„Drążenie chodnika przebitkowego z poprzeczni Koberwein do komory Koberwein na poz. III”
KOPALNIA SOLI "WIELICZKA" SPÓŁKA AKCYJNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00598684
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00598684/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-11-18 07:33
- Lokalizacja
- Wieliczka, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f7e3374d-f2a1-46f2-8ef7-c90b745b100f
- Identyfikator
- 6830003427
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00598684 z dnia 2024-11-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Drążenie chodnika przebitkowego z poprzeczni Koberwein do komory Koberwein na poz. III”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: KOPALNIA SOLI "WIELICZKA" SPÓŁKA AKCYJNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000041683
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Park Kingi 1
1.5.2.) Miejscowość: Wieliczka
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-020
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat.sa@kopalnia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kopalniawieliczka.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://kopalniawieliczka.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Górnictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Drążenie chodnika przebitkowego z poprzeczni Koberwein do komory Koberwein na poz. III”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f7e3374d-f2a1-46f2-8ef7-c90b745b100f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00598684
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00507913
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KSW/2024/INP/99
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót górniczych polegających na drążeniu oraz przebudowie chodnika z poprzeczni Koberwein do komory Koberwein na poziomie III zakładu Kopalnia Soli „Wieliczka”, zwanych dalej „robotami górniczymi.
2. Zakres prac w ramach robót górniczych.
W ramach wykonania robót górniczych Wykonawca jest zobowiązany:
1) zorganizować plac (rejon) robót,
2) wprowadzić zmiany lub uzupełnienia w technologii wykonywania robót w przypadku wskazanym w pkt. 2,
3) zapewnić materiały niezbędne do realizacji robót górniczych,
4) zapewnić maszyny i urządzenia niezbędne do wykonania robót górniczych,
5) zapewnić osoby posiadające odpowiednie uprawnienia i kwalifikacje do nadzoru nad prowadzonymi robotami górniczymi,
6) zapewnić obsługę mierniczą,
7) zrealizować roboty górnicze.
3. Technologia wykonywania robót
3.1 W przypadku, gdy opracowana przez Zamawiającego technologia wykonywania robót, stanowiąca część załącznika nr 2 do wzoru umowy, będzie w jego opinii niekompletna lub niedostosowana do sposobu wykonywania robót górniczych stosowanego przez Wykonawcę, jest on uprawniony do wprowadzenia zmian lub uzupełnień w tej technologii. W takim przypadku Wykonawca jest zobowiązany do zgłoszenia Zamawiającemu w ciągu 5 dni roboczych od daty zawarcia umowy zamiaru wprowadzenia takich zmian lub uzupełnień oraz do uzgodnienia opracowanych zmian lub uzupełnień z odpowiednimi służbami podległymi Kierownikowi Ruchu Zakładu Górniczego Kopalnia Soli „Wieliczka” (zwanego dalej KRZG), a następnie jej przedłożenia do zatwierdzenia przez KRZG.
3.2 Zmiany lub uzupełnienia technologii wykonywania robót, o których mowa w pkt 3.1, winny być opracowane w formie pisemnej w trzech egzemplarzach i złożone do zatwierdzenia w terminie do 14 dni, licząc od daty zawarcia umowy.
3.3 KRZG jest zobowiązany do zatwierdzenia przedstawionych zmian lub uzupełnień w terminie do 5 dni roboczych, licząc od daty jej otrzymania od Wykonawcy, z zastrzeżeniem postanowień pkt 3.4.
3.4 Wykonawca jest zobowiązany do dokonania zmian w przedstawionym opracowaniu w przypadku wniesienia uwag przez KRZG w terminie do 3 dni roboczych. Termin, o którym mowa w pkt 5.3, biegnie na nowo licząc od daty doręczenia KRZG zmienionego opracowania.
4. Wykonanie górniczych robót.
4.1 Roboty górnicze winny być wykonane zgodnie z:
1) opracowanym przez Zamawiającego projektem technicznym pod nazwą: „Projekt techniczny wraz z technologią drążenia chodnika obejściowego z poprzeczni Koberwein do komory Koberwein na poziomie III w Kopalni Soli „Wieliczka” S.A.” z czerwca 2024 roku, stanowiącym załącznik nr 2 do wzoru umowy,
2) pozwoleniem nr 22/24 Konserwatora Zabytków Krakowskich Żup Solnych z dnia 23 sierpnia 2024 roku, znak DK-453-25/24, stanowiącym załącznik nr 4 do wzoru umowy,
3) Instrukcją bezpiecznego wykonywania prac za pomocą elektronarzędzi, stanowiącą załącznik nr 5 do wzoru umowy,
4) Instrukcją wstawiania na tor wykolejonych wozów dołowych, stanowiącą załącznik nr 6 do wzoru umowy,
5) Instrukcją bezpiecznego wykonywania transportu ręcznego na powierzchni i w wyrobiskach podziemnych Kopalni Soli „Wieliczka”, stanowiącą załącznik nr 7 do wzoru umowy,
6) Instrukcją impregnacji ogniochronnej drewnianych elementów obudowy i wystroju wyrobisk w K.S. „Wieliczka” S.A. do materiału trudno zapalnego, stanowiącą załącznik nr 8 do wzoru umowy,
7) Instrukcją bezpiecznego wykonywania obrywki stropów i ociosów w podziemnych wyrobiskach korytarzowych i komorowych Kopalni Soli „Wieliczka”, stanowiącą załącznik nr 9 do wzoru umowy,
8) zarządzeniem KRZG nr KSW/Z/KRZG/48/2023 z dnia 16 czerwca 2023 r. w sprawie doboru obudowy dla wyrobisk w Kopalni Soli „Wieliczka”, stanowiącym załącznik nr 10 do wzoru umowy, w zakresie obejmującym weryfikację przyjętych w dokumentacji projektowej rozwiązań technicznych.
9) ofertą złożoną przez Wykonawcę w ramach postępowania przetargowego.
4.2. Szacunkowy zakres robót górniczych określa poniższy przedmiar:
L.p Projektowane roboty Ilość Jedn.
1) Przybierka górotworu wraz z odstawą urobku 739 m³
2) Wykonanie otworów kontrolnych 636 m
3) Zabudowa odrzwi z drewna okrągłego 80 szt.
4) Zabudowa stojaków z drewna okrągłego 24 szt.
5) Zabudowa półodrzwi z drewna okrągłego 10 szt.
6) Zabudowa stropnic z drewna okrągłego 20 szt.
7) Wykładka stropu deskami 0,05 m 250 m²
8) Wykładka ociosu deskami 0,032 m 62 m²
9) Rabowanie stojaków wraz z wykładką 7 szt.
10) Rabowanie tamy wentylacyjnej 1 szt.
4.3 Wykonawca jest zobowiązany do jednoczesnego rozpoczęcia robót na dwóch przodkach. Pierwszy przodek, obejmujący drążenie nowego chodnika od strony poprzeczni Koberwein (opisany w projekcie technicznym stanowiącym załącznik nr 2 do wzoru umowy, jako etap 1) oraz drugi przodek, obejmujący drążenie nowego chodnika od strony poprzeczni Lilienbach (opisany w projekcie technicznym stanowiącym załącznik nr 2 do wzoru umowy, jako etap 3).
Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia i zasad jego realizacji zawarte zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 8 do specyfikacji, który dostępny jest pod adresem: https://kopalniawieliczka.ezamawiajacy.pl
4.5.3.) Główny kod CPV: 45255500-4 - Roboty wiertnicze i górnicze
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3551329,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6848823,27 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3551329,80 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GÓRTECH PRZEDSIĘBIORSTWO GÓRNICZE - Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6831862658
7.3.3) Ulica: Park Kingi 1
7.3.4) Miejscowość: Wieliczka
7.3.5) Kod pocztowy: 32-020
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Przedsiębiorstwo Rewitalizacji Obiektów Podziemnych Sp. z o.o., Os. Złota Podkowa 31/5, 31-352 Kraków, wykonanie następującej części przedmiotu umowy: Roboty górnicze od poprzeczni Koberwein
Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Górnicze GÓRTECH RD Sp. z o.o., Park Kingi 1, 32-020 Wieliczka, wykonanie następującej części przedmiotu umowy: Odstawa urobku
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3551329,80 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-11-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |