Zakup samochodu przystosowanego do transportu osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Trzcinica

Gmina Trzcinica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00602505
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00602505/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-11-19 12:25
Lokalizacja
Trzcinica, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-74a5d266-90ae-4e95-b3ae-4dc4530d93b5
Identyfikator
6191992345
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pojazdy opieki socjalnej

Wykonawcy

1 przyznane

VIP CAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄOpole, PL · lot 0
194 955 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00602505 z dnia 2024-11-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup samochodu przystosowanego do transportu osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Trzcinica

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Trzcinica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854926

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Pawła II 47

1.5.2.) Miejscowość: Trzcinica

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-620

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@trzcinica.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.trzcinica.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.trzcinica.com.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup samochodu przystosowanego do transportu osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Trzcinica

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-74a5d266-90ae-4e95-b3ae-4dc4530d93b5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00602505

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Przedmiot zamowienia jest dofinansowany ze środków PFRON w ramach obszaru D"Programu wyrówywania różnic między regionami III"

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00553164

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RRS-VI.271.25.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą fabrycznie nowego, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2024 r. samochodu typu minibus, z liczbą pasażerów 8 + kierowca,
na potrzeby zapewnienia przez Gminę Trzcinica dowozu dzieci do Zespołu Szkół Specjalnych
w Słupi p/Kępnem.
3.1.Zakup minibusa jest dofinansowany ze środków PFRON w ramach obszaru D ,, Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

3.2.Parametry techniczne busa i wymagania jakościowe odnoszące się do głównych elementów przedmiotu zamówienia zgodnie z art. 246 ust. 2 Pzp – określa poniższy opis przedmiotu zamówienia:

Bus 9 osobowy,
Rozstaw osi: min. 3400 mm i długości min. 5100 mm
Silnik: min 1900 cm3 wysokoprężny, turbodoładowany, mocy min. 140 KM
Norma spalin: EURU6E
Lakier: zwykły lub metalizowany,
Homologacja auta bazowego – 9 osobowe,
Fabrycznie nowy - 2024 r.,
Z wyposażeniem obowiązkowym:
1. Immobiliser,
2. radioodtwarzacz fabryczny FM/RDS/MP3 wraz zestawem głośnomówiącym,
3. centralny zamek z pilotem,
4. tempomat,
5. wspomaganie układu kierowniczego,
6. układ hamulcowy z ABS,
7. hamulce tarczowe wentylowane z przodu i z tyłu,
8. układ ASR lub równoważny,
9. układ ESP lub równoważny,
10. napęd na koła przednie,
11. lusterka boczne sterowane, ogrzewane i składane elektrycznie,
12. skrzynia biegów 7- biegowa (6+wsteczny) manualna lub automatyczna,
13. klimatyzacja z przodu oraz części pasażerskiej wraz z jej regulacją,
14. poduszka powietrzna kierowcy i pasażera, pasy bezpieczeństwa z napinaczami,
15. zagłówki z regulacją wysokości,
16. gumowe dywaniki dedykowane do danego modelu pojazdu - przód oraz przestrzeń pasażerska,
17. regulacja kolumny kierownicy w dwóch płaszczyznach,
18. całkowite przeszklenie pojazdu, szyby termoizolacyjne,
19. elektrycznie sterowane boczne przednie szyby,
20. mechaniczne przesuwne prawe drzwi boczne,
21. czujnik kontroli zapięcia pasów bezpieczeństwa kierowcy,
22. tylne drzwi całe lub dzielone z szybą ogrzewaną wycieraczką i spryskiwaczem,
23. uchwyty wejściowe ułatwiające wsiadanie i wysiadanie z pojazdu,
24. rolety przeciwsłoneczne w bocznych oknach przestrzeni pasażerskiej lub dopuszczalne przyciemnione szyby,
25. fotel kierowcy z regulacją wysokości, podparcia i z podłokietnikiem,
26. wszystkie siedzenia wyposażone w 3 punktowe pasy bezwładnościowe,
27. światła w technologii led do jazdy dziennej włączane automatycznie,
28. reflektory przeciwmgielne z przodu zintegrowane ze zderzakiem,
29. czujnik parkowania z przodu oraz tyłu,
30. kamera cofania,
31. trzecie światło stop,
32. komplet opon zimowych na felgach stalowych z kołpakami – 4 szt., przy czym dostarczony pojazd będzie posiadał założone opony dostosowane do pory roku,
33. komplet opon letnich na felgach stalowych z kołpakami – 4 szt.,
34. gaśnica, trójkąt, apteczka, podnośnik, pełnowymiarowe koło zapasowe.
35. hak holowniczy.

Ponadto:
1. Oznakowanie pojazdu z przodu i z tyłu: pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych oznaczony tablicami barwy niebieskiej z międzynarodowym symbolem wózka inwalidzkiego barwy białej.
2. Zamontowanie dodatkowych kierunkowskazów w tylnej części dachu pojazdu – wymóg oznakowania pojazdu (włączenie świateł awaryjnych) podczas wprowadzenia pasażerów,
3. Podstawki samochodowe do przewożenia dzieci przedział wiekowy 4 -11 lat – szt. 3 oraz 15-36 kg – szt. 3
4. informacje dotyczące serwisu autoryzowanego w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym,

Wymienione w opisie przedmiotu zamówienia parametry należy potwierdzić w załączniku opis przedmiotu zamówienia - zakres rzeczowy nr 2 do SWZ. Brak załącznika będzie skutkował odrzuceniem oferty art. 226 ust. 1 pkt 5 pzp.

3.3. WYMAGANIA DODATKOWE:
1. Pojazd musi spełniać warunki techniczne określone w obowiązujących w Polsce przepisach prawnych dla samochodów poruszających się po drogach publicznych oraz warunki określone w przepisach prawnych dla Unii Europejskiej. Dostarczony samochód musi posiadać świadectwo homologacji i wymagane dokumenty (kartę pojazdu, instrukcję obsługi w języku polskim, książkę gwarancyjną, zaświadczenie o przeprowadzeniu badań technicznych) umożliwiające rejestrację pojazdu.
2. Pojazd musi mieć wykonany przez Wykonawcę i na jego koszt przegląd zerowy, co musi być potwierdzone w książce gwarancyjnej pojazdu,
3. Cena musi uwzględniać wszystkie wymagania niniejszego postępowania oraz obejmować wszystkie koszty jakie poniesie Wykonawca z tytułu realizacji przedmiotu zamówienia w sposób należyty oraz z godny z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności; koszt dostawy do Zamawiającego, podatek VAT.
2. Jeżeli Wykonawca stwierdzi, że użyte w SWZ i załączniku do SWZ normy krajowe lub normy europejskie lub międzynarodowe mogą wskazywać na producentów produktów lub źródła ich pochodzenia to zamawiający dopuszcza, w tym zakresie rozwiązania równoważne.
Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itp. W szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia mogą być podane niektóre charakterystyczne dla producenta wymiary. Nazwy własne producentów materiałów i urządzeń podane w szczegółowym opisie należy rozumieć jako preferowanego typu w zakresie określenia minimalnych wymagań jakościowych. Nie są one wiążące i można dostarczyć elementy równoważne , które posiadają co najmniej takie same lub lepsze normy, parametry techniczne , jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą określonych w opisie przedmiotu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34114300-2 - Pojazdy opieki socjalnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 194955,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 196185,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 194955,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): VIP Car Sp z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Carpol Sp z o.o. ul. Orląt Lwowskich 48/2 02-495 Warszawa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7542432283

7.3.3) Ulica: ul. Pużaka 6

7.3.4) Miejscowość: Opole

7.3.5) Kod pocztowy: 45-276

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 194955,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-11-27
2024-11-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy