sosnowcu w zakresie montażu siatek zabezpieczających, w tym wykonanie robót budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową , specyfikacją techniczną i postanowieniami projektowanych postanowień umownych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45221100-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: NOWAK - MOSTY SP. Z O.O.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6292472541
7.3.4) Miejscowość: DĄBROWA GÓRNICZA
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-05
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 356700,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-12-03| 2024-11-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |