Poprawa efektywności energetycznej poprzez obniżenie energochłonności oświetlenia na terenie Gminy Rydzyna

GMINA RYDZYNA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00602330
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00602330/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-11-19 11:52
Lokalizacja
Rydzyna, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ab03d9da-903e-4752-90e5-eeb2b6b7995a
Identyfikator
6972207200
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Wykonawcy

1 przyznane

ENEA OŚWIETLENIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSzczecin, PL · lot 0
1 530 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00602330 z dnia 2024-11-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej poprzez obniżenie energochłonności oświetlenia na terenie Gminy Rydzyna

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RYDZYNA

1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050735

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Rydzyna

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-130

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: 065 538 84 34

1.5.8.) Numer faksu: 065 538 85 13

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rydzyna@rydzyna.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rydzyna.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/979374

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa efektywności energetycznej poprzez obniżenie energochłonności oświetlenia na terenie Gminy Rydzyna

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ab03d9da-903e-4752-90e5-eeb2b6b7995a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00602330

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00036799/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Zadania z zakresu poprawy efektywności energetycznej, rozwoju odnawialnych źródeł energii i ograniczenia kosztów zakupu ciepła lub energii

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W związku z faktem, że Enea Oświetlenie Sp. z o. o. jest właścicielem 781 sztuk nieenergooszczędnych opraw oświetleniowych, Gmina Rydzyna wystąpiła z wnioskiem o wyrażenie zgody na przeprowadzenie inwestycji na majątku ENEA Oświetlenie Sp. z o. o. ENEA Oświetlenie Sp. z o. o. jako właściciel sieci, nie wyraziła zgody na podejmowanie jakichkolwiek działań na własnej sieci oświetleniowej przez podmioty trzecie.
Ponadto Gmina Rydzyna jest właścicielem 69 sztuk nieenergooszczędnych opraw oświetleniowych, których wymiana powinna zostać dokonana również przez ENEA Oświetlenie Sp. z o. o. z uwagi na fakt, że prace budowlane będą wykonywane pod napięciem.
Z uwagi na powyższe Gmina Rydzyna przeprowadzi postępowanie na podstawie art. 304 i art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a i b ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IGK.271.15.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach realizacji zadania pn.:
Poprawa efektywności energetycznej poprzez obniżenie energochłonności oświetlenia na terenie Gminy Rydzyna, obejmujące wymianę na istniejących słupach lamp sodowych (nieenergooszczędnych) na lampy w technologii LED. Instalowane oprawy oświetleniowe muszą gwarantować możliwość zdalnego sterowania bez dodatkowej modyfikacji oprawy i jednocześnie posiadać łącznie certyfikaty: ENEC, ENEC+ oraz ZD4i. W ramach realizacji zadania mają zostać zastosowane tylko nowe oprawy wyprodukowane na terenie Unii Europejskiej lub dopuszczone do użytkowania na terenie Unii Europejskiej.
Minimalny okres gwarancji dla zabudowanych opraw oświetleniowych wynosi co najmniej 60 miesięcy.
Cel inwestycji to poprawa efektywności energetycznej poprzez redukcję mocy opraw oświetleniowych o co najmniej 50 %.
Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określają:
 dokumentacja techniczna,
 przedmiar robót,
 STWiORB,
 specyfikacja techniczna opraw.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENEA Oświetlenie sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 852-19-62-912

7.3.3) Ulica: Ku Słońcu 34

7.3.4) Miejscowość: Szczecin

7.3.5) Kod pocztowy: 71-080

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1530000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-09-30
2024-11-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane