Zaprojektowanie i wykonanie hydroizolacji ścian fundamentowych w budynku Zakładu Medycyny Sądowej przy ul. Oczki 1 w Warszawie, znak sprawy: AEZ/S-086/2024

Warszawski Uniwersytet Medyczny

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00597639
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00597639/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-11-15 13:08
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cab8b1ee-857d-429a-8467-ee8e659b3152
Identyfikator
5250005828
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynieryjneRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00597639 z dnia 2024-11-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie hydroizolacji ścian fundamentowych w budynku Zakładu Medycyny Sądowej przy ul. Oczki 1 w Warszawie, znak sprawy: AEZ/S-086/2024

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Warszawski Uniwersytet Medyczny

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288917

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żwirki i Wigury 61

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-091

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: +48 22 57 20 376

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: aez@wum.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wum.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wum.ezamawiajacy.pl/pn/wum/demand/166779/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zaprojektowanie i wykonanie hydroizolacji ścian fundamentowych w budynku Zakładu Medycyny Sądowej przy ul. Oczki 1 w Warszawie, znak sprawy: AEZ/S-086/2024

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cab8b1ee-857d-429a-8467-ee8e659b3152

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00597639

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00079915/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Zaprojektowanie i wykonanie hydroizolacji ścian fundamentowych budynku Zakładu Medycyny Sądowej wraz z likwidacją skutków zawilgoceń pomieszczeń piwnicznych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00412963

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: AEZ/S-086/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 473780,49 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu hydroizolacji budynku Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Oczki 1 w Warszawie wraz z likwidacją skutków zawilgoceń pomieszczeń piwnicznych, na warunkach określonych w Projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ.
2. Szczegółowy zakres prac projektowych i wykonania robót budowlanych, został określony w Programie Funkcjonalno-Użytkowym, zawierającym Ekspertyzę Techniczną, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.
3. Usługi projektowe i wykonanie robót budowlanych, stanowiących przedmiot zamówienia Wykonawca wykona, w następujących etapach:
1) Etap I – opracowanie Dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego pn. Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w budynku Zakładu Medycyny Sądowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Oczki 1 w Warszawie wraz z likwidacją skutków zawilgoceń pomieszczeń piwnicznych, zgodnie założeniem zawartymi w Programie Funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym Załącznik nr 2 do Umowy. W ramach tego Etapu Wykonawca uzyska prawomocną decyzję umożliwiającą realizację robót budowlanych,
2) Etap II – wykonanie robót budowlanych, w oparciu o opracowaną Dokumentację projektowo-kosztorysową, o której mowa w pkt 1 wraz z pełnieniem Nadzoru Autorskiego w całym okresie wykonywania robót budowlanych,
- z zachowaniem terminów określonych w Rozdziale IV SWZ oraz w § 3 Projektu Umowy.
4. W oparciu o art. 131 ust. 2 ustawy, Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej po zgłoszeniu takiego zapotrzebowania. Wniosek w sprawie wizji lokalnej należy złożyć nie później niż do dnia 19.07.2024 r., na platformie.
5. Zamawiający jednocześnie informuję, że wizja lokalna nie jest obowiązkowa. W świetle powyższego oferta Wykonawcy, który nie będzie uczestniczył w takiej wizji nie będzie podlegała odrzuceniu, w oparciu o art. 226 ust. 1 pkt. 18 ustawy.
6. Zamawiający wymaga, aby zgodnie z art. 95 ustawy, czynności polegające na wykonaniu iniekcji ciśnieniowych ścian, tynkowaniu i malowaniu ścian, o ile nie są wykonywane przez osoby w ramach prowadzonej przez nie działalności gospodarczej, były wykonywane przez pracowników zatrudnionych przez Wykonawcę lub podwykonawców na podstawie umowy o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 ze zm.).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 09.10.2024 r. Zamawiający poinformował Wykonawców o wyborze najkorzystniejszej oferty poprzez publikację wyników na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem: https://wum.ezamawiajacy.pl/pn/wum/demand/166779/notice/public/details oraz przesłał, za pomocą platformy zakupowej https://wum.ezamawiajacy.pl , zawiadomienie o wyborze oferty w zakresie niniejszego postępowania.
W dniu 21.10.2024 r. przekazał Wykonawcy Kowago-Inżyniweria Nejman Barbara, Os. Parkowe 6b 05-462 Wiązowna, zaproszenie do podpisania umowy.
W związku z niepodpisaniem umowy w wyznaczonym terminie przez Wykonawcę, Zamawiający w dniu 24.10.2024 r. ponownie wysłał Wykonawcy wezwanie do zawarcia umowy, informując go, że niepodpisanie umowy w terminie do dnia 28.10.2024 r. traktowane będzie jako uchylanie się od jej zawarcia.
W związku z brakiem jakiejkolwiek reakcji ze strony Wykonawcy na drugie wezwanie przesłane przez Zamawiającego, Zamawiający uznaje, że Wykonawca nie jest zainteresowany realizacją zamówienia publicznego, a więc tym samym odstąpił od zawarcia umowy.
Biorąc pod uwagę powyższe oraz fakt, że ceny ofert pozostałych Wykonawców nie mieszczą się w kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, tj. 582 750,00 zł, Zamawiający unieważnia postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 999000,01 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2952000,00 PLN

2024-11-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane