Sukcesywne dostawy fabrycznie nowych materiałów eksploatacyjnych do drukarek komputerowych i urządzeń wielofunkcyjnych dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie - dostawy okresowe

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00599146
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00599146/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-11-18 10:00
Lokalizacja
Rzeszów, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7363a867-e302-4710-8948-a86a9f3ba679
Identyfikator
8130269288
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wkłady drukująceToner do drukarek laserowych/faksówTaśmy barwiące

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00599146 z dnia 2024-11-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywne dostawy fabrycznie nowych materiałów eksploatacyjnych do drukarek komputerowych i urządzeń wielofunkcyjnych dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie - dostawy okresowe

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690316970

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dąbrowskiego 30

1.5.2.) Miejscowość: Rzeszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 35-036

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia-publiczne@rz.policja.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.podkarpacka.policja.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://podkarpacka-policja.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywne dostawy fabrycznie nowych materiałów eksploatacyjnych do drukarek komputerowych i urządzeń wielofunkcyjnych dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie - dostawy okresowe

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7363a867-e302-4710-8948-a86a9f3ba679

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00599146

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00222060/42/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.23 Sukcesywne dostawy fabrycznie nowych materiałów eksploatacyjnych do drukarek komputerowych, telefaksów i urządzeń wielofunkcyjnych dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie - dostawy okresowe

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00546306

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/49/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych materiałów eksploatacyjnych do drukarek komputerowych, urządzeń wielofunkcyjnych i faksów zwanych dalej „urządzeniami” dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
2. Szczegółowy opis potrzeb Zamawiającego zawarty został w Załączniku nr 1/I do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Załączniku nr 2/I do SWZ - Formularz oferty.
3. Zamawiający informuje, że dopuszcza składanie ofert na materiały eksploatacyjne jakościowo równoważne, spełniające równoważne parametry.
4. Pod pojęciem „oryginalne” materiały eksploatacyjne Zamawiający rozumie materiały wyprodukowane wyłącznie przez producentów urządzeń wymienionych w Załączniku nr 2/I do SWZ (dla Części nr I) i w Załączniku nr 2/II do SWZ (dla Części nr II).
5. Przez produkt „równoważny” Zamawiający rozumie produkt oferowany przez innych producentów materiałów eksploatacyjnych, kompatybilny z urządzeniem, do którego jest zamówiony, o parametrach takich samych bądź lepszych (pojemność tuszu/tonera, wydajność i jakość wydruku) w stosunku do produktu oryginalnego produkowanego przez producenta urządzenia.
6. Pod pojęciem „fabrycznie nowe” Zamawiający rozumie produkty wykonane z nowych elementów bez śladów użytkowania lub uszkodzenia, nieregenerowane (które zostały napełnione środkiem drukującym bez wymiany części zużywających się), w oryginalnych opakowaniach producenta
z widocznym logo, symbolem produktu i terminem przydatności do użytku, posiadające wszelkie zabezpieczenia szczelności zbiorników z tonerem. Kompatybilne i rozpoznawalne przez urządzenia drukujące o parametrach takich samych bądź lepszych w stosunku do produktu oryginalnego.
7. Zamawiający dopuszcza aby przedmiotem zamówienia były materiały refabrykowane/reprodukowane, pod pojęciem których Zamawiający rozumie materiały eksploatacyjne wyprodukowane z wykorzystaniem zużytych zasobników oryginalnych OEM ( z wyłączeniem elementów ruchomych), z których zostały wyselekcjonowane materiały pełnowartościowe plastikowe lub metalowe wzbogacone o elementy fabrycznie nowe takie jak: bębny światłoczułe, wałki, proszki, chipy, plomby.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30192113-6 - Wkłady drukujące

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30125110-5 - Toner do drukarek laserowych/faksów

30192300-4 - Taśmy barwiące

4.5.5.) Wartość części: 98051,22 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych materiałów eksploatacyjnych do drukarek komputerowych, urządzeń wielofunkcyjnych i faksów zwanych dalej „urządzeniami” dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
2. Szczegółowy opis potrzeb Zamawiającego zawarty został w Załączniku nr 1/II do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia i w Załączniku nr 2/II do SWZ – Formularz oferty.
3. Zamawiający informuje, że dopuszcza składanie ofert na materiały eksploatacyjne jakościowo równoważne, spełniające równoważne parametry.
4. Pod pojęciem „oryginalne” materiały eksploatacyjne Zamawiający rozumie materiały wyprodukowane wyłącznie przez producentów urządzeń wymienionych w Załączniku nr 2/I do SWZ (dla Części nr I) i w Załączniku nr 2/II do SWZ (dla Części nr II).
5. Przez produkt „równoważny” Zamawiający rozumie produkt oferowany przez innych producentów materiałów eksploatacyjnych, kompatybilny z urządzeniem, do którego jest zamówiony, o parametrach takich samych bądź lepszych (pojemność tuszu/tonera, wydajność
i jakość wydruku) w stosunku do produktu oryginalnego produkowanego przez producenta urządzenia.
6. Pod pojęciem „fabrycznie nowe” Zamawiający rozumie produkty wykonane z nowych elementów bez śladów użytkowania lub uszkodzenia, nieregenerowane (które zostały napełnione środkiem drukującym bez wymiany części zużywających się), w oryginalnych opakowaniach producenta
z widocznym logo, symbolem produktu i terminem przydatności do użytku, posiadające wszelkie zabezpieczenia szczelności zbiorników z tonerem. Kompatybilne i rozpoznawalne przez urządzenia drukujące o parametrach takich samych bądź lepszych w stosunku do produktu oryginalnego.
7. Zamawiający dopuszcza aby przedmiotem zamówienia były materiały refabrykowane/reprodukowane, pod pojęciem których Zamawiający rozumie materiały eksploatacyjne wyprodukowane z wykorzystaniem zużytych zasobników oryginalnych OEM ( z wyłączeniem elementów ruchomych), z których zostały wyselekcjonowane materiały pełnowartościowe plastikowe lub metalowe wzbogacone o elementy fabrycznie nowe takie jak: bębny światłoczułe, wałki, proszki, chipy, plomby.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30192113-6 - Wkłady drukujące

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30125110-5 - Toner do drukarek laserowych/faksów

30192300-4 - Taśmy barwiące

4.5.5.) Wartość części: 354072,41 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w dniu 15 października 2024 r. wszczął postępowania o udzielenie zamówienia publicznego którego przedmiotem była dostawa fabrycznie nowych materiałów eksploatacyjnych do drukarek komputerowych, urządzeń wielofunkcyjnych i faksów dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W punkcie 6 Załącznika nr 1/II do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia – Część nr II, Zamawiający wskazał wymagania stawiane Wykonawcy, w tym m.in. wymóg, aby dostarczone materiały eksploatacyjne były wyprodukowane nie wcześniej niż 6 miesięcy przed terminem ich dostawy do Zamawiającego.
W Załączniku nr 2/II do SWZ – Formularz oferty – Część nr II, Zamawiający wskazał nazwy urządzeń do jakich dostarczane będą materiały eksploatacyjne stanowiące przedmiot zamówienia, a także typy kasety/ wkładu/taśmy/bębna jakich oczekuje Zamawiający. W poz. 33 Formularza ofertowego Zamawiający wskazał, że przedmiotem zamówienia jest dostawa tonera czarnego W9014MC do urządzenia HP LaserJet Managed E82560 dn: W 9014MC (lub równoważnego).
W dniu 30 października 2024 r. wpłynęło do Zamawiającego zapytanie do treści SWZ, w którym to jeden z potencjalnych Wykonawców wskazywał, że aktualne oznaczenie tonera czarnego W9014MC to: Toner – W9037MC. Zamawiający pismem z dnia 31 października 2024 r. (l.dz. SZ-1514/2024) przekazał, na podstawie art. 284 ust. 2 ustawy Pzp, za pośrednictwem Platformy Zakupowej Zamawiającego, wyjaśnienia treści SWZ, w których wskazał, że Zamawiający w pozycji 33 Formularza ofertowego dopuszcza również model tonera W9037MC. Zamawiający nie mając na ówczesny czas wiedzy, że produkcja tonera o symbolu: W9014 MC została zakończona w lipcu 2019 r., nie dokonał zmiany treści SWZ poprzez wykreślenie go z formularza ofertowego i zastąpienie go tonerem który obecnie jest dedykowany do urządzenia HP LaserJet Managed E82560 dn.
W dniu 4 listopada 2024 r. o godz. 9:00 upłynął termin składania ofert
w przedmiotowym postępowaniu. Do wyznaczonego dnia i godziny ofertę złożyli nw. Wykonawcy:
 KOMAX 9 Sp. z o.o., ul. Przemysłowa 2, 10 – 418 Olsztyn,
 PRAXIS ŁÓDŹ Pilecka i Petlak Spółka Jawna, ul. Przędzalniania 35, 90 – 035 Łódź,
 TonaTuszu.pl Sp. z o.o., ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa,
 JM DATA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K. , ul. Zwoleńska 65 A, 04 – 761 Warszawa,
 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MULTIKOM Adam Papierski, ul. Fabryczna 15, 85 – 741 Bydgoszcz.
Wykonawcy: Komax 9 Sp. z o.o., Tona Tuszu.pl Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MULTIKOM Adam Papierski zaoferowali dostawę tonera, którego symbol został przez Zamawiającego wskazany w poz. 33 Formularza ofertowego, a więc W9014MC. Pozostali Wykonawcy wskazali toner W9037MC. Ww. tonery różnią się nie tylko symbolem, ale także wydajnością.
Po otwarciu ofert, wpłynęło do Zamawiającego pismo, którego załącznikiem była informacja HP INC Polska Sp. z o.o., ul. Szturmowa 2A, 02 – 678 Warszawa, w której to wskazano, że produkcja wkładów drukujących o symbolu W9014MC i wydajności 69 tyś. stron wg normy ISO/IEC 19752 została zakończona w lipcu 2019 roku. Jednocześnie wskazano, że ww. toner został zastąpiony tonerem o symbolu W9037MC o wydajności 58 tys. stron wg normy ISO/IEC 19752.
W związku z powyższym Zamawiający formułując Opis przedmiotu zamówienia i Formularz ofertowy, popełnił błąd wskazując w pozycji 33 Formularza ofertowego, iż wymaga dostarczenia tonera o symbolu W9014 MC (bądź równoważnego spełniającego parametry ww. tonera). Wykonawcy nie są w stanie zaoferować tego tonera zważywszy na fakt, że produkcja ww. wkładu drukującego została zakończona w lipcu 2019 r., przy jednoczesnym wymogu Zamawiającego, co do tego, iż toner nie może być wyprodukowany wcześniej niż 6 miesięcy przed terminem ich dostawy.

Ze względu na ograniczoną liczbę znaków w polu w ogłoszeniu nie podano całości uzasadnienia faktycznego unieważnienia postępowania

2024-11-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy